Špeciálna epizóda Harryho Pottera sa nezaobišla bez chýb. Komu zamenili mená či fotografie?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Chyby v Harry Potter špeciáli

1. januára tohto roku sme dostali dokument zo sveta Harry Pottera pri príležitosti 20. výročia vydania filmu Harry Potter a Kameň mudrcov. Špeciálna epizóda nesie meno Harry Potter 20 rokov filmovej mágie: Návrat do Rokfortu a stretli sa v nej herci a tvorcovia všetkých ôsmich filmov, pričom si na nakrúcanie spoločne zaspomínali. Avšak aj v tomto Harry Potter špeciáli sa vyskytli chyby.

V dokumente sa ukázali Daniel RadcliffeEmma WatsonRupert GrintHelena Bonham CarterRobbie ColtraneRalph FiennesJason IsaacsGary OldmanTom FeltonJames PhelpsOliver PhelpsMark WilliamsBonnie WrightAlfred EnochIan HartToby JonesMatthew Lewis a Evanna Lynch. Nechýbali tiež aj producent David Heyman a režiséri Chris ColumbusAlfonso CuarónMike Newell a David Yates.

Oficiálny trailer Harry Potter Návrat na Rokfort
Zdroj: sky.at

Emme Watson dali nesprávnu fotku z detstva

Prvou chybou bola fotografia Emmy Watson z detstva. Tú nám ukázali ešte niekedy na začiatku filmu, keď sa o prvých filmoch rozprávali traja hlavní predstavitelia. Skalní fanúšikovia na Twitteri ale zistili, že spomínaná fotka nie je herečkina fotografia z detstva. Išlo totiž o fotografiu inej herečky menom Emma – Emmy Roberts. Roberts túto svoju detskú fotku pridala na svoj Instagram ešte v roku 2012.

Aj keď by si na takéto veci mali dávať editori pozor, v hereckom priemysle nájdeme toľko slávnych herečiek menom Emma, že sa dá pochopiť, keď ich občas zamenia. A hlavne vtedy, keď je v malej Emme Roberts s Minnie Mouse ušami veľmi jednoduché vidieť malú Hermionu. Producenti si túto chybu po upozornení všimli, fanúšikom sa za poukázanie na ňu poďakovali a čo najrýchlejšie ju opravili.

Harry-Potter-Reunion-Emma-Roberts-Emma-Watson
Zdroj: screenrant.com

James a Oliver Phelpsovci… ktorý je ktorý?

Určite každý miloval postavy Freda a Georga Weasleyovcov, ktorých bravúrne stvárnili dvojičky James a Oliver Phelpsovci. Herci vyzerajú úplne rovnako a veľakrát si z toho robili srandu. Tvárili sa, že sú ten druhý, podobne ako ich filmové/knižné postavy Fred a George. A ako napísal Oliver Phelps vo svojom príspevku na Instagrame, zrejme za tieto ich vtipy dostali odplatu.

V špeciáli totiž tvorcovia dali správne mená postáv k správnym menám hercov, no tie zas nedali správne k samotným hercom. Pod Oliverom teda svietilo James/Fred Weasley a pod Jamesom zasa Oliver/George Weasley. Po tom, čo na to teda jedno z dvojčiat poukázalo, sa na to editori pozreli a podobne ako chybu s detskou fotkou Emmy Watson to nakoniec opravili.

V Harry Potter špeciáli sa dali nájsť ešte dve menšie chyby

Za chyby by sa teoreticky dalo považovať ešte to, že pri spomienke na zosnulých hercov nespomenuli napríklad psa Berryho. Ten hral Siriusa Blacka v psej podobe. To sa dá ale pochopiť, keďže išlo o zviera, nie o človeka. Chybu ale urobil Mike Newell, režisér filmu Harry Potter a Ohnivá čaša. Newell totiž nazval štvrtú knihu najdlhšou v sérii. Nie je to ale pravda, je druhá najdlhšia, keďže je asi o sto strán kratšia ako najdlhšia piata časť.

Nedá sa to ale tiež počítať za chybu, keďže ju nespôsobili tvorcovia špeciálu ako pri Emme Watson či dvojičkách. A keďže režisér má už takmer osemdesiat rokov, myslím si, že je viac než v poriadku mu odpustiť takéto malé pomýlenie sa. Každopádne, okrem týchto niekoľkých väčších a menších chýb bol špeciál naozaj príjemným a emotívnym dokumentom, ktorý potešil hlavne veľkých fanúšikov a samotných hercov.

Videli ste už tento dokument? Všimli ste si tieto chyby ešte pred tým, ako ich opravili? A čo si myslíte o samotnom špeciáli? Dajte nám vaše názory vedieť dole do komentárov.

Zdroj: foxbusiness.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -