Christopher Nolan prezradil nové informácie ohľadom príbehu filmu Tenet

Nenechajte si ujsť

Oliver Kohár
Oliver Kohár
Večný študent kinematografie... aj jej obskúrnych zákutí.

Christopher Nolan a záhadný príbeh filmu Tenet

Režisér Christopher Nolan drží svoj najnovší sci-fi epos Tenet stále pod rúškom tajomstva. Na to, že sa jedná o jeden z najväčších filmov roka 2020 a film, ktorý by mal zachrániť kiná po celom svete, je úsmevné, že o ňom zatiaľ takmer nič nevieme. Na takýto marketing sme si pri Nolanovi už mohli zvyknúť. Je to jeden z mála tvorcov, ktorí si to môžu pri tak obrovskom filme dovoliť.

Avšak k príbehu sa nedávno pre časopis Entertainment Weekly vyjadrili hviezdy filmu Kenneth Branagh, Robert Pattinson a dokonca aj sám režisér Christopher Nolan. Takto nám dali bližšiu predstavu o tom, čo nás na striebornom plátne IMAXu čaká. Anglický herec a režisér Kenneth Branagh sa k príbehu Tenetu vyjadril nasledovne:

„Je to špionážny film, ktorý sa zaoberá celosvetovou hrozbou. Uvidíme, že nukleárny holokaust nie je to najhoršie, čo môžme na ľudskú rasu doľahnúť. Tenet nám predstavuje oveľa horší osud. Celý film je vyrozprávaný veľmi komplikovaným spôsobom, ktorým Nolan pokračuje v tradícii jeho predošlých filmov Memento, Interstellar a Inception.“

film Tenet premiéra
Zdroj: imgur.com

Najväčším lákadlom filmu Tenet sú jeho hrátky s časom. Konkrétne časová inverzia scén. Avšak Nolan viackrát vysvetlil, že Tenet nebude filmom o cestovaní v čase. Takto sa snažil vysvetliť svoj originálny koncept:

„Tenet pracuje s časom inými spôsobmi, akými môže čas fungovať. Nechcem z tohto urobiť prednášku fyziky, ale inverzia je teória, pri ktorej sa materiálna hmota usporiada smerom dozadu, relatívne k nášmu vnímaniu.“

Tajný svet špiónov a skrytých identít

Čo je veľmi jasné je fakt, že sa bude jednať o špionážny film. Avšak Nolan veľmi rýchlo poznamenal, že John David Washington (hrdina filmu) bude mať veľmi ďaleko od klasického špionážneho archetypu, akým je napríklad James Bond.

„Zaoberáme sa tu tajným svetom špiónov a skrytých identít. John David hrá jedného z týchto špiónov, ktorí pracujú pre organizáciu Tenet. Jeho postava je srdcom filmu. A narozdiel od Bonda, je jeho charakter pre divákov emocionálne prístupnejší.“

Tenet
Zdroj: imdb.com

Nolan sa snaží stále čo najviac utajiť postavu, ktorú si zahral Robert Pattinson. O filme sa mu ťažko rozpráva, keďže diváci si nebudú nikdy na 100% istí identitami ústredných postáv. Režisér sa taktiež rozhovoril o postave, ktorú si zahrá Aaron Taylor-Johnson. Ten sa zatiaľ neobjavil ani v traileroch.

“Aaron Taylor-Johnson je vo filme a hrá v ňom veľmi dôležitú rolu. A áno, neexistuje zatiaľ žiadny propagačný materiál, ktorý by odhalil jeho postavu. Jeho prítomnosť je jemne naznačená v druhom traileri, avšak stále ho z tých záberov len ťažko spoznáte. Poviem to takto, je tu veľa smerov, akými sa príbeh Tenetu v neskorších minútach stopáže vyberie a nechceme to ľuďom pokaziť.“

A to je všetko, hádam vám dali tieto informácie bližšiu predstavu o tom, čo môžete čakať. Christopher Nolan nám jeho najnovší film Tenet predstaví už 30. júla. Dovtedy sa na internete možno ešte objaví tretí trailer. Už nám ostáva len dúfať, že sa premiéra znova neposunie.

Čo si zatiaľ myslíte o príbehu filmu Tenet? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -