Premietanie filmov režiséra Christophera Nolana v hre Fortnite prebehne už tento piatok

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Hru Fortnite môžete mať v pamäti zafixovanú ako zábavku, ktorej komunitu tvoria predovšetkým deti. Aj napriek tomu, že ide o jasný fakt, netreba titul ihneď ponižovať a nevenovať mu svoju pozornosť. Štúdio Epic Games totiž hre venuje toľkú pozornosť a kreatívnych nápadov, že sa jej vývoj oplatí sledovať aspoň jedným očkom.

Za zmienku stoja napríklad početné spolupráce s hollywoodskymi filmovými sériami vrátane Avengers, Deadpool alebo John Wick. Netreba zabúdať ani na veľkolepé hudobné koncerty a akcie, menovite interpretov ako Travis Scott, Marshmello alebo Diplo. Hre teda skláňame klobúk dolu za to, že sa v nej neustále dejú veľmi kreatívne a inovatívne veci.

Christopher Nolan a Fortnite

Túto skutočnosť si uvedomuje aj štúdio Warner Bros. a režisér Christopher Nolan. Minulý mesiac priamo na obrazovke v hre pred celým svetom debutoval druhý trailer na očakávaný film Tenet. Tam si odbil doslova celosvetovú premiéru, keďže sa na YouTube a iné médiá dostal až o niekoľko desiatok minút neskôr.

Po odvysielaní tohto traileru sme sa dozvedeli zaujímavú informáciu o tom, že Nolan plánuje v hre premietať svoje filmy. Celé celovečerné filmy. Bližšie informácie o premietaných tituloch či dátumy sme sa vtedy nedozvedeli, odhalené nám boli až včera večer. Máme to čierne na bielom, režisér v hre premietne filmy Batman začína (2005), Dokonalý trik (2006) a Počiatok (2010).

Celá akcia nesie tematický názov Movie Nite, teda filmová noc. Premietanie prebehne v obľúbenom móde Party Royale, ktorý bol predstavený v apríli. Jedná sa o veľký zábavný priestor, v ktorom nie je povolené zabíjanie. Akcia Movie Nite v kine na ostrove prebehne už tento piatok, 25. júna.

Pozrieme si filmy aj u nás?

Bohužiaľ, pre hráčov na Slovensku a v Česku máme na prvý pohľad zlé správy. Totiž, to, ktorý film v piatok hráči uvidia, závisí od krajiny, v ktorej sa nachádzajú. Pre príklad – v Spojených štátoch sa bude premietať Počiatok, v Nemecku Dokonalý trik a vo Francúzsku zas Batman začína. Krajín sa vo výbere nachádza hneď niekoľko, no Slovensko ani Česko sa medzi nimi nenachádzajú.

Je otázne, prečo sa početné krajiny rozhodli neparticipovať. Problém môže byť napríklad s právami na distribúciu filmov. Pokiaľ chcete premietanie zažiť aspoň prostredníctvom tretej strany, tak môžete sledovať rôzne streamy na YouTube alebo Twitch. Tým spôsobom nebudete limitovaní na to, ktorý film môžete a nemôžete sledovať. Presné rozpisy zúčastnených krajín a presné časy premietaní nájdete na oficiálnej stránke hry Fortnite.

Mimo toho sa v piatok na ostrove Party Royale bude konať aj ďalšia séria koncertov, tentokrát budú medzi vystupujúcimi napríklad americký raper Young Thug či speváčka Noah Cyrus. Musíme uznať, že v aktuálnej dobe bez veľkých koncertov, festivalov a iných podujatí sú akcie vo Fortnite naozaj prívetivou alternatívnou, ktorej do budúcna držíme palce.

Tak čo, ktorý z trojice filmov budete sledovať aspoň prostredníctvom streamu? Vaše názory na spoluprácu Christophera Nolana a hry Fortnite nám napíšte do sekcie komentárov!

Zdroj: theverge.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -