Bude film Justice League nakoniec ziskový, alebo ho animák Coco odsúdil na neodvrátiteľné zlyhanie? | boxOFFICE#48

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Ďalší týždeň ubehol tak rýchlo, ako po celom Slovensku napadol sneh. Lepšie si tak uvedomujeme priebeh času, čo samozrejme znamená opäť ďalšie vydanie nových filmov. So zmenou počasia však nanešťastie doslova zamrzla tabuľka filmových tržieb. Do prvej desiatky sa nedokázal dostať ani jeden nový počin, boj teda medzi sebou tentokrát videli len preživší. Ktorý z dávnejšie vydaných počinov sa preukázal ako trvácnejší a zaujal viacerých divákov, čím si zaistil vyššie miesto v tabuľke? Nech sa páči, opäť spolu nahliadnime do sveta filmových tržieb!

Zdroj: collider.com

Má Justice League zisk na dosah?

Prvé miesto aj tentokrát zaujal animák Coco, ktorý si počas druhého víkendu zarobil 26,1 milióna. To je takmer 49 percentný pokles oproti debutu, čo by sa mohlo na prvý pohľad zdať ako priveľa. Na animovaný film tohto kalibra sa však novinka drží vcelku slušne. To nemá na starosti nič iné, ako pozitívne ohlasy divákov, čo len znásobilo komerčnú príťažlivosť. To najnovšie od štúdia Pixar/Disney si celosvetovo stihlo zarobiť už takmer 280 miliónov dolárov, takže ide o opäť veľký hit. Zárobky budú prichádzať aj v budúcich týždňoch, minimálne do vydanie Star Wars: Poslední Jediovia.

Na druhom mieste sa usadil Justice League s 16,5 miliónmi. Najnovší počin z univerza DCEU si na domácej pôde doteraz zarobil niečo cez 197 miliónov, pričom celosvetovo má na konte 508,3 miliónov dolárov. Pomaly sa tak blíži magickej hranici 600 miliónov, ktorú musí film prekonať, aby nebol stratový. Toto ani zďaleka nie je výsledok, v ktorý štúdio Warner Bros. dúfalo s svojou prvou veľkolepou tímovkou.

Zdroj: hdqwalls.com

Teraz sa už očakáva, že zárobky Justice League neprekonajú ani tržby Muža z ocele, ktorým sa celé univerzum začalo. Štúdio sa tak počas prvej polovice decembra pokúsi naškrabať čo najviac peňazí – a aj keď nakoniec možno nebude stratový, bezpochyby nikto nepopiera, že ide o finančné sklamanie. To všetkých negatívne prekvapilo obzvlášť potom, čo svetlú budúcnosť DC filmov ustanovila skvelá Wonder Woman.

Tretie miesto aj tentokrát zaujala snímka Wonder. Rodinný film pokračuje so svojim skvelým úspechom a počas tretieho víkendu si zarobil 12,5 milióna, čím svoje domáce tržby navýšil na 88 miliónov dolárov. Hneď za ním na štvrtom mieste pokračuje Thor: Ragnarok s 9,6 miliónmi. Najnovší počin Marvelu si celosvetovo zarobil už ohromných 816,4 miliónov dolárov, čím sa stáva desiatym najzárobkovejším členom MCU. Prvú päťku nám zakončuje Ocko je doma 2. Komediálne pokračovanie si tentokrát zarobilo 7,5 miliónov, pričom celosvetovo má na účte 116,8 miliónov dolárov.

Zdroj: hdwallpapers.in

Päť ďalších

Aj šiesty film je na rovnakom mieste, ako tomu bolo týždeň dozadu, čo len naozaj dokazuje, že tabuľka so zmenou počasia vskutku zamrzla. Vražda v Orient exprese túto bizarnosť zakončuje s 6,7 miliónmi. Mysteriózna dráma s potvrdeným pokračovaním si doteraz celosvetovo zarobila už 210,9 miliónov dolárov. S opäť novo-predstavenými lokalitami premietania prichádza Lady Bird, ktorý je podľa Rotten Tomatoes najlepším filmom, s 4,5 miliónmi. Vážny záujemca o Oscara si zatiaľ na domácej pôde zarobil 17 miliónov dolárov.

Zdroj: anoncraft.com

Filmom číslo osem je Three Billboards Outside Ebbing, Missouri s 4,3 miliónmi. Ako ďalší záujemca o prestížne ocenenia, táto čierna komédia si vďaka ohlasom zarobila už 13,6 miliónov dolárov. Deviate miesto obsadil počin The Star. Animované prerozprávanie klasického príbehu si počas tretieho víkendu zarobilo 4 milióny, čím svoje doterajšie zárobky navýšilo na 27,2 miliónov dolárov. Posledné desiate miesto zaujali Matky rebelky 2 s 3,4 miliónmi. Nezmyselnému komediálnemu pokračovaniu sa aj napriek nekvalite darí, doteraz si celosvetovo zarobilo už 97,8 miliónov dolárov.

  1. $26,114,000   Coco
  2. $16,580,000   Justice League
  3. $12,500,000   Wonder
  4. $9,659,000     Thor: Ragnarok
  5. $7,500,000     Daddy’s Home 2
  6. $6,700,000     Murder on the Orient Express (2017)
  7. $4,543,990     Lady Bird
  8. $4,530,000     Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
  9. $4,000,000     The Star
  10. $3,480,000     A Bad Moms Christmas

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -