Čo nám odhalil druhý Avengers: Endgame trailer?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Poďme sa pozrieť na druhý Avengers: Endgame trailer!

Prišiel absolútne nečakane, no každý Marvel fanúšik môže byť viac ako spokojný. Nový trailer na film Avengers: Endgame nám opäť odhalil zopár nových záberov. Marvel nás však tentoraz trošku oklamal, keďže síce má trailer takmer dve a pol minúty, polovicu záberov tvoria scény zo starších MCU filmov. Každopádne, tie len dotvárajú atmosféru nového filmu a sú taktiež dôvodom, prečo trailer nabudí každého fanúšika.

Štúdio nám teda už mesiace sľubuje, že marketing k Endgame budú ponímať úplne inak. Vraj nám chcú prinášať ukážky len z prvej pol hodiny filmu a zatiaľ to vyzerá to tak, že sa tohto sľubu stále držia. Nový trailer totiž len rozširuje už dávno videné scény z predošlých ukážok. Celkovo nás teda oboznámil len s troma väčšími príbehovými rozšíreniami. Poďme sa na ne pozrieť a samozrejme aj na iné drobné veci, ktoré ste si možno v traileri nevšimli.

avengers
Zdroj: twitter.com

Trailery by mali byť strihané len z prvej pol hodiny filmu, takže vyzerá to tak, že v prvom akte sa bude dej prestrihávať len medzi Hawkeyeom, Ant-Manom, Avengermi na Zemi ako sa zoznamujú s Captain Marvel a Iron Manom s Nebulou vo vesmíre.

Hawkeye

Pri Hawkeyeovi teda pravdepodobne uvidíme všetko, čo sa s ním dialo medzi filmami Captain America: Civil War a Avengers: Infinity War. Vyzerá to zatiaľ tak, že ten vďaka Thanosovmu lusku prišiel o celú rodinu a to aj o svoju dcéru, ktorú učil strielať z luku (očividne veľmi dobre). V traileri neskôr vidíme, ako ho príde Black Widow nabrať späť k Avengers.

Medzi nimi si môžeme všimnúť zaujímavú chémiu, ktorá sa tak trochu vracia späť k prvému Avengers filmu. Najzaujímavejším príbehovým prvkom Hawkeyea sa však stáva jeho misia v nejakých kanáloch. Pravdepodobne pôjde ešte o jeho sólo akciu, predtým ako sa pridá k ostatným. Prečo však uteká pred ohňami a čo tam hľadá, to sa asi dozvieme až vo filme.

avengers
Zdroj: comicbookmovie.com

Ant-Man

Druhá veľká príbehová linka z prvej pol hodiny bude s veľkou pravdepodobnosťou patriť Ant-Manovi. Ako už vieme, ten zostal počas Thanosovho lusku v Kvantovej sfére, takže bude naozaj zaujímavé sledovať, ako sa dostal späť. Jeho sólo príbeh teda vidíme v scéne, kde zisťuje, čo sa vlastne stalo vďaka vyveseným plagátom na ulici.

avengers
Zdroj: comicbookmovie.com

Vojna, bitka alebo útok na základňu Avengers

Akčnú scénu sme mohli vidieť len jednu. Očividne ale pôjde o jednu z tých väčších, keďže sa v nej ukáže Captain America (riadne dobitý), Nebula, Rocket ale aj War Machine. O čo tu ide netušíme a úprimne sami nevieme, kedy tento moment čakať. Ako sme už však vraveli, ukážky by mali byť postrihané z úvodnej prvej tretiny filmu, takže by nemalo ísť o veľké finále. Zatiaľ sa ale môžeme domnievať len v to, že ide o útok na Thanosa.

Hovorí sa ale aj to, že tie ruiny patria základni Avengers a že celá Hawkeyova misia je s týmto útokom prepojená. Istý zmysel by to dávalo, keďže nám to naznačuje aj Lego s ich novými hračkami. To by teda muselo naznačovať aj fakt, že sa tento útok stane až po tom, ako Avengers vyjdú von v nových oblekoch.

avengers
Zdroj: comicbookmovie.com

Tony Stark zachránený

Poďme už ale na tie menšie detaily. Jedinú vec, ktorú nám ukážka naozaj vyzradila je to, že Tony sa aj s Nebulou dostanú späť na Zem. Potvrdzuje to scéna, kde kráčajú všetci spolu v nových Avengers oblekoch. No a keď sme pri nich…

avengers
Zdroj: comicbookmovie.com

Nové obleky

Určite si Avengers po desiatich rokoch nepovedali, že musia mať rovnaké uniformy. To, že na sebe majú nové bielo-červené kostýmy má svoj dôvod. Vyzerajú dosť podobne ako oblek do Kvantovej sféry, ktorý použil Hank Pym na zachránenie jeho ženy Janet vo filme Ant-Man and the Wasp.

avengers
Zdroj: comicbookmovie.com

Kde je Okoye?

Jediná pozostalá z Wakandského kráľovstva sa v traileri vôbec neukázala. Môžeme ju však vidieť medzi všetkými hrdinami na plagáte k filmu. Zvláštne však je, že ide o jediného hereckého predstaviteľa, ktorého meno sa neukázalo medzi hlavnými. Akú rolu teda vo filme zohrá netušíme, no dúfame, že bude o niečo väčšia, ako sa zatiaľ zdá.

avengers
Zdroj: twitter.com

Kde je Thanos?

Je až šokujúce, že sa marketing vyhýba ukazovaniu hlavného záporáka filmu, ktorý si takto pred rokom vydobyl veľký obdiv u fanúšikov. Po jeho ruke a brnení v prvom traileri, sme teda Thanosa vôbec v novej ukážke nevideli. Našťastie sa odhalil aspoň na novom plagáte. Na tom sa prekvapivo ukázal v jeho helme, ktorú na konci filmu Infinity War už nepoužíval. Žeby sa niečoho bál?

avengers
Zdroj: twitter.com

Dvaja najsilnejší z Avengers

Fanúšikovia silných postáv museli na konci traileru prestať dýchať, keďže sme konečne videli dvoch najsilnejších Avengerov pokope. Hovoríme samozrejme o Thorovi a Captain Marvel. Boh hromu zatiaľ vyzerá, že je s Carol spokojný, čím nám môže naznačovať aj to, že sa mu pozdáva ako nová líderka Avengers. Dúfame však, že nám film ukáže oboch naraz aj v akcii.

avengers
Zdroj: comicbookmovie.com

Natashine vlasy

Takmer ani jedna scéna s Black Widow nebola v traileri rovnaká. Stále ste ju totiž mohli vidieť s iným účesom. To by malo naznačovať päťročný posun v deji. Každopádne, my sme veľmi radi, že sa vrátila k svojej pôvodnej farbe.

avengers
Zdroj: comicbookmovie.com

Rocketov starý kostým

Rocket síce vyzerá ako najdrsnejší Strážca Galaxie, no v komiksoch mu jeho imidž dosť kazil jeho výzor. Očividne chce byť ale Marvel presný vo všetkom a tak sa mu rozhodli do filmu venovať jeho modrý komiksový kostým aj s okuliarmi. Vidieť ho môžeme pri scéne s War Machineom.

avengers
Zdroj: comicbookmovie.com

Avengers Assemble

Posledný záber Avengerov v nových oblekoch bohužiaľ postráda dve postavy – Hulka a Captain Marvel. Kam sa teda vyparili? Áno, detailne nevidíme ani Rocketa s Thorom, no pri týchto dvoch už vieme, že v scéne sú z predošlého Super Bowl traileru. Prečo tu ale nie sú aj ostatní, to ostáva veľkou záhadou.

avengers
Zdroj: comicbookmovie.com

Dokopy sme sa však z nového traileru nedozvedeli prakticky nič. Aspoň ale konečne máme potvrdené nové obleky, ktoré sa napríklad pri hračkách k filmu promujú už dlhšiu dobu. No a samozrejme už vieme aj to, že Tony sa vráti na Zem aj s Nebulou. Od premiéry filmu nás teda delí len päť týždňov. Ak vás zaujíma, či nás čaká ešte nejaký trailer, my si myslíme, že toto bol naozaj posledný.

Čo nám uniklo? Čo podľa vás z novej ukážky ešte stálo za zmienku? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -