Vypočujte si čítanie knihy Hobit. Aký herec prečíta celú knihu?

Nenechajte si ujsť

Daniela Hochvartová
Daniela Hochvartová
Volám sa Daniela, mám 24 rokov a vo svojom voľnom čase rada pozerám filmy, seriály a čítam knihy. Mojím najobľúbenejším žánrom je fantasy.

Andy Serkis prečíta Hobita

Herec Andy Serkis, stvárňoval postavu Gluma v sérii Pán prsteňov a Hobit. Nasleduje jeho čítanie knihy Hobit. Dôvodom, prečo sa rozhodol čítať JRR Tolkienovu knihu z roku 1937 je charita. Zaujímavosťou je, že knihu bude čítať stranu po strane iba s krátkou prestávkou na základné ľudské potreby.

Tento britský herec vyhral cenu Bafta za vynikajúci príspevok v britskej kinematografií. Medzi jeho skvelé tvorby patrí znázornenie Gluma a aj práca na filmoch akými sú King Kong a Planéta opíc.

Viac informácií o projekte

Peniaze, ktoré má 56 ročný herec vyzbierať, budú rozdelené medzi dve charity – NHS Charities Together a Best Beginnings. Jeho čítanie by malo trvať dvanásť hodín, takže herec má naozaj, čo robiť. Andy to oznámil vo videu na svojom twitteri, ktoré môžete vidieť tu:

Jeho čítanie bude prebiehať v piatok a detaily o jeho živom prenose je možné nájsť na tejto stránke – Go Fund Me Page. Serkis dokonca zažartoval, že bude musieť využiť tabuľu, na ktorej je napísané: „o 5 minút späť“ stále, keď ho bude volať matka príroda, alebo bude mať pocit hladu.

„Nebudem sa pokúšať napodobniť fantastické hlasy Iana McKellena alebo Martina Freemana, ale pokúsim sa nájsť svoju vlastnú verziu. Nebude to iba suché čítanie, je to na živo, takže tam bude veľa mumlania a omylov. Nie je to nahrávané audio, ktoré vieme upraviť, takže ak sa moja mačka rozhodne skočiť na stôl, to bude aj súčasťou finálnej verzie.“

Takto sa herec vyjadril ohľadom formy tohto čítania. Taktiež zvýraznil, že veľa ľudí zápasí s izoláciou počas koronavírusu. A zatiaľ, čo sú časy náročné, Serkis chce zobrať každého na najlepšie fantasy dobrodružstvo, ktoré bolo kedy napísané.

Zdroj: dokina.tiscali.cz

Dvanásťhodinový maratón cez Stredozem na pomoc dvom charitám je úžasný nápad. Do štvrtkového doobedia sa mu podarilo vyzbierať viac ako £31,000 z jeho £100,000 cieľa.

Čo hovoríte na tento nápad vy? Budete sa pozerať na jeho online čítanie? Napíšte nám to do komentárov!

Zdroj: bbc.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -