Zack Snyder konečne prehovoril! Čo sa stalo s Justice League?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Čo sa stalo s Justice League?

Po niekoľkých mesiacoch sa konečne dostávame čoraz bližšie k odhaleniu, čo sa vlastne udialo za kamerami v štúdiu Warner Bros pri vytváraní filmu Justice League. Ako už všetci viete, dialo sa tu nespočetne veľa hlúpych vecí a na zosumarizovanie by som tu musel písať ďalších 10 odstavcov. Čo už ale dúfam všetci viete je to, že Justice League mala byť pôvodne úplne iná a to čo sa dostalo do kín nemalo s víziou Zacka Snydera nič spoločné. Ten dokonca stále tvrdí, že film ani nevidel.

Poďme na to ale postupne. Po tom, čo si jeho dcéra vzala život, Snyder sa v máji 2017 rozhodol od projektu odstúpiť. Film mal natáčanie skoro za sebou a Joss Whedon bol najatý, aby ho dokončil. Ten však dostal jasné pokyny od štúdia Warner Bros, ktoré malo s filmom úplne iné plány a vzniklo to, čo sme videli. Zack Snyder s verejnoťou prakticky nekomunikoval, len pomocou jednej sociálnej siete. Je to až dnes, čo sa po prvýkrát ukázal pred ľuďmi na verejnosti.

Konalo sa totiž charitatívne premietanie pre fanúšikov, ktoré ponúkalo maratón všetkých jeho filmov v režisérskych zostrihoch. Pri poslednom, Batman v Superman: Dawn of Justice – Ultimate Edition teda dostal otázku, na ktorú všetci chceme poznať odpoveď už dlhšiu dobu.

batmobile justice league
Zdroj: collider.com

Čo sa teda stalo?

Fanúšička sa ho samozrejme spýtala na Justice League a to priamo a jednoducho – čo sa to sakra stalo? Snyder s úsmevom povedal, že je to skvelá otázka a pomaly začal odhaľovať jeho víziu s DC filmami, ktoré už pravdepodobne nikdy neuvidíme, lebo skončili po dvoch dieloch (Man of Steel a BvS). Snyder teda opísal, prečo sa film zo začiatku menil.

Scenár k filmu Justice League bol napísaný ešte pred tým, ako sa Batman v. Superman dostal do kín. A keď tento projekt zažil svoju premiéru s nepriaznivými recenziami, štúdio sa pozrelo na scenár k Justice League (ktorý Snyder označil za strašidelnejšiu verziu filmu) a povedalo, že nechce, aby Snyder robil niektoré veci. S Chrisom Terriom (spolu-scenáristom) sa teda vrátili za stôl a film prepísali. Film sa teda stále točil podľa jeho vízie, len upravenej.

wonder woman
Zdroj: hdwallpapers.in

Snové scény

Štúdio sa ale vtedy rozhodlo zmeniť svoje plány a keď Snyder musel opustiť projekt, Warner Bros zaplatilo pretáčky vo výške 25 miliónov dolárov a s režisérom Jossom Whedonom film upravilo podľa svojich predstáv (film tak dostal tretí scenár, ktorý už mal s pôvodným plánom veľmi málo spoločného). Snyder sa ale na premietaní rozrozprával o jeho pláne.

Pamätáte si na scénu, kde sa Flash objavil u Batmana v jaskyni a varoval ho? Nuž, táto scéna bola len začiatok toho čo malo prísť. S jeho Justice League projektami sa chcel dopracovať k budúcnosti, akú nám ukázal v snových sekvenciách Brucea Waynea. O čom konkrétne mali byť nepovedal, i keď my už vieme svoje. Čo nám ale prezradil bolo to, ako túto situáciu s Flashovým varovaním chcel ďalej riešiť.

justice league
Zdroj: ru.tgchannels.org

Epické cestovanie v čase

Snyder opísal, že cestovanie v čase vníma tak, že sa dá premiestniť len na jedno a to isté miesto v rozličných časoch. Pri finále jedného z vtedy-pripravovaných filmov, (v ktorých je očividne Superman zlý, ako nám naznačila jedna zo snových scén v BvS) by sme videli, ako zničení Cyborg, Flash a Batman utekajú do Wayneovej jaskyne. Cyborg by vraj mal len polovicu svojho tela a niektorí hrdinovia by už boli v tomto čase mŕtvi.

Keď teda dorazia do jaskyne, vytvoria dve okná do minulosti, kam chcú poslať Flasha s varovaním. Batman sa spýta Cyborga, ktoré by vybral, ak by to bolo len na ňom. Cyborg si jeden portál vyberie. Batman mu na to odpovie, že pôjdu tým druhým, keďže už vďaka scéne z Batman v Superman a jeho návšteve Flasha vie, že toto okno nefungovalo. Flasha teda pošlú druhým oknom/portálom. Do akého času sa premiestni?

ben affleck končí ako batman
Zdroj: theplaylist.net

Darkseid

Vynorí sa presne v ten moment, kedy sa Darkseid (jeden z najväčších záporákov DC sveta) teleportuje do jaskyne a zabije Lois Lane. Keď Snyder dopovedal tieto slová, diváci začali šalieť. To bolo bohužiaľ všetko, čo dnes Snyder z tohto filmu odhalil (údajne prosili divákov, aby sa ho nepýtali na situáciu s Justice League, takže táto odvážna fanúšička má od nás veľkú pochvalu). Je ale škoda, že divákom nemohol vyrozprávať celý svoj plán.

Je teda jasné, že túto budúcnosť sveta DC už nikdy neuvidíme. Štúdio chce totiž všetko reštartovať a vyzerá to tak, že už sa pozeráme na prvú vlnu reštartovaných filmov, počínajúc Aquamanom, Shazamom! a Wonder Woman 1984. Ako naozaj zarytí fanúšik DC komiksov musím konštatovať, že som neskutočne sklamaný, aký potenciál štúdio zahodilo len preto, lebo ich filmy neboli zábavkami, aké možno niekto čakal. Veríme však, že talent Zacka Snydera si nájdu ďalšie zaujímavé projekty a kto vie, možno budú zase komiksové.

Čo hovoríte aspoň na tento zlomok vízie Zacka Snydera a jeho DC filmov? Chceli by ste, aby to pokračovalo ako zamýšľal alebo sa uspokojíte s filmami ako Aquaman a Shazam!? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -