Séria Cloverfield pokračuje, štvrtá časť bude priamym pokračovaním filmu Cloverfield: Monštrum

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Najčítanejšie za 7 dní

Sci-fi séria Cloverfield ešte nepovedala svoje posledné zbohom. Pôvodný film Cloverfield: Monštrum prišiel v roku 2008 vo forme found-footage, dovtedy špecifickej prevažne pre hororový žáner. Réžiu mal v tom čase na starosti Matt Reeves, ktorý sa neskôr stal súčasťou trilógie Planéty opíc.

Rok 2016 priniesol atypické pokračovanie Ulica Cloverfield 10, ktoré už nemalo takmer nič spoločné s originálnym filmom, čo mu však vôbec neubralo na kvalite. Úpadok kvality prišiel až v roku 2018, kedy Netflix ako blesk z jasného neba vypustil vesmírny horor The Cloverfield Paradox. Ten síce prepojil udalosti série a odpovedal na určité otázky, no ako samostatný film by nikdy nestál za pozretie.

Zdroj: screenrant.com

Obe pokračovania pôvodne vznikali ako samostatné filmy zvané The Cellar a The God Particle, čo sa producent J. J. Abrams a jeho spoločnosť Bad Robot rozhodli zmeniť. A tak vzniklo Cloverfield univerzum, ktoré sa podľa najnovších informácií dočká štvrtej časti.

Cloverfield 4 sa vráti späť ku koreňom

Úsmevnou správou je, že nadviaže priamo na udalosti originálneho filmu a teda vzniká ako priame pokračovanie. Upustí sa ale od found-footage štýlu kamery, ktorý za tie roky zostarol a je mimo z módy. Matt Reeves sa síce na pozíciu režiséra nevráti, pretože má plné ruky práce s nakrúcaním očakávaného The Batman, no určité spojitosti s ním stále ostanú.

Scenáristom pokračovania sa stane Joe Barton, ktorý bude zároveň slúžiť ako showrunner seriálu Gotham PD (spin-off k filmu The Batman od Reevesa). Cloverfield 4 už klasicky vznikne pod krídlami produkčnej spoločnosti Bad Robot a dohľadom J. J. Abramsa. Bližšie informácie o príbehu alebo štarte produkcie zatiaľ nepoznáme, avšak zdroj tvrdí, že by sa mohli vrátiť niektoré postavy zo série. Na oficiálne potvrdenie si budeme musieť počkať.

oficiálny názov filmu cloverfield 3
Zdroj: lovelace-media.imgix.net

Dúfame, že sa štvrtá časť vráti ku koreňom série, teda k monštru devastujúcemu mesto New York. Teší nás aj upustenie od found-footage štýlu záberov, čo dá Bartonovi väčší kreatívny priestor na tvorenie nového príbehu. Držíme palce, nech to nepodane fiaskom ako tretia časť…

Tešíte sa na pokračovanie série Cloverfield, alebo vás prestala baviť hneď po prvej časti? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Zdroj: movieweb.com, collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -