Romantická gangsterka Čierne na bielom koni prichádza do kín. Očakávaj veľa lásky a ešte viac humoru

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Kto by to bol povedal, že na Slovensku jedného dňa vznikne film, ktorý nesie titul romantickej gangsterky. Ako vidieť, tvorcovia sa neboja siahať do neprebádaných vôd žánrovej tvorby a najnovší film od režiséra Rasťa Boroša je tomu dôkazom. Jeho filmový kúsok s názvom Čierne na bielom koni si so sebou priniesol naozaj veľa nevídaných situácií, ktoré si od 13. októbra môžeš vychutnať v slovenských kinách.

Dejovo sa priprav na poriadnu nádielku zaujímavých postáv z Novohradu a Malohontu, kde sa zastavil čas a ľudia tam žijú malebný, ničím nerušený život plný lásky a úsmevu, no nebude to tak navždy.

Film vyrozpráva osem kapitol o tom, prečo sa báť ľudí, ktorí vám podajú pero a povedia: „Stačí podpísať!“ O tom, ako dokáže nečakaná láska strpčiť zločincom pokojný život a kam až dokážu súdni ľudia zájsť, ak ich prerastie pýcha. No a nakoniec o tom, že hrdina je ten, kto sa nebojí smrti, ani keď zomrie posledná nádej. Veď ak ide o lásku, trochu bolieť to musí. Najmä ak ide o lásku k peniazom.

Filmová novinka Čierne na bielom koni odštartovala v slovenských kinách

Hlavnými hrdinami gangsterky Čierne na bielom koni sú svojskí zločinci z Novohradu a Malohontu – Bandy Koháry (Milan Ondrík) a Lučáno Ármin Wámbéry (Attila Mokos).

Spoločne s naivným Zsoltim Bófantim (Tomáš Mischura) však kvôli túžbe po šťastí čoraz viac narážajú na nepísané pravidlá malomestského organizovaného zločinu. A aj keď to vyzerá, že by to so cťou ustáli, realita je iná. Do Lučenca totiž zavítala dvojica dravých finančných žralokov z Brna (Petr Vaněk a Tomáš Jeřábek), ktorí sem neprišli len tak. Síce sa ich cesta javí ako pracovná, veľmi rýchlo pochopia, že Rimavská Sobota nie je finančné centrum Londýna. A nebudeme si klamať, biznis sa tu robí úplne inak. Miestami sa vymyká všetkým pravidlám z motivačných príručiek pre úspešných obchodníkov, takže sa divák v kine má na čo tešiť.

Ale nič netrvá večne, už vôbec nie trpezlivosť. Každý v sebe nesie ten pomyselný pohár, tak ako aj obávaný pán Lučenca Šani Pataki (Zoltán Mucsi). Stihne ich zachrániť láska k osudovým ženám? K Csille alias Katona Kitty (Rebeka Poláková)? Alebo k anjelsky nevinnej Janke (Jana Kovalčíková), ktorá sa naučila, že s chlapmi treba mať svätú trpezlivosť?

čierne na bielom koni recenzia
Zdroj: continental-film.sk

Priveľa otázok, žiadne odpovede. Ak si zvedavý, čo tým tvorcovia myslia a aké posolstvo táto slovenská gangsterka s romantickým nádychom ponúka, zisti to ešte dnes. Čierne na bielom koni už docválalo do kín a pozitívne recenzie na seba nenechali dlho čakať.

Preto zober frajerku alebo pokojne celú rodinu, a vychutnajte si túto nevídanú žánrovku na veľkom plátne. Film zavítal do kín aj vďaka filmovému distribútorovi Continental film a už čaká len na tvoju návštevu. My sme túto povinnú jazdu zo slovenskej produkcie absolvovali a teraz je rad na tebe.

Čierne na bielom koni plagát
Zdroj: Continental Film

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -