Sieť kín CINEMAX mení cenovú politiku! Koľko zaplatíme po novom?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Či už plánujete rande, vyraziť si s kamarátmi alebo si so svoju rodinou spraviť pekný podvečer, existuje len málo aktivít ideálnejších, ako kino. Niekto by mohol namietať, že v dnešnej dobe digitálneho rozvoja je zbytočné utrácať peniaze na zhliadnutie filmu, ktorý si môžete aj doma ilegálne stiahnuť. My sme však rozdielni. Ako milovníci filmu a všetkého okolo toho dobre vieme, že zážitok z premiéry snímky, na ktorú sa tešíte niekedy aj roky je nezameniteľný. Kino je náš chrám a filmy sú našim vykúpením.

A ako správni nadšenci kvality dobre vieme, že toho najlepšieho diváckeho zážitku sa dočkáme v sieti kín CINEMAX. Spolu s rôznymi technológiami ako 4DX či D-Box (ktoré nie každého očarili) nám práve toto kino ponúka IMAX. Každý, kto niekedy uprel pohľad na obrovské, 23 metrov široké plátno na vlastnú kožu zažil, čo je to ozajstný filmový zážitok. Žiaľ, na Slovensku sa momentálne nachádza iba jediná IMAX 3D sála. Jej sídlom je obchodné centrum Bory v Bratislave. A dnes sa lepšie pozrieme na novú cenovú politiku CINEMAXu, ktorá súvisí práve s kinom v hlavnom meste. Aké výhody nám nový systém prinesie a ktorých divákov zasa znevýhodní? Poďme sa na to pozrieť!

cinemax kino
Kino CINEMAX sa nachádza v 11 slovenských mestách; Zdroj: unipo-press.sk

CINEMAX kino po dlhej dobe mení ceny vstupného!

V kinách CINEMAX je aj naďalej hlavným faktorom ceny lístka práve čas premietania. Tie sa rozlišujú na cenník vstupeniek do 17:00 a od 17:00. Podľa pôvodných cien v kinách CINEMAX, vás vyšli denné lístky vo všetkých mestách na 2D premietanie 4,95€ a na 3D premietanie 5,95€. Po 17. hodine vás vyšiel 2D lístok 5,95€ (V Bratislave 6,95€) a 3D lístok 6,95€ (V Bratislave 7,95€). Ceny pre študentov, deti do 12 rokov či seniorov boli o jedno Euro nižšie, ako ceny pre dospelých. Už v predošlej cenovej politike však CINEMAX rozlišoval kino v Bratislave od ostatných na Slovensku. Premietanie po 17. hodine v obchodnom centre Bory bolo totiž o jedno € drahšie, ako vo zvyšku kín.

Nový cenník je však iný a pre niektorých divákov, ktorý obľubujú 3D premietanie aj výhodnejší. Ale hlavne dáva väčší zmysel. Zároveň znižuje cenu za už spomínané 3D premietanie. Po novom vás pred 17. hodinou vyjde 2D aj 3D lístok na 4€ v Bratislave 5€. Po 17. hodine zaplatíte za 2D aj 3D lístok 6,50€ a v Bratislave 7,50€. Ceny pre študentov, deti do 12 rokov či seniorov sú pritom ešte stále o jedno Euro nižšie. Zmeny v cenníku zahŕňajú aj ARTMAX filmy, za ktoré počas celého dňa zaplatíte 4€. Zľavy o takmer Euro sa taktiež dočkali aj staršie i novšie filmy DETSKÉHO KINA.

cinemax kino
Hlavné zmeny však tvorí rozlišovanie medzi Bratislavou a zvyškom Slovenska; Zdroj: bcdownload.gannett.edgesuite.net
Hlavná zmena v cenovej politike CINEMAXu však spočíva v rozlišovaní kina v Bratislave od kín vo zvyšku Slovenska. Po novom totiž v hlavnom meste za každé jedno premietanie zaplatíte pred 17 hodinou o Euro viac, ako v ostatných kinách CINEMAX. Podľa môjho názoru však vôbec nejde o neférové riešenie. Vzhľadom na to, že kino v Bratislave je oproti tým ostatným na Slovensku najviac navštevované a najviac vyťažené, dávajú tieto zmeny zmysel. Na 3D premietaní vo večerných hodinách oproti predošlému systému ušetríme 50 centov no a na poobedných 3D premietaniach ušetríme Euro. Doplatok za IMAX v Bory Mall sa nemení a ostáva na sume 4€.

Máme byť so zmenami spokojní?

V skratke, aj keď niektoré vstupenky zdraželi, tak nová cenová politika CINEMAXu sa mení k lepšiemu. Už sa viac nerozlišujú ceny 2D a 3D premietaní. Jediným rozdielom a faktorom, od ktorého teraz závisí cena lístkov je čas premietania. Po 17:00 totiž za lístok zaplatíte o 0,55€ viac. Rozhodnutie CINEMAXu zdanlivo znevýhodniť Bratislavu pred zvyškom Slovenska je taktiež pochopiteľné a obyvatelia hlavného mesta sa vôbec nemusia hnevať. V konečnom dôsledku vstupné zdraželo, niektoré príplatky ostali rovnaké a za 3Dčko už platiť nebudeme. Nezabudnite si teda pozrieť nový cenník vstupeniek.

cinemax kino
Už by to chcelo len lacnejší popcorn, čo vravíte?; Zdroj: virginexperiencedays.co.uk
Čo si o zmene cenovej politiky najmodernejšieho kina myslíte vy? Súhlasíte s nimi a ste spokojní, že už sa viac nerozlišuje 2D a 3D? Alebo vás nahnevala „diskriminácia“ Bratislavy? Nebojte sa vyjadriť svoj názor a diskutovať.

ZDROJCINEMAX

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -