Čína svojim občanom zakázala online hry. Prísne zákazy obmedzujú slobodu vyše miliardy ľudí

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 22 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Prednedávnom sme sa dozvedeli, že Čína zabanovala známu hru Animal Crossing. Bolo to kvôli prodemokratickému aktivistovi Joshuovi Wongovi, ktorý si v hre uťahoval z čínskeho generálneho tajomníka Xi Jinpinga. Okrem Animal Crossingu sa v Číne zabanoval aj Plague Inc., no tentokrát Komunistická strana zašla ešte ďalej. Čína zakázala hráčom hrať online hry a komunikovať s cudzincami.

Čína zakázala online hry

Podľa slov Komunistickej strany Číny si hráči v Číne už nemôžu zahrať online hry so svojimi priateľmi, ktorí nebývajú v Číne. Komunistickej strane Číny sa totižto nepáči, že hráči si vo videohrách môžu robiť čo sa im zachce a nie sú pri tom sledovaní. Až doteraz.

Čína tak doslova odobrala svojim ľuďom právo slobody prejavu. A to len preto, že vo videohrách hráči často vyjadrovali svoju nespokojnosť voči Komunistickej strane Číny. Vraj nekoná proti koronavírusu dostatočne. No to stále nie je všetko.

cinska vlajka
Zdroj: commons.wikimedia.org

Navyše nový zákon povolil Komunistickej strane Činy sledovať single-player hry. Veci v hrách ako zombíci, nákazy, editovanie máp, role-playing a klany sú ilegálne.

Okrem toho hráči mladší ako 18 rokov majú povolené hrať len od 8:00 rána do 22:00 večer. Aby sa ešte viac „zabránilo závislosti od hier,“ bude sa kontrolovať aj množstvo minutých peňazí v hrách.

Úprimne nám je hráčov z Číny ľúto. Hrať online môžu už len na čínskych serveroch, na ostatných mimo krajiny si už nezahrajú. Okrem toho hráči takisto nemôžu komunikovať s ľudmi, ktorí nežijú v Číne. Ešte k tomu pridáme single-player hry, ktoré sú špehované a kontrolované čínskou vládou. Tieto zákazy sú naozaj veľmi prísne. Môžme byť radi, že na Slovensku sa nič takéto našťastie nedeje.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Aký máte na tieto zákazy názor? Myslíte si, že to Čína preháňa, alebo nie? Vaše názory a postrehy nám zanechajte v komentároch.

Zdroj: tweaktown.com, talkesport.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -