E-športová televízia CHUCK TV už aj na televíznych obrazovkách

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Mám 22 rokov, študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Nová hybridná televízia – CHUCK TV zahájila svoje vysielanie/stream pre všetkých priaznivcov e-športov a nových technológií len v prvej polovici mája, no za tento krátky čas už získala svojich pravidelných divákov. 

Už od 1. júna, kanál CHUCK TV postupne zaraďujú do svojej ponuky aj najväčší slovenskí a českí operátori Orange (1.6.), Magio (10.6.), UPC a VODAFONE (3.6.). Celé vysielanie je štandardne v kvalite 4K a HD.

Kanál ma za sebou testovacie obdobie, počas ktorého sa vychytávali niektoré technické a obsahové nedostatky a sledovať ho bolo možné najmä prostredníctvom interaktívnej online hráčskej platformy so streamom na www.chucktv.eu. Od júna ho už bude možné sledovať aj na televíznych obrazovkách.

CHUCK TV
Zdroj: CHUCK TV

„Platforma CHUCK TV je svojim tematickým zameraním a programovou štruktúrou v našom regióne, ale aj v okolitých krajinách absolútne unikátna. E-športy sa stávajú fenoménom a uvažuje sa dokonca o ich zaradení medzi olympijské športy. V súčasnosti už len ťažko nájdete mladého človeka, ktorý by sa nehral, alebo aspoň nesledoval streamy úspešných gamerov. Dnes sú v tejto oblasti dokonca známe mnohé medzinárodné celebrity, podobne ako je tomu vo svete hudby a filmov. My by sme však boli radi, aby diváci nielen bezmyšlienkovo sledovali zápasy iných hráčov, ale aby sa vďaka našim reláciám dozvedeli aj zaujímavosti z herného prostredia, novinky zo sveta technológií a dobre sa zabavili. Nezabúdame však ani na potrebu reálneho športu a zdravého pohybu  a k tomu by sme chceli viesť aj našich divákov, aby nezasekli vo virtuálnom svete a vnímali aj reálny život okolo seba. “ – vysvetľuje Július Karaffa, kreatívny riaditeľ CHUCK TV.

CHUCK TV spolupracuje s ešportovou agentúrou Yvents, Slovenskou asociáciou elektronických športov a Českou asociáciou ešportu, vďaka čomu takmer denne vysiela LIVE turnaje a ligy ako napríklad Y-Games PRO Series, Tipsport COOL ligu, Univerzitné Majstrovstvá SR v elektronických športoch, Českú a Slovenskú stredoškolskú ligu, Firemnú ešportovú ligu a mnohé ďalšie. Herné turnaje v mnohých známych hrách sú komentované v novovybudovanom modernom dizajnovom štúdiu CHUCK TV. Zároveň bude postupne preberať streamy aj z medzinárodných turnajov. Jednou z hlavných tvári CHUCK TV je aj Ivan Lazarov, gamerom známy ako DEV1. Po uvoľnení opatrení v súvislosti s Covid 19 sa budú mnohé turnaje a ligy odohrávať priamo v štúdiu CHUCK TV, ktoré má kapacitu a špičkové hráčske vybavenie pre desať hráčov (5 vs. 5). V súčasnosti sa premiérový program vysiela len v popoludňajších hodinách, dopoludnia sa opakuje vysielanie z predchádzajúcich dní, postupne sa však bude vysielací čas predlžovať a pribúdať nové zaujímavé programy.

CHUCK TV
Zdroj: CHUCK TV

Okrem e-športových turnajov CHUCK TV vysiela množstvo vlastných relácií zameraných prevažne na novinky z oblasti hier, moderných technológií, filmov, hudby a životného štýlu hráčskej komunity. Na svoje si prídu aj priaznivci motorizmu a motoršportu vďaka spoluprácam s redakciou TOP SPEED a organizátorom virtuálnych pretekov GT3 a TCR Digital Motorsport SK. Mnohých určite poteší víkendová DJ LIVE show s Milanom Lieskovským, Drahoshom a Johnnym de City či pikantná, mládeži neprístupná, nočná šou Naostro s Osťom a jeho hosťami. Nezabudlo sa však ani na mladšie publikum v popoludňajších hodinách sú relácie a výber hier prispôsobené a zamerané na vekovú kategóriu pod 18 rokov.

Zdroj: Tlačová správa

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -