Predstavujeme vám nové dielo od tvorcov League of Legends. Čo je Valorant?

Nenechajte si ujsť

Michal Sliusar
Michal Sliusar
Čauko, volám sa Michal a som študent na Polygrafickej. Mám 19 rokov a žijem v Bratislave. Mojím hobby su prevažne hry a medzi moje obľúbené patria tie od From Software. Milujem horori a to hlavne Body a Space horror. Obľubený umelci ? Lovecraft, Ito, Kojima, Joseph, Kubrick.

Riot Games, štúdio zodpovedné za celosvetový hit League of Legends, držal svoj nový titul pod krycím menom Project A. Ten bol oznámený na streame k oslave 10. výročia LoL. Doposiaľ sa Riot Games snažilo o minimum leakov, pravdepodobne kvôli marketingovej kampani, ktorá oznámenie hry bude sprevádzať. Ako to už býva, pred fanúšikmi je ale ťažké niečo dlho udržať v tajnosti.

Čo je Valorant ?

Na Twitteri sa objavil profil s názvom @ProjectAOnline, patriaci jednému z fanúšikov Riot Games. Táto osoba dokázala vypátrať, že si Riot Games registrovalo trademark na Valorant. Hráči LoL tento názov určite už poznajú. Valoran je severský kontinent vo fiktívnej mape sveta Runeterra, kde sa LoL odohráva. Je veľmi pravdepodobné, že Valorant je referencia na Valoran.

Ďalší fan účet na Twitteri, @ValorantTheGame zdieľal screenshot, ktorý vyzerá ako menu v lobby. Na tomto screenshote vidíme avatary pre rôzne postavy, ich mená a team chat. Ďalej môžeme vidieť, že sa jedná o unranked mód a máme rovnaký časový odpočet na výber postavy, ako v LoL. Po pravej strane obrazovky si môžeme prečítať o rôznych abilitách. Konkrétne vidíme, že Sage je support, ktorý dokáže vytvoriť stenu, spomaliť pohyb protihráčov, healovať spoluhráčov a dokonca aj oživiť mŕtveho spoluhráča.

project_valorant
Zdroj: twitter.com

Ak sa zameriame na detaily, môžeme si všimnúť rôzne ikonky pod avatarmi. Podľa môjho názoru sa jedná o classy jednotlivých postáv, napríklad hráčom vybraná postava Sage je zaradená ako sentinel, čo je pravdepodobne support rola. Na spodku obrazovky máme ostatné postavy, jedna z nich je dokonca uzamknutá. Určite pribudne systém na výber skinov pred začatím hry. Tu ho nevidíme, keďže Riot Games sa pravdepodobne zameriava prv na tvorbu klasického dizajnu postáv.

Má sa Blizzard čoho obávať ?

Je pravda, že v hero-based FPS hrách momentálne dominuje hra od Blizzardu, Overwatch s pripravovaným pokračovaním. Valorant vyzerá byť prvý konkurent s potenciálom stať sa dominantou hrou na trhu v tejto kategórii. Niektorí dokonca označujú Valorant ako CS:GO killer. Úprimne si myslím, že Valorant bude zameraný na úplne odlišné publikum. CS:GO je síce taktická FPS hra, ale je zameraná na tímové stratégie, reflexy a schopnosť ovládať spray-pattern.

októbri 2019 sme si pohli povšimnúť video, ktoré zachytáva časti gameplayu. Video je pomerne staré, takže si nemôžeme byť istí, že definitívny produkt sa mu bude podobať. Je skvelé, že sa Riot Games rozhodol spraviť niečo nové. Už v minulosti sme zistili, že takýmto spôsobom zvyknú vznikať najlepšie a najoriginálnejšie hry. Prirovnávam to zasa ku Blizzardu a to tak, že aj keď bol Blizzard známy real-time stratégiami a MMO RPG, nebál sa vyskúšať niečo nové a to sa mu po čase vyplatilo.

Som nadšený z plánov Riot Games a úprimne sa teším, kedy si Valorant zahrám. Ako to vidíte vy ? Píšte nám do komentárov!

Zdroj: dailyesports.gg

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -