Christopher Nolan získal pre film Oppenheimer ďalšie zvučné mená!

Nenechajte si ujsť

Emma Reichmannová
Emma Reichmannová
Volám sa Emma, mám 23 rokov a študujem masmediálnu komunikáciu na univerzite v Trnave. Zaujímam sa o novinky hlavne z filmového a seriálového sveta. Okrem toho ma baví hudba, knihy a občas aj technológie.

Okrem Cilliana Murphyho uvidíme vo filme aj Roberta Downeyho Jr. a Matta Damona

Film Oppenheimer, o ktorom sa píše čoraz častejšie, získal do svojho hereckého ansámblu ďalších obľúbených hercov. Krátko po tom, ako vyšlo najavo, že Christopher Nolan sa opäť spojí s Cillianom Murphym, prišla z Hollywoodu ďalšia potešujúca správa. Novými hereckými posilami budú Robert Downey Jr. a Matt Damon.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

V centre projektu stojí J. Robert Oppenheimer – jeden z mužov zodpovedných za výrobu atómovej bomby. Ako je už známe, túto postavu stvárni Cillian Murphy. Podľa dostupných informácií sa však k nemu pridá Emily Blunt v role Oppenheimerovej manželky. Spolu s Downeym Jr. a Damonom by tak vytvorili jeden z najzaujímavejšie obsadených filmov za posledných pár rokov.

Aké ďalšie postavy obsadil Christopher Nolan pre film Oppenheimer?

Keďže podľa spoločnosti Universal pôjde o „epický triler, ktorý vtiahne divákov do pulzujúceho paradoxu záhadného muža riskujúceho zničenie sveta pre to, aby ho mohol zachrániť“, je jasné, že nebude núdza o dostatok rôznorodých postáv.

Cillian Murphy a Emily Blunt
Cillian Murphy a Emily Blunt; Zdroj: gettotext.com

Ako sme už spomenuli vyššie, Murphyho postavou je J. Robert Oppenheimer. Teoretický fyzik, ktorý pomohol vyvinúť atómovú bombu počas druhej svetovej vojny. Manželku Katherine „Kitty“ Oppenheimerovú by mala stvárniť Emily Blunt. Matt Damon by mal podľa všetkého hrať generála Leslieho Grovesa, riaditeľa Projektu Manhattan. Robert Downey Jr. získal rolu Lewisa Straussa. Ide o neslávne známeho Komisára pre atómovú energiu. Ten inicioval vypočúvanie Oppenheimera, pretože spochybňoval jeho lojalitu k Spojeným štátom americkým.

Poznáme oficiálny dátum premiéry

Scenár pre film si napísal sám Christopher Nolan, zatiaľ čo produkcie sa ujala jeho manželka, Emma Thomas. Inšpiráciou sa pre nich stala kniha z roku 2005 s názvom Americký Prometeus: Triumf a tragédia J. Roberta Oppenheimera. V nej je opísaný práve Projekt Manhattan, ktorý mal byť tajným americkým projektom s cieľom vytvoriť atómovú bombu v rokoch 1942-1946. Nadchádzajúca nolanovka s rozpočtom 100 miliónov dolárov má premiéru naplánovanú na 21. júla 2023.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Čo si myslíte o tomto hereckom obsadení? Myslíte, že aj tento film od Nolana bude úspešný? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: hollywoodreporter.com, variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -