OdporúčameSeriály

Čo pozerať po Chernobyle? Tvorca seriálu odporúča 7 titulov, ktoré sa ti budú páčiť!

Všetci, kto máme radi a sledujeme seriály, poznáme ten pocit prázdnoty, keď nejaký skončí. Momentálne to asi zažíva mnoho ľudí, keďže len pred chvíľou bola odvysielaná posledná epizóda hitového seriálu o jadrovej katastrofe. Čo pozerať po Chernobyle, pýtate sa? Nuž, už viac nemusíte, keďže na záchranu prišiel tvorca seriálu Craig Mazin, ktorý nám odporučil hneď 7 titulov!

natáčanie seriálu Chernobyl

Zdroj: themoviedb.org

Čo pozerať po Chernobyle?

Mazin je scenárista a výkonný producent Chernobylu. Okrem toho, že vytvoril najlepšie hodnotený seriál histórie, sa pekne stará o svojich fanúšikov. Na Twitteri nám totižto vypísal viacero filmov, seriálov a dokumentov, ktoré ho pri tvorbe inšpirovali. Ak vás teda Chernobyl oslovil, určite dajte na jeho rady a pozrite si niektorý z nasledujúcich titulov:

Come and See (Choď a pozeraj sa) je sovietská klasika z roku 1985, a podľa Craiga Mazina aj najlepší vojnový film, aký bol kedy natočený. Chernobyl 3828 je dokument o “biorobotoch” a vypratávaní extrémne nebezpečnej strechy Černobyľu, ktorý bol pre Mazina Bibliou.

čo pozerať po chernobyle

Zdroj: mubi.com

Chernobyl – The Severe Days je dokument od Vladimira Shevchenka, ktorý sa taktiež zameriava na komplikovanú likvidáciu rádioaktívneho materiálu. Podľa scenáristu sú v ňom naozaj špeciálne zábery. The Voice of Ljudmila je švédsky dokument, ktorý sa celý zachytáva Ljudmilu Ignatenko. Celý príbeh pritom rozpráva ona sama ako jedna z tých, čo prežili haváriu.

Surviving Disaster je seriál od BBC, ktorý sa v každej epizóde zameriava na inú katastrofu. V 3. časti to bola “Chernobyl Nuclear Disaster,” ktorá je podľa Mazina úžasná. Zero Hour je dramatizovaný dokument od Discovery Channel, v ktorom vystupujú ruskí herci.

chernobyl

Zdroj: independent.co.uk

Seconds From Disaster je ďalší dramatizovaný dokumentárny seriál, ktorého 7. časť “Meltdown in Chernobyl” vyrobila stanica National Geographic.

Videli ste už seriál Chernobyl? Oslovil vás natoľko, že teraz sa bez váhania vrhnete na ďalšie tituly o tejto jadrovej katastrofe? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: twitter.com, imdb.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  FilmyOdporúčame

  Štúdio Ghibli pridá na Netflix 21 filmov vrátane Cesty do fantázie a Princeznej Mononoke

  SeriályTrailery

  Zoë Kravitz hľadá svojich ex priateľov v novom romantickom seriáli High Fidelity

  FilmyOdporúčame

  Dostane film Lovci pokladov s Nicolasom Cageom ďalšie pokračovanie?

  Seriály

  Crossover Crisis on Infinite Earths prišiel do Arrowverse a zmenil CW seriály na nepoznanie

  Pridaj komentár