Čo môže divákovi chýbať na populárnom Netflixe? Tieto známe seriály či filmy na ňom nenájdete…

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Čo nám chýba na Netflixe?

Človek je tvor večne nespokojný a to platí aj pri seriáloch a filmoch. Nespĺňajú naše predstavy, nie sú tam, kde by sme ich radi našli… Samozrejme, môžeme si ich nelegálne sťahovať, alebo pozerať online na neplatených stránkach, ale to nie je ani morálne, ani tým nepodporujeme daných tvorcov. Otázka zákona tiež nie je neobvyklá, pričom chcem podotknúť, že tieto aktivity nepodporujeme. Čo má ale divák robiť, ak mu niečo chýba na populárnom Netflixe? Našlo by sa zopár filmov a seriálov, ktoré na ňom bohužiaľ nenájdeme ani pri premium účte. Závisí to aj od toho, z akej krajiny predplatiteľ pochádza. No ja verím, že časom už budeme schopní pozerať všetko, čo nám príde na um, alebo čo nám odporučí Rewind (legálne). Čo teda na Netflixe nenájdeme?

The Walking Dead / Živí mŕtvi

Seriál od AMC zobrazujúci zombie apokalypsu pozná snáď každý. Príbeh o bývalom šerifovi Rickovi Grimesovi a jeho skupine bol natočený podľa rovnomenných komiksov. Všimli ste si ale, že je nemožné ho nájsť na Netflixe? Kvôli tomuto som seriál ani nedopozerala. Som veľmi rozmaznaná dobrou kvalitou a funkciami Netflixu a keď sa k tomu musím dostať inou cestou, často na to stratím chuť. Aj preto dúfam, že už onedlho ho nájdem na svojej nástenke.

The Walking Dead - 8. séria RECENZIA
Zdroj. amc.com

HIMYM / Ako som spoznal vašu matku

Komický seriál o piatich kamarátoch a ich životoch. Ted, Barney, Marshall, Lily a Robin sa v každej epizóde musia postaviť novému problému. Popri riešení sa komplikujú aj vzťahy medzi nimi. Kvôli kreatívnemu príbehu, naozaj skvelým vtipom a dokonalému hereckému obsadeniu sa z tohto sitcomu stal jeden z najznámejších seriálov vôbec. Žiaľ, ak niekedy dostanete chuť sa na ňom zasmiať, na Netflixe ho budete hľadať márne…

Zdroj: marcfreccero.com

Nepríjemnosti s filmami

Všimla som si, že na Netflixe nájdeme oveľa viac druhých dielov filmov, než prvých. Napríklad z filmov Podfukári, Hotel Transylvánia a Macík si na stránke prvé diely nepozrieme. Tvorí to isté nepríjemnosti, keďže vidieť pokračovanie bez toho, aby sme si pozreli prvú časť, je len polovičný filmový zážitok – celkovo nemyslitelné. Uvidíme, či sa to zmení, alebo budú aj naďalej pribúdať iba filmy s číslom 2 za názvom.

Zdroj: youtube.com

Napriek týmto nedostatkom, výhody Netflixu sú v značnej prevahe a zatiaľ nevidím dôvod na jeho nevyužívanie. Samozrejme ho však nechcem nikomu vnucovať či znechucovať. Každý má predsa iné preferencie a priority. Streamovacej službe sa darí stále viac, čo vypovedá o jeho narastajúcej popularite. Je teda len otázkou času, kedy Netflix pohltí svet. Dúfame, že dovtedy si na ňom pozrieme vyššie spomenuté filmy či seriály.

Aký máte na túto tému názor vy? Taktiež vás mrzí to, že si na Netflixe nemôžeme pozrieť tieto známe seriály a filmy, alebo službu nevyužívate?

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -