Do kín prišiel unikátny slovenský film – romantická gangsterka Čierne na bielom koni

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Slovenskí filmári a filmárky postupne objavujú mnohé žánre, ktoré v domácej tvorbe zatiaľ nie sú zavedenými a publikum už viackrát dokázalo, že je takémuto objavovaniu otvorené. Najnovšie sa na plátna kín dostala romantická gangsterka Čierne na bielom koni, ktorá rozpráva zábavný príbeh zo svojského prostredia južného Slovenska.

Milan Ondrík v nej stvárňuje Bandyho, svojhlavého rimavskosobotského výpalníka, ktorý sa zamiluje do krásnej Csilly alias Katona Kitty s tvárou Rebeky Polákovej. A hoci ho odhovára jeho parťák a spolupracovník Lučáno, ktorého si zahral Attila Mokos, Bandy sa rozhodne svoje šťastie v láske skúsiť. Katona Kitty je totiž partnerkou Šaniho Patakiho (Zoltán Mucsi), obávaného pána Lučenca. A práve v Rimavskej Sobote a v Lučenci sa snaží rozbehnúť svoj biznis aj naivný Zsolti (Tomáš Mischura), manžel dobrosrdečnej Janky (Jana Kovalčiková). Vyzerá to, že sa mu konečne začína dariť… Alebo len sadol na lep dvojici finančných žralokov z Brna (Petr VaněkTomáš Jeřábek), ktorí hľadajú najvhodnejšieho „bieleho koňa“?

Trailer romantickej gangsterky Čierne na bielom koni

Režisér, scenárista a producent Rasťo Boroš o svojej filmovej novinke hovorí: Chcel som rozprávať malomestské príbehy, lebo malomestské prostredie jednak dôverne poznám a na druhej strane, bolo vždy pre mňa v niečom naivné a s veľkým komediálnym potenciálom. Témami sú láska a peniaze, pretože mám pocit, že v našej kapitalistickej súčasnosti sú peniaze, či chceme alebo nie, neustále akýmsi zásadným a nevyhnutným stredobodom našich životov. A okrem toho, mám pocit, že pre mnohých ľudí, sú peniaze vlastne jediným prvkom, ktorý napĺňa ich životy.“

Ak ide o lásku, trochu bolieť to musí. Najmä ak ide o lásku k peniazom – tak hovorí motto komediálnej snímky Čierne na bielom koni, ktorá práve dorazila do slovenských kín. Sprevádza ju skladba Lovestory, ktorú speváčka Jana Kirschner naspievala s Milanom Ondríkom, predstaviteľom jednej z hlavných úloh. Film do kín prináša distribučná spoločnosť Continental film.

Zdroj: TS Continental film

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -