Christopher Nolan chystá nový film. Internet vtipkuje, že plánuje zhodiť reálnu atómovú bombu

Nenechajte si ujsť

Emma Reichmannová
Emma Reichmannová
Volám sa Emma, mám 23 rokov a študujem masmediálnu komunikáciu na univerzite v Trnave. Zaujímam sa o novinky hlavne z filmového a seriálového sveta. Okrem toho ma baví hudba, knihy a občas aj technológie.

Christopher Nolan chystá nový film z prostredia 2. svetovej vojny, na ktorom zrejme nebude spolupracovať s Warner Bros.

Portál Deadline priniesol informáciu o tom, že nasledujúca „nolanovka“ bude, podobne ako úspešný Dunkirk, zameraná na 2. svetovú vojnu. Konkrétne pôjde o príbeh J. Roberta Oppenheimera a úlohu, ktorú zohral pri vývoji atómovej bomby použitej vo vojne. Čo sa však týka filmového štúdia, mnohí priaznivci tohto režiséra zostali zaskočení. Christopher Nolan údajne pre svoj ďalší film nemá v úmysle osloviť spoločnosť Warner Bros.

Je verejne známe, že Nolan je veľkým zástancom filmových zážitkov. Mohli sme si to všimnúť aj pri premiére jeho posledného filmu Tenet z roku 2020. Hoci vo svete už zúrila pandémia koronavírusu, tento režisér bol odhodlaný poslať svoj počin len a jedine do kín.

Práve preto je možné, že spolupráca s Warner Bros. je na konci. Po tom, ako štúdio ohlásilo, že všetky filmy vychádzajúce v roku 2021 pod ich značkou budú zverejnené v deň premiéry aj na HBO Max, Nolan dal jasne najavo, čo si o tom myslí.

Nolan a Fion Whitehead pri natáčaní Dunkirku
Zdroj: vanityfair.com

Čo o novom filme zatiaľ vieme?

Aj keď detaily pripravovaného filmu zatiaľ nie sú známe, šepká sa, že by do projektu mal byť zapojený Cillian Murphy. Koniec koncov, ide o kompatibilnú a divácky veľmi obľúbenú dvojicu. Veď Murphyho sme mohli vidieť už v niekoľkých veľkých filmoch od Nolana – či už je to trilógia o Batmanovi, Počiatok alebo Dunkirk, ktorý Nolanovi priniesol jeho prvú a zatiaľ aj poslednú nomináciu na Oscara.

Zatiaľ je všetko iba vo fáze príprav, ale podľa portálu Deadline bude v nadchádzajúcom filme veľmi veľa hereckých príležitostí. Okrem konkrétnych mien však nevieme ani to, aké filmové štúdio dostane príležitosť na filme pracovať. Posledné informácie hovoria o tom, že šéf oddelenia filmov na platforme Netflix, Scott Stuber sa snaží urobiť všetko pre to, aby sa Nolanov film dostal k divákom práve prostredníctvom Netflixu. Tento krok je ale veľmi málo pravdepodobný kvôli spomínanému konfliktu Christophera Nolana s Warner Bros. ohľadom služby HBO Max.

Tešíte sa na nový film od Christophera Nolana? Pozreli by ste si ho radšej v kine alebo na Netflixe? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -