Čína bojuje proti koronavírusu cenzúrou známej hry, v ktorej sa hráč snaží vyhubiť ľudstvo

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Čína zakázala prednedávnom hru Plague Inc. na platforme App Store

Spoločnosť Ndmic Creations, ktorá vytvorila hru Plague Inc., prednedávnom informovala o tom, že bola stiahnutá z predaja na mobilných platformách iOS App Store v Číne. Príslušné čínske orgány tvrdia, že hra „zahŕňa obsah, ktorý je v Číne nezákonný proti tomu, čo vydala Čínska administratíva pre kyberpriestor“. Čína pravdepodobne zakázala hru Plague Inc. kvôli stále šíriacemu sa vírusu COVID-19 (koronavírus), ktorý v krajine pôvodu doposiaľ nakazil takmer 80-tisíc a usmrtil viac ako 2 700 ľudí.

Plague Inc. je hra, v ktorej sa hráč snaží vytvoriť vírus alebo ochorenie, ktorým sa mu podarí vyhubiť ľudstvo. Znie to síce morbídne, ale hra sa pred niekoľkými rokmi stala bestsellerom a jej prvenstvo v rebríčkoch sa obnovilo takmer hneď po vypuknutí vírusu COVID-19. Na čínskom obchode App Store, bola táto hra od začiatku jej existencie a bez problémov. Je preto absolútne pochopiteľné, že štúdio je mierne zaskočené s vyjadrením čínskej vlády.

coronavirus dav masky
Zdroj: insideedition.com

Firma sa vyjadrila, že táto situácia je úplne mimo ich kontrolu. Taktiež vraj usilovne pracujú na tom, aby sa hra dostala späť do rúk čínskych hráčov. Ako malé herné štúdio vo Veľkej Británií však majú minimálne šance v prípadnej dohode s čínskou vládou. Spoločnosť sa aj napriek tomu snaží nadviazať kontakt s Čínskou administratívou pre kyberpriestor a skúsiť sa dohodnúť.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Čína má dlhú históriu obmedzovania mobilných aplikácií predávaných v krajine. Ide napríklad o komunikačné a spravodajské aplikácie, ako aj o hazardné hry a nástroje na mapovanie protestov. Jednoducho vidno, že Čína má silnú kontrolu nad svojím trhom. Je veľká škoda, že na to potom doplácajú vývojári, ktorí za to vôbec nemôžu.

Zdroj: wired.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -