Chyby vo filmoch od Disney, ktoré ste si až doteraz nevšimli!

Nenechajte si ujsť

Nikola Mikšová
Nikola Mikšová
Milá, mladá, pekná, usmievavá :)

Chyby vo filmoch

Človek nie je tvor neomylný a každému niečo raz za čas ujde. Nejaké tie gramatické chyby, nechcené škvrny na maľbách, nedoriešené textúry v hrách. Dnes sa však porozprávame zväčša o chybách animátorov. Pozrime sa teda bližšie na chyby vo filmoch od Disneyho.

Toy Story 2

Chybu môžeme spozorovať pri scéne, kde prasiatko a dinosaurus pozerajú televíziu. Následne ju vypnú a môžeme vidieť odraz celej izby, kde je však odraz prasiatka a dinosaura? Možno nám tým chceli tvorcovia naznačiť, že hračky sú ako upíri a teda nemajú dušu, no väčšia pravdepodobnosť je, že to bola len chybička.

Tory Story 2

Frozen

V ľadovom kráľovstve sme mohli zbadať viac chýb. Keď sa Kristoff so svojím sobom ukrýval pred zimou v drevenej stajni, hral si pri tom srdcervúcu pesničku. Problém by nebol v hudbe, pretože tá bola v tejto rozprávke naozaj prepracovaná. Chyba je v jeho malej gitare, pravdepodobne ukulele, ktorá má štyri struny no ladiace skrutky sú len tri. Toto asi pohorší nejedného hudobníka.

Neskôr v deji takmer pri konci, potom čo naša záporná postava povie Else, že jej sestra zomrela, kvôli jej moci môžeme počuť zvuk tasenia meča. Následne sa aj objaví v rukách Hansa. Pritom sme mohli vidieť, že predtým žiadny nemal a ani nebol nikde blízko. Vybrať spoza opasku ho tiež nemohol, pretože jeho oblečenie nebolo z takej látky, ani materiálu, aby meč mohol vydať daný, už spomínaný, zvuk.

Frozen

Popoluška

Na konci príbehu keď sme svedkom svadby hlavných postáv má popoluška na sebe krásne biele šaty s dlhým rukávom, keď však nastupuje aj s princom a následne sa obzerá cez zadné okienko môžeme vidieť krátky rukáv jej šiat.

Cinderella

Tangled

Vo filme o krásnej dlhovlasej dievčine s magickou schopnosťou môžeme vidieť tiež nejakú tu chybičku. Keď Eugenea zajme nevlastná matka Lociky môžeme vidieť, že má veľké masívne putá presne na jeho zápestiach. Eugene pohladká Lociku po líci a čo nevidíme? V zábere je jeho ruka vidieť do polovice predlaktia no jeho putá nikde. Žeby hladenie druhých oslobodzovalo?

Tangled

Pocahontas

Tiene sú často problémom. V tejto rozprávke sme mohli vidieť ako Nakoma a Pocahontas kráčajú spolu za ruky. Ich tiene však ruky prepojené nemajú.

Pocahontas

Ralf rozbi to!

Na konci príbehu ľudia z hracieho automatu zdvíhajú na streche Ralfa aby mohol dovidieť na svoju kamarátku Poruchu. Zvláštne je však, že na začiatku príbehu sme videli, že Ralf vidí viacero hracích automatov aj bez toho aby musel stáť na streche budovy v hre. No pre záver príbehu bolo to gesto celé pekné, aj keď nepremyslené.

Potom, čo Porucha prešla cieľom aj so svojou malou formulou sa stala opäť princeznou a celý vzhľad mestečka sa zmenil. Čo nedomysleli, bolo Logo King Candy – KC.

Wreck it Ralph

Príšerky s.r.o.

Postavy vo filme mohli pomocou dverí cestovať po svete. No nie je to úžasné? No ešte lepší je fakt, že cestovali aj časom. Môžeme si všimnúť ako prešli dverami do Nepálu kde bola práve noc, neskôr ďalšími na Floridu, kde bola taktiež noc. Následne sa objavili v Paríži v jasný slnečný deň a nakoniec v Japonsku kde za oknom tiež bolo vidno. Trošku nerealistické, no deti si to neuvedomia.

Monsters inc

Ratatouille

Anton Ego, veľký kritik všetkého čo sa dá zjesť prirovná jedlo slávneho šéfkuchára Gusteaua ku konzervovaným cestovinám s omáčkou. Toto jedlo s názvom Chef BOYARDEE bolo pomenované podľa nefiktívneho kuchára Hectora Boyardeeho. Tento muž, ktorý sa stal tvárou tohto jedla bol ocenený v New York Plaza Hoteli dávno predtým, než začal predávať svoje jedlo. Taktiež bol vyznamenaný od USA a Ruska za to, že počas druhej svetovej vojny nakŕmil vojakov. Takže teoreticky, Ego napísal jeden veľký kompliment.

ratatouille

Ktorú z chýb ste si všimli už predtým?

Foto: zimbio.com, pinterest.com, moviemistakes.com, disney.wikia.com, 54disneyreviews.com, suwalls.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -