Clubhouse oficiálne prichádza na Android. Predbežná registrácia je už k dispozícii v Obchod Play

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Populárna sociálna sieť Clubhouse bude čoskoro k dispozícii aj na Android. Beta verziu si môžu od dnešku vyskúšať v USA pred globálnym vypustením a jedna pozitívna správa prichádza aj pre náš región – aplikáciu už nájdeš v Obchod Play, kde nezabudni kliknúť na predbežnú registráciu a čakaj na jej automatické stiahnutie.

Pre operačný systém Android je Clubhouse vysoko očakávanou novinkou, na ktorú sa užívatelia nesmierne tešia. Priznám sa, tiež patrím do tejto kategórie a okúsiť túto zvláštnu formu interaktívnych podcastov bude určite veľká zábava, čo iOS užívatelia zaručene potvrdia. Nemám pravdu?

Clubhouse Android
Zdroj: 9to5google.com

Sociálna sieť Clubhouse mieri po roku na operačný systém Android

Aj keď počiatočný ošiaľ už dávno zmizol, Clubhouse je aj naďalej zabehnutým a stále rozširujúcim sa trendom. Vývojár Alpha Exploration Co. síce hlási mierny pokles v sťahovaní z Apple Store, no to ich trápiť vôbec nemusí. Ak totižto vypustia aplikáciu aj v Obchod Play, opäť sa očakáva enormný nárast a budovanie si silnej fanúšikovskej komunity po celom svete.

K dnešnému dňu je aplikácia cenená na takmer 100 miliónov dolárov, čo samozrejme v druhej polovici 2021 prudko vzrastie. Momentálne je Clubhouse dostupný na Android len v USA ako beta verzia a pomaly sa začne rozširovať do ostatných anglicky hovoriacich krajín v priebehu nasledujúcich týždňov.

„Dnes s potešením oznamujeme, že Clubhouse pre Android sa začne v beta verzii objavovať okamžite od tohto momentu. Začneme postupne, dnes v USA, následne s ďalšími anglicky hovoriacimi krajinami a potom zvyšok sveta,“ oznámil vývojár v oficiálnom vyhlásení.

Android Clubhouse
Zdroj: pcmag.com

Čo to je Clubhouse?

Potenciál tejto aplikácie je skutočne veľký, pretože okrem komunikácie v slovenskom jazyku si tam môžeš zlepšiť aj cudzí jazyk. Clubhouse je jednoznačne špecifická sociálna sieť, ktorá kladie dôraz na audio. To znamená, že nezdieľaš žiadne fotografie, nepíšeš statusy a celá interakcia prebieha vo forme diskusií.

No ak náhodou necítiš potrebu diskutovať o všemožných témach, to vôbec nevadí. Do miestnosti s diskusiou sa môžeš pripojiť aj tak a nič ti nebráni k tomu, aby si v tichosti počúval ostatných členov.

Funguje to veľmi jednoducho, no k vstúpeniu do sveta interaktívnych podcastov potrebuješ pozvánku. Či tomu tak bude aj na Android nevieme, ale podľa všetkého ostanú tvorcovia verní rovnakému štýlu. Oficiálne vypustenie sa očakáva niekedy v priebehu leta, takže ak obľubuješ podcasty, rád diskutuješ a vlastníš smartfón s Androidom, klikaj tu a predbežne sa registruj.

Si pripravený na sociálnu sieť Clubhouse, ktorá po roku čakania prichádza na Android? Názor nám nezabudni napísať dole do komentárov.

Zdroj: 9to5google.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -