Najväčší hollywoodsky rozchod? Christopher Nolan dáva po rokoch štúdiu Warner Bros. kopačky

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Čo koho po tom, že sa pred týždňom rozišiel obľúbený hollywoodsky párik Ben Affleck a Ana de Armas. Na scéne totiž vrie iné partnerstvo, ktoré pretrváva už takmer dvadsať rokov. Britský režisér Christopher Nolan a štúdio Warner Bros. spolupracujú už od roku 2002. Celé to začalo, keď filmára Stevena Soderbergha ohromil Nolanov druhý film Memento.

Vtedy ho naverboval na réžiu mysteriózneho trileru Insomnia, ktorý sa stal jeho prvým štúdiovým filmom. Tam odštartovala dlhoročná spolupráca, ktorú spečatil Nolanov nápad natočiť pre Warner Bros. nový Batman film. Odvtedy vyšli všetky jeho projeky pod touto značkou, až po minuloročný špionážny triler Tenet.

Christopher Nolan Tenet
Zdroj: Entertainment Weelky

Christopher Nolan vs. Warner Bros.

Ten mal pôvodne vyjsť už v júli, avšak neúprosný rok 2020 si vyžiadal hneď niekoľko odkladov, proti ktorým režisér aktívne bojoval. Následkom pandemického vydania filmu Tenet v kinách bolo kontroverzné rozhodnutie spoločnosti WarnerMedia o hybridnej distribúcii všetkých tohtoročných filmov štúdia Warner Bros. na streamovacej službe HBO Max. A to priamo v rovnaký deň, ako sa dostanú do kín v Spojených štátoch.

Toto rozhodnutie nepotešilo hneď niekoľkých filmárov, medzi ktorými sa nachádza aj Christopher Nolan. Pre niektoré projekty môže hybridná distribúcia fungovať potenciálne dobre, avšak veľkofilmy ako Godzilla vs. Kong alebo Duna sú stavané na zážitok v kinosále. Detto filmografia Christophera Nolana, ktorej audiovizuálna stránka stratí na HBO Max svoje čaro.

„Niektorí z najväčších filmových tvorcov a najdôležitejšie filmové hviezdy nášho priemyslu šli večer spať s tým, že pracujú pre najväčšie filmové štúdio. Prebudili sa a zistili, že pracujú pre najhoršiu streamovaciu službu.“

Takto sa Nolan vyjadril na margo streamovacej služby HBO Max v decembri minulého roka. Určite nie je nadšený tým, že štúdio využije jeho filmy a meno na propagáciu streamovacej služby bez jeho vôle. Samozrejme, nie je jediným nespokojným s nápadom štúdia vydávať filmy priamo na túto platformu. Svoju nevôľu vyjadril aj režisér Denis Villeneuve a produkčná spoločnosť Legendary, ktorá financuje jeho film Duna. Tí sa to dokonca rozhodli riešiť právnymi krokmi.

Christopher Nolan videohra
Zdroj: theplaylist.net

Wall Street Journal informuje o konci spolupráce

Medzinárodný denník The Wall Street Journal tvrdí, že Christopher Nolan a Warner Bros. už v budúcnosti nebudú pracovať na spoločnom projekte.

„Po rokoch, ktoré strávil ako najlepší režisér Warner Bros., sa Christopher Nolan, ktorý napísal a režíroval minuloročný film Tenet, pravdepodobne nevráti do štúdia so svojím ďalším projektom, čiastočne preto, že bol sklamaný zo stratégie hybridnej distribúcie štúdia pre rok 2021.“

Udali ako vysvetlenie. Sám režisér ani štúdio sa k tejto téme zatiaľ oficiálne nevyjadrili. Avšak vyzerá to tak, že Nolan naozaj zoberie svoje búduce projekty pod krídla iného filmového štúdia.

Čo hovoríte na toto partnerstvo, ktoré sa po takmer dvoch dekádach pravdepodobne rozviaže? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Zdroj: movieweb.com, en.wikipedia.org

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -