Cobra Kai bola obnovená o šiestu sériu. Bude zároveň finálnou sériou obľúbeného seriálu?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Najčítanejšie za 7 dní

Šiesta séria seriálu Cobra Kai je potvrdená

Mnoho generácii vyrástlo na bojovom filme o chlapcovi, ktorý sa postavil spolužiakom, ktorí ho šikanovali. Nedokázal by to ale bez pomoci svojho japonského karate učiteľa. Kultový film po 30 rokoch dostal aj spin-off v podobe seriálu, ktorý má podobný, ak nie väčší úspech. Niet preto divu, že ďalším krokom v seriáli Cobra Kai bude šiesta séria, ktorá bola oficiálne potvrdená.

Seriál sa zameriava na dvoch rivalov z pôvodného filmu – Johnyho Lawrenca (William Zabka) a Daniela LaRussa (Ralph Macchio). Tí ani po rokoch nevedeli odložiť spory, ktoré v nich karate (a dievča) vyvolalo. Zaujímavý a jemne nostalgický koncept, doplnení o skvelé bojové choreografie a mladých hercov, sa teší veľkej obľube. O to viac, keď teraz vieme, že ide do veľkého finále.

Šiestou sériou seriál končí, v hre sú však ďalšie spin-offy

Seriál sa teší aj skvelému obsadeniu. Okrem už dvoch spomínaných hercov sa totiž vrátili aj Thomas Ian Griffith, Martin Kove a Yuji Okumoto. Doplnení boli ale o nové tváre, ktoré obsadenie rozšírili len v dobrom – Courtney HenggelerXolo MaridueñaTanner BuchananMary MouserJacob BertrandGianni DecenzoVanessa Rubio alebo Peyton List.

S nimi všetkými sa ale rozlúčime v poslednej, šiestej sérii seriálu, ktorú ohlásili na sociálnych sieťach a cez video priložené vyššie tvorcovia seriálu. Josh Heald, Jon Hurwitz a Hayden Schlossberg prezradili, že aj keď ide o horko-sladkú novinku, vždy seriál chceli ukončiť, kedy a ako chceli oni. A tá chvíľa nadišla. Finále však bude väčšie a oveľa nadupanejšie ako všetky série doteraz.

Samozrejme, aj napriek tomu, že seriál končí, nie je to koniec aj filmovo-seriálového univerza. Ten už teraz obsahuje 4 filmy, seriál a 1 reboot s Jackie Chanom. Je tam ale naozaj veľa priestoru na ďalšie príbehy, napríklad aj s novými, mladými postavami. V roku 2021 jeden z tvorcov načrtol tému potenciálneho spin-offu. Vo výrobe je už ale aj nový film, o ktorom sa však vie len málo.

Kedy poslednú sériu uvidíme?

Nanešťastie, oznámenie nám neprezradilo, kedy sa môžeme tešiť na veľkolepé finále. Šiesta séria je pravdepodobne skôr v začiatkoch výroby, a tak si na ňu nejaký čas počkáme. Zatiaľ čo prvé dve série vyšli na YouTube Premium (predtým YouTube Red), zvyšné tri vyšli na Netflixe. A tak to bude aj s poslednou. Prvá séria vyšla ale len nedávno, v roku 2018, pričom druhá vyšla o rok neskôr.

Oficiálny trailer štvrtej série Cobra Kai
Zdroj: gamesradar.com

Tretia vyšla aj kvôli koronavírusu a presunu seriálu na iné platformy až začiatkom roka 2021, no na radosť divákov štvrtá séria stihla vyjsť ešte koncom roka 2021. A piata séria vyšla len o 9 mesiacov neskôr. Ak toto všetko vezmeme do úvahy a ak rátame s tým, že tvorcovia si už niečo pripravili, existuje šanca, že si veľkolepé finále stihneme pozrieť ešte tento rok. Na oficiálny dátum si ale ešte nejakú dobu počkáme.

Kam si myslíte, že sa v budúcnosti „Miyagi-Verse“ posunie? Aké ďalšie príbehy by ste chceli vidieť?

Zdroj: tvline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -