Christopher Nolan vyhodil do vzduchu skutočný Boeing 747. Prečo to urobil?

Nenechajte si ujsť

Oliver Kohár
Oliver Kohár
Večný študent kinematografie... aj jej obskúrnych zákutí.

Christopher Nolan ostáva aj pri filme Tenet odporcom CGI

Zatiaľ čo väčšina súčasných režisérov obrovských blockbusterov používa na komplikované scény CGI, Christopher Nolan ostáva zástancom starej školy. To sa odráža na údernosti jeho filmov. A nebude to výnimkou ani pri jeho najnovšom diele – Tenet. Jeho šialené nápady začali počas natáčania filmu Temný rytier, v ktorom trval na tom, aby prevrátili obrovský nákladný kamión o 180 stupňov.

Nasledovali obrovské davové scény a pôsobivé unesenie lietadla vo vzduchu z filmu Temný rytier povstal. Jeho cit pre realistickosť sme si mohli všimnúť aj v Interstellar, v ktorom prevažne pracoval s miniatúrami a na cudzie planéty využíval jemne prikrášlené existujúce lokácie. Jednoducho, ak existuje reálny spôsob, ako tieto scény zrealizovať, Nolan to urobí.

Christopher Nolan
Zdroj: cdn1.thr.com

V najnovšom traileri na film Tenet dal Nolan fanúšikom náhľad na jeho nový, pôsobivý a najmä veľkolepý trik. Nechal nabúrať skutočný Boeing 747 do budovy. A to možno nie je všetko, čo s týmto nebohým lietadlom vo filme urobí. Christopher Nolan o tejto scéne nedávno prehovoril. Takto sa k tomu vyjadril:

„Pôvodne som túto scénu plánoval zrealizovať kombináciou miniatúr a vizuálnych efektov. Potom sme začali počítať, koľko by nás takáto scéna vyšla peňazí. Po chvíli nám bolo jasné, že nás vyjde lacnejšie kúpiť reálne lietadlo a uskutočniť túto scénu na kameru tak, akoby sa to reálne stalo – bez použitia miniatúr a CGI.“

Boeing 747 doletel

Toto Nolanove vyjadrenie nie je pri pohľade na jeho tvorbu šokujúce. Čo ale šokujúce je, je fakt, že produkciu vyjde lacnejšie vyhodiť do vzduchu reálne lietadlo, ako použitie miniatúr a špeciálnych efektov. Je to typ scény, ktorá dobre funguje na divákov. Najmä keď sa pozrieme na to, aké šialenosti robí Tom Cruise vo filmoch Mission: Impossible a ako sú tie filmy populárne.

Tenet
Zdroj: Warner Bros.

Aj keď bola kúpa Boeingu 747 pre film efektívnejšia, Nolan má isté pochybnosti o tom, či to bola celkovo lacnejšia možnosť.

„Je pre mňa veľmi zvláštne o tom hovoriť. Bola to tak trochu neuvážená kúpa (smiech). Ale urobili sme to, a nemohlo to dopadnúť lepšie. Naša hlava špeciálnych efektov Scott Fisher a dizajnér produkcie Nathan Crowley museli dlho plánovať, ako dostať tento komplikovaný trik na kameru. Bolo veľmi vzrušujúce byť súčasťou niečoho takéhoto.“

Je skvelé, že sú tu stále režiséri, ako Christopher Nolan, ktorí posúvajú hranice toho, čo sa dá vo filme uskutočniť. Vždy prinesú nové typy scén, nové situácie, ktoré sme ešte nikdy predtým nevideli. A ak aj áno, nájdu originálny spôsob, ako nám ich ukázať. A tento trik s lietadlom určite nie je to jediné, čo nás vo filme Tenet ohromí. Nechajme sa prekvapiť už 17. júla tohto roka.

Nalákal vás režisér Christopher Nolan na film Tenet? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: cinemablend.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -