Chcete zistiť, ktoré skladby a interpretov počúvate na Spotify najviac? Tu je návod, ako na to!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Doba, kedy sme si prostredníctvom infračerveného portu posielali na mobilné telefóny pesničky, je už dávno za nami. Samotné sťahovanie skladieb vo formáte .mp3 z rôznych stránok je už taktiež trocha za opicami. Dnes totižto fičia hudobné streamovacie služby, podobne, ako sa na pozeranie filmov a seriálov používa Netflix alebo HBO GO.

V preklade – za pár šušňov mesačne máte neobmedzený prístup ku (takmer) akejkoľvek hudbe. Počúvanie hudby online vám nezoberie už ani megabajt z vašej pamäte, no ktorýkoľvek si album si môžete stiahnuť aj do offline módu. Výber je pestrý – Apple Music, Deezer, Google Play Music, Tidal či Spotify. A práve posledný zmienený je podľa rôznych prieskumov ľudovou voľbou, takže je najpoužívanejší!

čo počúvam na Spotify
Spotify.me je jednou z možností, Zdroj: spotify.me

Čo počúvam na Spotify najviac?

Rovnako ako ja, možno aj vy používate na dennej báze práve Spotify. Rozmýšľali ste však niekedy nad tým, ktorá skupina alebo interpret je váš najpočúvanejší? Poprípade, pri ktorej skladbe ste strávili najviac času? Mňa osobne tieto štatistiky veľmi zaujímali a často som sa o ne chcel podeliť s mojimi kamarátmi. Práve preto som našiel hneď dva spôsoby, pomocou ktorých si tieto informácie dokážete „odmerať“!

Prvým z nich je stránka Spotify.me, ktorú vlastní samotná spoločnosť Spotify a dokáže vám ukázať rôzne zaujímavé štatistiky. Prezradí vám vášho najpočúvanejšieho interpreta a takisto aj skladbu. Okrem toho vám zobrazí vaše najaktívnejšie časy a taktiež priemerné tempo počúvanej hudby!

čo počúvam na Spotify
Druhá a podrobnejšia možnosť

Pokiaľ sa radi vo veciach hrabete viac do detailov, poteší vás druhá možnosť. Tá však nie je oficiálna a funguje cez stránku tretej strany. Zistíte však vašich 50 najpočúvanejších interpretov a skladby za posledné 4 týždne, 6 mesiacov a dokonca aj roky! Jediné, čo stačí urobiť, je  skopírovať 107.170.81.187:8080/public/top do vášho internetového prehliadača. Prihlásením do vášho Spotify účtu stránke povolíte nazbierať potrebné informácie.

Poznámka: S druhým odkazom samozrejme stránke poskytnete aj určité dáta, ako napríklad vaše prihlasovacie meno alebo váš facebookový email. Nevyužívajú to síce na nič zlé, no určite to treba zmieniť.

Tak čo, ako vyzerajú vaše štatistiky najpočúvanejších interpretov a skladieb?

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -