Čo mal znamenať koniec nového Halloween filmu a uvidíme niekedy pokračovanie?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Tento článok obsahuje SPOILERY ku novému Halloween filmu. Pokiaľ ste ho teda ešte nevideli, nechajte si článok na neskôr.

Verte, či nie, Michael Myers sa po 40 rokoch vracia naspäť do Haddonfieldu aby dokončil to, čo kedysi začal. Samozrejme, tým myslíme zabitie Laurie Strode (Jamie Lee Curtis), ktorá sa v prvom filme z roku 1978 úspešne vyhla smrti. Nový film totižto slúži ako priame pokračovanie originálu, čím ignoruje všetky ostatné filmy zo série. Tento nový príbeh by sa tak po správnosti mal nazývať Halloween II, no režisér David Gordon Green sa rozhodol inak. Dôležité však je, že od onej halloweenskej noci prešlo dlhých 40 rokov. Michael Myers ich bez slova strávil v prísne stráženom zariadení, zatiaľ čo sa Laurie pripravovala na ich posledné stretnutie…

Zdroj: popsugar.com

Čo mal znamenať koniec nového Halloween filmu?

A nakoniec sme sa ho naozaj dočkali. Michael Myers stál opäť tvárou v tvár Laurie Strode. Moment, na ktorý obaja čakali 40 rokov. Po hodine a pol bezhlavého ukrutného zabíjania sa Michael konečne dostáva do domu Laurie, ktorý vybavený ako pevnosť. Po epickej a nervy drásajúcej naháňačke po dome sa Laurie za pomoci jej dcéry Karen (Judy Greer) a vnučky Alyson (Andi Matichak) konečne podarilo šialeného vraha dostať do jej pasce. Dozvedeli sme sa, že táto „klietka“ bola po celé tie roky prichystaná práve pre Myersa. Dievčatá tak zapálili celý dom a Michaela nechali v suteréne usmažiť sa so žiadnou možnosťou úniku. Vrahovi pozerali priamo do očí tak dlho, ako len mohli. On iba nehybne a bez slova stál, až pokým neprišiel strih.

Dámy sa nakoniec dostali von, zatiaľ čo dom horel do tla. Neskôr boli všetky tri vyzdvihnuté okoloidúcim autom. Najdôležitejší moment však nastal vtedy, kedy režisér David Gordon Green vrátil kameru na záber do suterénu. Všetko síce horelo, no Michael v zábere chýbal. A tu prichádza ten veľký otáznik, ktorý je súčasťou každého poriadneho „slasher“ filmu. Zhorel Myers spolu so svojim osudom, alebo ostal nažive s vidinou ďalšieho pokračovania? Žiadnu definitívnu odpoveď sme sa tak nedozvedeli. Michaelov osud totižto zavisí iba na nás a na tom, ako sa nám film bude páčiť. Všetko však nasvedčuje tomu, že sa pokračovania naozaj dočkáme. Film za prvé dni totižto zarobil obrovské peniaze a dostáva výborné ohlasy ako od fanúšikov, tak aj od kritikov!

trailer na film halloween
Zdroj: ew.com

Uvidíme niekedy pokračovanie?

Hlava produkčnej spoločnosti Blumhouse, Jason Blum, už dokonca stihol prejaviť záujem o pokračovanie, pokiaľ by sa filmu darilo. Podobne je na tom aj celý tím, ktorý spočiatku uvažoval o tom, že naraz s týmto filmom natočia aj pokračovanie. Nakoniec sa tak ale nestalo, pretože nemali napísaný scenár a chceli sa plne sústrediť iba na jeden film. Ako som už teda spomenul vyššie, pokračovanie je naozaj pravdepodobné. Znamená to teda, že Michael Myers prežil jeho jasnú smrť? To s istotou bohužiaľ napísať nemôžeme a potvrdí to iba čas. Nikdy totižto neviete, čo ten Hollywood zas a raz vymyslí…

Tak čo, ako sa vám páčil nový Halloween? Myslíte si, že Michael Myers prežil jeho usmaženie zaživa?

Zdroj: screenrant.com, movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -