Na internete sa opäť objavili fotografie čierneho ovládaču DualSense k PlayStation 5

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Ovládač DualSense prichádza do obchodov

Vydanie konzol novej generácie PlayStation 5 nám klope na dvere. Na police slovenských obchodov sa dostanú 19. novembra, no počet kusov je limitovaný a dokonca ani skoré predobjednávky nedokážu zaručiť dodanie v deň vydania. Ďalšia várka by mohla prísť niekedy v období Vianoc, ostatní si zahrajú možno až začiatkom budúceho roka.

S príslušenstvom k PlayStation 5 je to inak, niektorým sa ovládače DualSense dostali do rúk už tento týždeň. Nižšie prikladáme fotografie, aby ste sa mohli presvedčiť na vlastné oči. Ovládače už totiž dorazili do skladov amerického reťazcu Walmart. Jeden používateľ Redditu dokonca našiel DualShock v predaji na Facebooku za 100 amerických dolárov.

Pýtate sa, ako je to možné? Oficiálny dátum predaja príslušenstva k PlayStation 5 započne v Spojených štátoch už 30. októbra, teda skoro dva týždňe pred vydaním samotnej konzoly. Predajca Simply Games v Spojenom kráľovstve nedávno potvrdil, že u nich štartuje predaj príslušenstva 12. novembra, teda týždeň pred vydaním konzoly v Európe. Amazon UK tiež zaradil dátum 12. november ako vydanie príslušenstva k PS5 vrátane ovládaču DualSense.

Ten bude od svojho predchodcu DualShock naozaj odlišný a netýka sa to iba dizajnu. Ovládač novej generácie bude disponovať haptickou odozvou, adaptívnymi triggermi a v neposlednom rade zabudovaným mikrofónom. Staršie ovládače DualShock 4 síce nebudú podporovať PS5 hry, no fungovať budú s PS4 hrami prostredníctvom spätnej kompatibility.

Čierny ovládač k PlayStation 5

Spoločnosť Sony zatiaľ oficiálne predstavila len jedno farebné prevedenie konzoly PlayStation 5 a ovládaču DualSense – biele s čiernymi detailmi. Hráči sa však ihneď pustili do digitálneho vytvárania vlastných prevedení, pričom tým najlogickejším je klasická čierna. Na internete však začali kolovať fotografie čiernych ovládačov DualSense, ktoré naozaj existujú, no zatiaľ nie sú smerované pre oči verejnosti.

Najnovšie oficiálne fotografie vydalo FCC (Federálna komisia pre komunikáciu). Tí už druhýkrát potvrdili existenciu čierneho prevedenia, tentokrát ich uverejnil používateľ Twitteru welltest789. Na fotografiách nižšie nájdete celočierny ovládač s čiernymi tlačidlami bez symbolov. Tento kus pravdepodobne patrí vývojárom, no dizajn dev kitov sa značne líši od toho, čo nakoniec dostane koncový spotrebiteľ.

Aj napriek tomu ide o legitímne fotografie, pretože prichádzajú z oficiálneho zaradenia FFC. Zatiaľ ide o najviac presvedčivé dôkazy toho, že čierny ovládač k PlayStation 5 existuje. Pôvodne boli exkluzívne priradené len dev kitom, no teraz boli zaradené aj na spotrebiteľské použitie. To znamená, že by sme sa ich na policiach obchodov mohli dočkať už budúci rok. Konzola PlayStation 5 príde už 19. novembra s cenovkou 499 € a digitálna edícia bez diskovej jednotky s cenou 399 €.

Počkáte si na verziu PlayStation 5 v čiernom prevedení, alebo ste dostatočne spokojní s bielym? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: screenrant.com, videogameschronicle.com, pushsquare.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -