Dozvedeli sme sa tajomstvo, prečo sú filmy Chritophera Nolana tak skvelé? Pravidlo, ktoré musí platiť pri natáčaní každého filmu

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Režisér Christopher Nolan má skutočne nevídaný „rituál“, ktorý platí pre všetkých hercov a pre všetky filmy počas celého natáčania. Na prvý pohľad sa môže zdať šialený, no pri hlbšom zamyslení zistíme, že má svoje opodstatnenie. Dozvedeli sme sa konečne, prečo sú jeho filmy tak kvalitné?

Zaujímavé pravidlo nedávno prezradila herečka Anne Hathaway, ktorá s Nolanom spolupracovala v rokoch 2012 (Návrat temného rytiera) a 2014 (Interstellar).

Zdroj: youtube.com

Je toto dôvod, prečo Christopher Nolan vždy natočí tak skvelé filmy?

Hathaway počas jedného z rozhovorov prezradila, ako prebieha natáčanie s vizionárskym režisérom Nolanom:

„Nepovoľuje stoličky a jeho argument k tomu je, že ak budú stoličky, ľudia budú sedieť a nebudú pracovať. Má neuveriteľné filmy z hľadiska ambícií, technickej náročnosti a emócií. Vždy sa dostane na koniec podľa plánu a pod rozpočtom. veľká vĎAKA PATRí PRáVE JEHO FILOZOFII O STOLIčKáCH.“

Herečka tiež nezabudla spomenúť, že práve Nolan v nej dokázal vyzdvihnúť herecké schopnosti a pomohol jej zdokonaliť sa:

„povedal mi, že KEĎ začínali natáčanie tretieho Batmana, Joseph Gordon-Levitt trénoval 12 týždňov kvôli ŠTVORDŇOVEJ sekvencii, pretože chcel byť prítomný všade. Mohol použiť kaskadéra, ALE NECHCEL. oDO MňA CHCEL TO ISTé, ABY SOM NEBOLA Z TýCH HERCOV, KTORí natočia dve scénky a sú unavení.“

Najnovší Nolanov film Tenet je stále jednou veľkou záhadou

Diváci si budú môcť pozrieť výsledok Nolanovho „rituálu“ bez stoličiek a smartfónov (ktorými sa herci iba rozptyľovali počas natáčania) už na konci tohto mesiaca. Budúcnosť filmu Tenet je však stále neistá. Na domácej pôde sa tak ľahko v kinách neukáže, a či ho skutočne uvidíme v našich kinách 30. júla 2020, je taktiež otázne.

Christopher Nolan Tenet
Zdroj: ew.com

Ak sa zameriame na samotný film, dielo nám poriadne zamotá hlavu. Pôjde o špionážny thriller, ktorý je vraj tak prepletený, že nad ním budeme rozmýšľať ešte celé roky (ako sa vyjadril sám režisér). Tvorca sa opäť hrá s ohýbaním času, ktorý sa odohráva v akejsi kvantovej studenej vojne. Úlohou hlavných postáv bude zabrániť vypuknutiu ďalšej svetovej vojny.

Hlavné úlohy vo filme stvárnia John David WashingtonRobert PattinsonElizabeth DebickiDimple KapadiaAaron Taylor-JohnsonClémence PoésyMichael Caine, a Kenneth Branagh. Je jasné, že sa máme na čo tešiť a odkladaný dátum iba stupňuje naše napätie. Ak ste náhodou stále nevideli oficiálny trailer, klikajte tu.

Čo hovoríte na filmy, ktoré natočil Christopher Nolan? Sú kvalitné aj vďaka takýmto pravidlám? O vaše názory sa s nami nezabudnite podeliť v sekcii komentárov.

Zdroj: looper.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -