Clint Eastwood sa po 5 rokoch opäť objaví na striebornom plátne! Tentokrát ako drogový díler vo filme Mule!

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

S jeho novým filmom 15:17 Paríž, ktorý zažije debut budúci týždeň, sa Clint Eastwood môže začať pripravovať na ďalší projekt. 87 ročný tvorca si totižto opäť raz sadne do režisérskeho kresla a v  úctyhodnom veku si taktiež zahrá úlohu vo filme The Mule. Ten nám vyrozpráva skutočný príbeh o Leovi Sharpovi, najstaršom drogovom priekupníkovi na svete. Toho vo veku 87 rokov chytili miestne orgány a ako 90 ročného ho odsúdili do väzenia. Na tento film sa určite veľmi tešíme, nakoľko uvidíme legendu opäť v hereckom dianí. Naposledy si aktívne zahral v roku 2012, kedy sme si ho mohli vychutnať vo filme Späť v hre.

Tento projekt sa prvýkrát objavil v roku 2014, kedy spoločnosť Imperative Entertainment získala práva na článok od New York Times s názvom „Sinaloa Kartel, 90 ročný drogový priekupník“ od Sama Dolnicka. Do pozície režiséra v tomto zaujímavom projekte bol postavený Ruben Fleischer (Zombieland), no scenárista je zatiaľ neznámy. Šepká sa však, že by ním mohol byť Nick Schenk, ktorý už spoluprácu s Clintom Eastwoodom zažil. Bolo to ešte v roku 2008, kedy sa podieľal ako scenárista na veľmi kvalitnom snímku Gran Torino.

Clint Eastwood na Cannes 2017,
Clint Eastwood na Cannes 2017, Zdroj: COURTESY OF CANNES FILM FESTIVAL

Aké meno mal vo svete drog Leo Sharp? 

Ako 87 ročného ho v roku 2011 zatkla štátna polícia v Michigane, pričom sa po jeho boku našlo až 200 gramov kokaínu. Dlhých 10 rokov si držal status jedného z „najplodnejších“ drogových dílerov pre kartel Sinaloa, vedený neslávne známym El Chapom. Do prípadu sa opreli taktiež agenti DEA, ktorí Sharpa vystopovali pomocou sledovania telefonických rozhovorov s poprednými predstaviteľmi kartelu. Po dlhej dobe sa im ho podarilo identifikovať pod prezývkou „Tata„, v preklade zo španielčiny „starý otec„.

Leo Sharp nemal pred zatknutím žiaden policajný záznam a bol taktiež vyznamenaným veteránom druhej svetovej vojny, kde sa mu podarilo získať Bronze Star Medal za jeho služby. Neskôr sa stal jedným z najlepších záhradkárov vôbec, známy hlavne za vytváranie nových hybridných druhov kvetov.

Leo Sharp
Leo Sharp; Zdroj: deadline.com

V súdnom procese sa zástupcovia jeho tímu snažili vyhovoriť na demenciu, ktorou má Leo Sharp trpieť. Práve tá ho podľa ich slov mala doviesť k tomu, že sa stal jedným z najlepších drogových priekupníkov v Detroite. Celkom irónia, nemyslíte? Na súde to však uspelo a sudca mu udelil troj ročný trest odňatia slobody. V rozsudku odznelo, že s takýmto vážnym ochorením by nebolo dobré, aby sa Leop Sharp pohyboval po území väznice. V roku 2015 bol teda prepustený v dôsledkoch spomínanej choroby. V tom čase mu doktori diagnostikovali najvyššie štádium a podľa ich slov sa mal dožiť posledných šesť mesiacov. Po prepustení sa však dožil ešte roku a pol, a navždy nás opustil až vo veku 92 rokov (december 2016).

Clint Eastwood sa teda vráti do hereckého diania a vo vysokom veku nám ukáže, že herectvo mu stále nie je cudzie. Aj preto sa očakáva, že Mule sa zaradí medzi úspešné snímky, avšak to sa dozvieme až v deň premiéry. Tá je zatiaľ v nedohľadne, ale nové informácie by mohli prísť už čoskoro. Najnovší film Eastwooda 15:17 Paríž, ktorý sa v kinách objaví už 9.februára, by mohol taktiež priniesť novinky z nadchádzajúceho projektu. Na návrat legendy sa určite tešíme, pretože daná snímka vyzerá naozaj zaujímavo. Dáte jej šancu? 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -