Konečne prehovoril! Režisér Colin Trevorrow prezradil, aké to bolo pracovať na Star Wars epizóde IX pred tým, ako dostal vyhadzov!

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Režisér Colin Trevorrow prezradil, aké to bolo pracovať na Star Wars epizóde IX pred tým, ako dostal vyhadzov!

Aby vás vyhodili z pozície režiséra pri takomto veľkom filme, to sa veru moc nevidí. Štúdio Lucasfilm však s ukončením Skywalkerovej ságy nechce nič riskovať a potrebujú divákom priniesť perfektný film. Ak teda o záverečnej epizóde existovali čo i len najmenšie pochybnosti, museli sa ich zbaviť. No a ako veľký problém sa zrazu ukázal práve režisér prvého Jurského Sveta, ktorému štúdio už od začiatku moc neverilo. Kolujú zvesti, že prezidentka Lucasfilmu, Kathleen Kennedy ho vraj ani ako režiséra najprv najať nechcela, no nakoniec na ponuku kývla, kedže jej dlhoročný priateľ Steven Spielberg jej ho odporučil.

Keď sa ale stala tragická udalosť s herečkou Carrie Fisher – predstaviteľkou princezny Lei, ktorá po infarkte v lietadle zomrela, musel sa prepísať celý scenár (ktorý bol vraj zameraný práve na jej postavu). Práve vtedy teda štúdio dostalo možnosť zmeniť všetko, čo sa im nepáčilo a tak sa rozhodli, že radšej napíšu nový scenár s novým režisérom. Kontrolu nad filmom teda prevzal J.J. Abrams, človek, ktorý celú novú trilógiu začal. Aby mal dokonca potrebný čas na všetko čo potrebuje, rovno kvôli nemu aj presunuli dátum premiéry na neskôr (december 2019). Epizóda IX sa teda začne natáčať počas tohto leta a to už bez akýchkoľvek problémov. Konečne teda mohol o svojom predošlom procese niečo povedať aj vyhodený režisér, Colin Trevorrow, ktorý sa už mimochodom upísal na tretí diel jeho novej Jurskej série.

star wars colin trevorrow
Colin Trevorrow bol z epizódy IX vyhodený pred niekoľkými mesiacmi; Zdroj: screenrant

Colin Trevorrow o písaní scenáru k epizóde IX

„Nechcem o tom príliš rozprávať, keďže nechcem ovplyvniť to, ako sa diváci budú na tento film pozerať. Keď sme boli deti, tieto filmy za nami prišli z preďalekej preďalekej galaxie. Boli darom. A čím viac rozprávame o tom, ako ich tvoríme, tým viac sa stávajú len filmami. Ale oni nie sú len filmami, oni sú niečim viac. Ja som dostal príležitosť vyrozprávať príbeh, ktorý je oslavou všetkého v čo verím. Vyrozprával som to Georgovi Lucasovi a aj Lukovi Skywalkerovi a práve toto bola skúsenosť, ktorú si budem až do smrti vážiť.“

Krajšie slová sme od vyhodených režisérov asi nikdy ešte nepočuli. Je teda vidieť, že Trevorrow si túto ságu veľmi váži a že na nej pracoval veľmi rád. Či už si teda z jeho príbehu niečo J.J. Abrams vezme – uvidíme. Každopádne, my ako diváci môžeme byť veľmi radi, že neuvidíme v jednom filme dva rozpoltené príbehy od dvoch režisérov, čo je veľmi podstatné. Či sa teda niekedy dozvieme, čo mal pôvodne Trevorrow za ľubom, ťažko povedať. Pravdepodobne nie, no sme veľmi radi, že štúdio za ich rozhodnutie nijako neviní a nepraje projektu nič zlé. Treba sa na to určite pozrieť aj z jeho strany, pretože keď vám umrie jedna z hlavných postáv príbehu, asi by sa vám to prepisovalo tiež len veľmi ťažko. Dúfame, že si Trevorrow epizódu IX užije rovnako ako každý poriadny Star Wars fanúšik.

Ste radi, že o epizódu IX sa postará J.J. Abrams? Máte radi Colina Trevorrowa? Myslíte, že sa Disney rozhodlo dobre? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -