TOP 5 a 5 – vtipné a smutné citáty od Jamesa zo seriálu The End Of The F***ing World

Nenechajte si ujsť

Amidamaru, do meče! Legendárne anime Kráľ šamanov sa po 18 rokoch vracia na obrazovky

Nový Kráľ šamanov odhaľuje ukážku Ako sme vás informovali ešte počas júna, legendárne anime Kráľ šamanov chystá návrat na obrazovky. Príbeh spočiatku vznikol ako manga séria autora Hiroyuki...

AKTUÁLNE: Sony oficiálne odhalilo cenu a dátum vydania konzoly PlayStation 5

PlayStation 5 Showcase Microsoft vyložil všetky karty na stôl, takže bolo jednoznačné, že spoločnosť Sony musí skôr či neskôr dorovnať. Nová generácia konzol Xbox vyjde...

Apple Event 2020: Apple Watch Series 6, iPad Air, služba Apple One a veľa iných skvelých noviniek

Včera nám Apple odhalil zoznam nadchádzajúcich produktov a služieb, ktoré už čoskoro zavítajú na trh. Hodinový Apple Event 2020 zahŕňal naozaj bohatý program, ktorý...

Väčšia hrozba pre Avengerov ako Thanos prichádza. Marvel obsadil záporáka Kang the Conqueror

Jonathan Majors sa pripája do MCU Jonathan Majors, herec, ktorý hrá hlavnú úlohu v seriáli Lovecraft Country na HBO, sa aktuálne pripája do MCU. Do...
Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 21 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Citáty zo seriálu The End Of The F***ing World

James je jednou z dvoch hlavných postáv zo seriálu The End Of The F***ng World. Obe postavy sú ikonické a pália jednu hlášku za druhou. Niektoré sú vtipné, iné zase smutné a hlboké. My sme si pre vás pripravili tie najvtipnejšie a najsmutnejšie citáty od Jamesa z The End Of Th F***ing World.

Spolu s Alyssou v seriáli prežívajú rôzne vtipné, zaľúbené a hrôzostrašné momenty. Spoločne sa rozhodnú ujsť z domu, pretože sa im nepáčia ich životy a prahnú po zmene. Tá príde so spŕškou krvi a vraždou na ich rukách. Dvojica je spolu na úteku pred vlastnými rodinami a pred zákonom.

Pozor, tento článok obsahuje spoilery z prvej a druhej série seriálu!

Vtipné citáty z The End Of The F***ing World:

5. “Okej.”

James Okay
Zdroj: onedio.com

Dôležitou vecou, ktorú musíte o Jamesovi vedieť, je, že často nechá veciam voľný priebeh a zamotá sa tak do siete problémov. Niekedy mu zavaria, no inokedy z nich vzíde komická situácia. Slovíčko “okej” povedal, keď mu Allysa oznámila, že hodila svoj telefón o zem, keď sa ho spýtala, či spolu neutečú aj keď mu oznámila, že potrebuje psychológa. Dokonca to bola jeho reakcia aj keď zistil, aké má následky jeho zranenie postrelením.

4. “Môžem si aspoň zobrať svojho otca? Je mŕtvy, je v aute.”

James a Alyssa - popol
Zdroj: digitalspy.com

V druhej sérii sme Jamesa takmer v žiadnej scéne nevideli s popolom jeho otca v urne pod pazuchou. Keď mu odtiahnu auto, touto hláškou prosí manažéra o láskavosť. Manažér je samozrejme zhrozený, kým mu James nevysvetlí, že sa nejedná o telo ale iba o popol.

3. “Trošku viac?”

Bonnie
Zdroj: popsugar.co.uk

Na konci druhej série podáva James výpoveď o kriminálnych aktivitách postavy Bonnie. Napriek tomu, že má na účte veľa zlých vecí, James a Alyssa s ňou súcitia. James sa opýta, čo sa s Bonnie stane, na čo mu vyšetrovateľ odpovie otázkou: “Čo sa dá robiť?” James sa však nevzdá a umlčí vyšetrovateľa týmto citátom.

2. “Spravidla som nikdy netancoval.”

The End of the f***ing world
Zdroj: sk.pinterest.com

Keď Alyssa začne tancovať v dome ich budúcej obete, James ako rozprávač vysloví túto hlášku. Tým však len potvrdzuje to, čo sme všetci vyčítali z jeho uzavretej a napätej povahy. Napriek tomuto pravidlu však nakoniec tancuje s Alyssou v obývačke len pár hodín pred tým, ako sa im život obráti na ruby.

1. “Je to drahšie.”

James a Alyssa
Zdroj: imdb.com

Alyssa a James práve ušli z miesta činu, spálili svoje oblečenie a kompletne zmenili výzor. Pokračujú v ceste za Alyssiným otcom. Prídu na vlakovú stanicu a zatiaľ čo Alyssa je celá nervózna a zmätená, James si pokojne prezerá rozvrh vlakov. Následne povie: “Ak nasadneme na tento, pôjdeme v špičke. Je to drahšie.” Alyssa naňho neveriacky hľadela a jej has ako rozprávač povedal: “Myslím, že nie je v poriadku.” Vtipné na tom je, že Alyssa si o ňom začne myslieť, že je divný, práve keď sa začne konečne správať normálne.

Smutné citáty z The End Of The F***ing World:

5. “Musíš sa sústrediť na to dobré.”

the end of the f world 2
Zdroj: popsugar.co.uk

James a Alyssa čakajú, kým sa vrakovisko zavrie, aby mohli ukradnúť popol Jamesovho otca z odtiahnutého auta. James si uvedomí, že nie je práve v najlepšej situácii. Nemá peniaze, je sirotou a k tomu všetkému na úteku s mladou nevestou (nie však jeho nevestou). Pozrie sa na Alyssu a táto hláška zaznie ako jeho myšlienka. Díva sa na jediné dievča, ktoré ho poháňa vpred a dáva mu zmysel života, no nemôže ju mať.

4. “Postrelili ma neďaleko toho miesta, takže… prepáč.”

Ako dopadla ich láska? | The End of the F***ing World 2. séria RECENZIA
Zdroj: dailymotion.com

Keď si Alyssa a James konečne priznali, že sa ľúbia, Alyssa ho chce pobozkať. James na to povie, že s ňou nemôže mať sex. Alyssa nerozumie. “Nepovedala som sex. Povedala som bozk.” James sa však rozplače a vysvetľuje, že kvôli jeho zraneniu možno nemôže mať nikdy sex. Alyssa ho avšak aj tak pobozká. Oveľa nežnejšie a úprimnejšie, než kedykoľvek inokedy v seriály.

3. “Netuším.”

James - auto
Zdroj: youtube.com

Po tom, ako James nechal Alyssu odísť naspäť k jej manželovi, prihovorí sa mu jej teta. Pýta sa ho, čo bude ďalej robiť a kam pôjde. James sa spamätáva z Alyssininho odmietnutia. Nemá domov, priateľov, rodinu… ani zmysel žiť. Odpovie jej týmto citátom a je naozaj vidno, že ho myslí vážne.

2. “Odkaz. Nechala si odkaz.”

The End of the fing world James
Zdroj: 8flix.com

Na konci druhej série Alyssa zmizne a nechá po sebe odkaz, že musí niečo urobiť. Jamesovi napadne ten najhorší možný scenár a všade ju hľadá. V minulosti videl svoju mamu spáchať samovraždu a nedokáže si predstaviť, že by niečo také spravila aj ona. Nájde ju však v dome ich bývalej obete, kam si šla prečistiť hlavu a popremýšľať nad jej životom. Keď ju uvidí, niečo sa v ňom prelomí a začne nekontrolovateľne plakať. Alyssa nerozumie, čo sa stalo. James jej ako odpoveď povie iba tento citát.

1. “V ten deň som sa naučil, že ticho je naozaj hlasné. Ohlušujúce.”

the end of the fucking world
Zdroj: dazeddigital.com

Prvýkrát nám James odhalil svoje emócie, keď od neho v prvej sérii Alyssa ujde počas večere. Bez jej večného rozprávania nastane okolo Jamesa ticho. V hlave mu prúdi milión myšlienok. Jeho hlas ako rozprávač povie tento citát, s ktorým sa nedá nesúhlasiť. V tichu majú myšlienky voľnú ruku a môžu nás zaviesť do veľmi temných miest v našich hlavách.

Ktorý citát sa vám páčil najviac? Preferujete tie smutné, či skôr veselé? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Komédia MATKY predstavuje trailer a plagát. Do kín príde už v novembri

Komédia MATKY predstavuje trailer a plagát Tvorcom novej komédie Matky sa podarilo v rekordne krátkom čase zostrihať materiál natočený v lete a tak už v novembri si diváci...

Hotel Transylvánia 4, Krúdovci 2 a Baby šéf 2. Pokračovania obľúbených animákov prichádzajú

Pokračovania obľúbených animákov Naše obľúbené animované filmy sú späť. A tou najlepšou správou je, že si všetky stihneme pozrieť ešte tento a budúci rok. Presnejšie...

Prvé progaming podujatie na Slovensku prichádza – Orange Majstrovstvá Slovenskej republiky v elektronických športoch 2020!

Už túto jeseň sa začína nová éra herných turnajov na Slovensku. Vďaka podujatiu Orange Majstrovstvá Slovenskej republiky v elektronických športoch sa ešport v našej...

Tri ďalšie herné pecky zadarmo. Medzi nimi aj Watch Dogs 2 s veľkým otvoreným svetom

Vývojár videohier Epic Games plní svoj sľub a každý týždeň ponúka svojim užívateľom hry úplne zadarmo. Práve týmto spôsobom si digitálny obchod Epic Games...

Pozrite si prvé fotografie z anime Blade Runner: Black Lotus. Seriál rozšíri obľúbený sci-fi svet

Prvé fotografie z Blade Runner: Black Lotus Zaujíma vás, čo sa dialo medzi filmami Blade Runner a Blade Runner 2049? Časť z tejto 30-ročnej príbehovej...