Režisér filmu IT by si rád pripísal na zoznam ďalší projekt vychádzajúci z kultového príbehu Stephena Kinga!

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Vo vzduchu je cítiť úspech. Režisér Andrés Muschietti a jeho nový film IT k nám ešte síce nedorazil, no o úspech v blízkej budúcnosti má už pravdepodobne postarané. Hovorí sa totižto, že sa chystá nový projekt, v ktorom by sa režisér ujal úspešnej poviedky od Stephena Kinga a priniesol ju do filmového sveta v lepšom svetle, ako tomu bolo v minulosti. Reč je o filme Cintorín domácich zvierat (1989), ktorý sa vo svete hororu stal kultovou klasikou. Tieto zvesti sa k nám dostali potom, ako sme sa dozvedeli zaujímavú novinku. 113 ročný dom, v ktorom sa odohrával dej filmu, bol vydražený za 255 tisíc dolárov, ktorý v cene zahŕňal aj domáci cintorín.

Počas propagácie nadchádzajúceho remakeu It režisér prehovoril a povedal, že nebude ťažké nájsť troch schopných scenáristov. Ich úlohou by bolo napísať scenár, ktorý by ulahodil oku diváka. Naviac by sme sa mohli dočkať scénok, ktoré by naozaj ukázali skutočnú Kingovu víziu. Predsa len, 20. storočie neponúkalo toľko možností, ako je tomu dnes. Muschietti povedal, že nemajú záujem len o obyčajnú adaptáciu Kingovej knihy, ale na konci si povedať „sme skutoční fanúšikovia jeho práce.“

Už sa to pomaličky blíži!; zdroj: warnerbros.com

Podľa všetkého sa do toho chce naozaj zahryznúť a pomocou novej technológie oživiť to, čo zapadlo prachom. Ak sa im podarí zostaviť naozaj kvalitný scenár, projekt sa bezpochyby stane skutočnosťou:

„Sme veľkí fanúšikovia, ale to nestačí. Ak sa nám podarí dať všetky pomocné ruky dokopy, dočkáme sa toho. Cintorín domácich zvierat je to, čo chceme urobiť – a ak to spravíme, tak to bude niečo naozaj poriadne.“

Cintorín domácich zvierat nedopadol najlepšie

Film sa pôvodne dostal na plátno ešte v roku 1989. Aj napriek zmiešaným recenziám sme sa nakoniec dočkali pokračovania. Rok 1992 priniesol druhý film a s tým prišiel aj veľký pád. Kvalita opadla a na svet sa dostala menej, ako len priemerná snímka. Avšak aj samotný Stephen King predpovedal pád tohto filmu. Sám totižto už dávno povedal, že sa ešte nenašiel nikto, kto by dokázal pochopiť spojenie svetla s temnotou. Dokáže to zmeniť nový a hlavne nádejný režisér?

Vedeli by ste si predstaviť tento film vo farbách 21. storočia?; zdroj: imbd.com

Rovnako ako zo všetkých adaptácií, aj z tohto Kingovho príbehu vyžaruje strach z neúspechu. Predsa len, posledná snímka Temná veža neuspela tak, ako sa očakávalo a zaradila sa na hlavné menu kritických sklamaní. A čoskoro sa dočkáme ďalšej. Ukáže nám It konečne to, čo potrebujeme? Uspeje v preplnenom svete kinematografie? Nato si ešte budeme musieť počkať do 7. septembra 2017. Až po tomto príbehu budeme s istotou vedieť, či sa remake filmu Cintorín domácich zvierat skutočne objaví.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -