Tieto chyby v historických filmoch a seriáloch si tvorcovia vôbec nevšimli!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Ani mnoho-početný štáb vám nezaručí to, že na scéne neuvidíte nejakú tú chybičku. Niektoré z nich sú v rozpore s príbehom, tie ostatné majú za dôsledok ľahkovážnosť tvorcov. Dnes vám preto ukážeme, ktoré chyby v historických filmoch a seriáloch si tvorcovia nevšimli, no diváci áno.

Chyby v historických filmoch a seriáloch

1. Zaklínač (2019 až 2023)

chyby v hustorických filmoch
Zdroj: brightside.me

Seriál Zaklínač z produkcie Netflixu sa ihneď po svojom uvedení na streamovacej platforme stal populárnym. Niektoré detaily však tvorcovia nevychytali, napríklad ako v prípade Ciri. Dej sa odohráva v 13. storočí a v tom čase by si dievča len ťažko takto profesionálne upravilo mihalnice a obočie.

2. Malé ženy (2019)

chyby v hustorických filmoch
Zdroj: brightside.me

Najviac otrepanou chybou v historických filmoch sú predmety na scéne, ktoré však pochádzajú zo súčasnosti. Takejto chybe sa nevyhli ani tvorcovia uznávaného filmu Malé ženy. Konkrétne v tomto zábere vidíme vedľa herca Timothéeho Chalameta kovovú fľašu a čo je horšie, hneď vedľa nej je klasická pollitrová plastová fľaša.

3. Panstvo Downton (2010 až 2015)

chyby v hustorických filmoch
Zdroj: brightside.me

Tvorcovia kultového seriálu Panstvo Downton vynaložili veľa úsilia na to, aby boli ich kostýmy presné. Lenže ani oni neunikli malej chybe. Dej seriálu sa odohráva v roku 1912, v tom čase sa nosili korzety, ktoré ženám nezakryli celé poprsie. Napriek tomu má herečka Michelle Dockery v tejto scéne na sebe korzet, ktorý zakrýva celé jej poprsie a nie len ich časť.

4. Gladiátor (2000)

Gladiátor
Zdroj: brightside,me

Kultový historický film Gladiátor je taktiež plný skvelých kostýmov, niektoré z nich sú však až príliš moderné. Dej filmu sa odohráva v časoch pred Kristom, no napriek tomu má na sebe dcéra Marca Aurelia kostým, ktorého výroba sa datuje na 2. storočie po Kristovi.

5. Posledný duel (2021)

Posledný duel
Zdroj: brightside.me

A máme tu ďalší historický veľkofilm režiséra Ridleyho Scotta. A aj v tomto prípade sa slávny tvorca dopustil časovej chyby. V jednej scéne hladí hlavná hrdinka psa, konkrétne bostonského teriéra. Toto plemeno bolo vyšľachtené v roku 1875. Dej filmu sa odohráva v roku 1386.

6. Vražda v Orient Exprese (2017)

chyby v historických filmoch
Zdroj: brightside.me

Počas svojej prvej noci v Orient Exprese si slávny detektív Hercule Poirot nasadí sofistikovaný štít na svoje ikonické fúzy. Počas druhej noci ho však vidíme v posteli bez jeho ochrannej pomôcky na tvári. Toto gesto je v rozpore s pedantnosťou, ktorou je táto postava známa, preto sa domnievame, že na to tvorcovia skrátka zabudli.

7. 300 (2006)

300
Zdroj: brightside.me

Historický film 300 režiséra Zacka Snydera nepatrí práve medzi diela, ktoré sú plné skvelých detailov, skôr naopak. Vidíme to aj na tomto prípade, pretože v danom storočí by ženy len ťažko mohli nosiť pod šatami modernú podprsenku.

8. Judy (2019)

Renée Zellweger-Judy
Zdroj: brightside.me

V jednej scéne v tomto životopisnom príbehu postava Renée Zellweger je koláč pravou rukou. Fanúšikovia Judy Garlandovej však vedia, že bola ľavačka. Je zaujímavé, že tvorcovia zohľadnili tento fakt v scéne, v ktorej Judy rozdávala autogramy, avšak pri tvorbe tejto scény na to zabudli.

Ktorý z týchto historických filmov je váš obľúbený, aj napriek malým chybičkám? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: brightside.me

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -