Comics Salón 2018

V dňoch 21. – 23. septembra sa v bratislavskom dome kultúry Ružinov uskutoční už 31. ročník medzinárodného festivalu popkultúry Comics Salón 2018! Festival organizuje nezisková organizácia OZ AnimeCrew v spolupráci s generálnym partnerom 365.bank, Veľvyslanectvom Japonska v Slovenskej republike a s ďalšími partnermi.

Od svojho vzniku v roku 1988 (IstroCON) sa festival venuje komiksom, anime, hrám, japonskej kultúre, K-POPu, scifi, fantasy a hororu. Súčasťou festivalu je bohatá ponuka prednášok, workshopov, súťaží, najnovších filmov, fantastickej literatúry, hudby a umenia. Ponúka stretnutia so spisovateľmi, krsty kníh a samozrejme rôzne kreatívne súťaže. Výstavná časť je venovaná počítačovým hrám, video hrám, spoločenským a kartovým hrám, retro hrám a technológiám.

Comics Salón sa teší veľkej obľube a každý rok víta 12-tisíc návštevníkov. Práve preto sa snaží zaujať jedinečným programom. Cieľom festivalu je poskytnúť návštevníkom edukáciu, priblížiť a podporiť fenomén popkultúry a ponúknuť tvorivú alternatívu trávenia voľného času ako aj priestor na sebarealizáciu a prezentovanie sa. Atmosféru môžeme potvrdiť aj z Anime Show 2018 spred polroka. Aby ste si len trochu vedeli predstaviť, koľko zábavy môžete čakať, prečítajte si našu reportáž z AS.

comics salon 2018
Zdroj: comics-salon.sk

Program

Comics Salón 2018 ponúkne v priebehu troch dní atraktívny program. Dominuje mu veľmi obľúbená kostýmová súťaž Cosplay, ktorej víťaz pocestuje na európske finále Eurocosplay v Londýne. Na Comics Salóne 2018 taktiež uvidíme Nočného Krála z Game of Thrones, ktorého v seriáli stvárňuje Slovák Vladimír Furdík.

vladimír furdík game of thrones night king
Zdroj: mafiacinema.cz

Okrem klasických vonkajších aktivít, možností stretnúť sa so známymi zahraničnými osobnosťami či všeobecne množstva spôsobov zábavy prichádza niekoľko noviniek. Festival sa rozširuje o ďalšie kreatívne foto súťaže ActionPlay a PhotoCon pre šikovných fotografov za použitia akčných figúriek a živých objektov. Treťou novou súťažou je CMV – Cosplay Music Video, ktorá je určená práve tvorcom krátkych filmov za použitia cosplayerov a hudby. Sme si preto istí, že tento rok si na svoje prídu aj nadšenci filmovej techniky.

Program má ďalej silné zameranie na prednášky od spisovateľov a odborných prednášajúcich. Tento rok nás poctí svojou hojnou účasťou skupina spisovateľov Daniel Hevier, Juraj Červenák, Františka Vrbenská, Mark E. Pocha, Martin Hatala, Jana Plauchová a Roland Oravský. Chýbať nebude ani lukostrelba, vystúpenie sokoliarov a vozenie na koňoch.

REPORTÁŽ: AnimeSHOW & GAME EXPO 2018
Nádherný Cosplay Jinx z Leage of Legends, ktorý sme videli pred polrokom; Zdroj: Dominik Kusý

Aj vaše obľúbené filmy!

Návštevníci sa môžu tešiť aj na najnovšie filmové trháky, medzi ktorými nájdete filmy ako Star Wars – Epizóda VIII: Poslední Jediovia, Solo: A Star Wars Story, Avengers: Infinity War, Ready Player One, Deadpool 2, ale aj množstvo filmov s komiksovou, fantastickou alebo anime tematikou.

Čo eš­te náj­de­te na Comics Salón 2018:
• Sú­ťaž o naj­lep­šie kres­le­né di­elo v ka­te­gó­riách Fa­nArt a Ori­gi­nal Art
• Sú­ťaž o naj­lep­ší kos­tým hr­di­nu z fil­mov, hier a ani­me Cos­play a EuroCosplay
• Sú­ťaž o naj­lep­ší vlastný neinšpirovaný kostým Original Costume
• Sú­ťaž o naj­lep­šie­ho spe­vá­ka v súťaži Karaoke
• Sú­ťaž tanečných skupín K-POP World Festival
• Sú­ťaž o naj­lep­šie fotografie v ka­te­gó­riách ActionPlay a PhotoCon
• Sú­ťaž o naj­lep­ší krátky film v ka­te­gó­riách Animated Music Video a Cosplay Music Video
• Sú­ťaž o naj­lep­ších ta­neč­ní­kov v Dan­ce Dan­ce Re­vo­lu­tion
• Pre­zen­tá­cia naj­nov­ších ani­me, fan­ta­sy, sci-fi či komiksových fil­mov
• Sek­cia Pop­kul­tú­ra, kto­rá bu­de ve­no­va­ná ob­ľú­be­ným se­riá­lom a kul­to­vým fil­mom
• Pred­náš­ky a be­se­dy so zná­my­mi spisovateľmi
• Ja­pon­ská ani­mo­va­ná tvor­ba vo vy­ni­ka­jú­com anime, pred­ná­škach na té­mu ani­me

REPORTÁŽ: AnimeSHOW & GAME EXPO 2018
Zdroj: Dominik Kusý

Ani fanúšikovia hier sa nebudú nudiť!

Veľkej popularite sa teší aj herná sekcia festivalu, kde festival ponúka veľké množstvo súťaží, prednášok, vystavovateľov a herných hostí. Novinkou hernej sekcie bude súťaž GAME JAM, kde sa vopred prihlásené tímy vývojárov na mieste festivalu dozvedia tému a budú mať 30 hodín na vytvorenie funkčnej hry. Výsledky sa budú prezentovať v piatok na festivale.

REPORTÁŽ: AnimeSHOW & GAME EXPO 2018
Zdroj: Dominik Kusý

Významnými herným hosťami festivalu budú tvorcovia hier, ktorých prednášku budete môcť navštíviť. Tento ročník redakcia SECTOR.sk privedie napríklad hostí ako Byzwa Dher, ktorý predstaví pripravovanú fantasy RPG Alaloth – Champions of The Four Kingdoms, ktorá bola jednou z najzaujímavejších na hernej výstave Gamescom. Druhým záujímavým vývojárom je Philipp Kapusta z Nemecka, ktorý bude na svojej hre Cubiverse ukazovať, ako sa dá v dnešných podmienkach vymyslieť nová originálna 3D puzzle hra. A tretím hosťom do bude Michal Ivan so svojou prednáškou s názornými ukážkami, ako navrhuje postavy pre herné svety a celý charakterový dizajn.

V hernej sekcii nebude chýbať Nintendo s pestrou ponukou hier pre ich aktuálnu hybridnú konzolu Switch a ich revolučný koncept LABO, kde z kartónov vyrábate netypické herné ovládače. Nebudú chýbať stálice ako ZeldaMario, množstvo chytľavých multiplayerových titulov (ARMS, Pokkén DX, Mario Kart 8 Deluxe), tanečníci sa zabavia pri Just Dance 2018 a taktiež si budete môcť vyskúšať novinku Kirby Star Allies, ktorá bude ešte čerstvá a umožní hrať viacerým hráčom. No to je len zlomok z toho, čo si budete môcť zahrať v konzolových sekciách.

REPORTÁŽ: AnimeSHOW & GAME EXPO 2018
Zdroj: Dominik Kusý

Herné turnaje a ešte viac!

Návštevníci sa môžu tešiť aj na PC turnaje League of Legends, Heroes of the Storm a Counter Strike. Na konzolách sa bude súťažiť v hrách Tekken 7, DragonBall FighterZ, Super Smash Bros 4, Mario Kart 8DX, Bomberman R, FIFA 18, Mortal Kombat X a Naruto Ultimate Ninja Storm 4.

Čo určite nebude chýbať v hernej sekcii:
• Výstava japonských herných automatov
• Najnovšie herné konzoly
• Retro sekcia s historickými konzolami Nintendo, Sega a Sony
• sekcie výstava, počítačové hry, spoločenské stolové hry, kartové hry a L.A.R.P.
• Prezentácia vývojárskych štúdií a výstava histórie počítačových hier.
• Odborné prednášky, besedy a príspevky na tému hier.
• Turnaje a hranie najnovších počítačových hier.
• Workshopy o tvorbe počítačových hier
• Hranie kartových hier (MTG, World of Warcraft, Pokémon, Yu-gi-oh)
• Hranie stolových hier (Hobit, Smallworld, Lovci noci, Dixit, a iné)
• Casual hry (Guitar Hero, DDR, SingStar, EyeToy, a iné)
• LaserGame aréna

comics salon 2018
Zdroj: comics-salon.sk

Comics Salón 2018 sa uskutoční v dňoch 21. až 23. septembra 2018 v priestoroch DK Ružinov, Ružinovská 28 v Bratislave. Začína sa v piatok (21.9.) od 13:00 a končí sa v nedeľu (23.9) o 17:00. Tak čo, vidíme sa s vami?

Zdroj: TS CS 2018


Aká je vaša reakcia?

LOL LOL
0
LOL
OMG OMG
0
OMG
WTF WTF
0
WTF
Hnevám sa Hnevám sa
0
Hnevám sa
Plačem Plačem
0
Plačem
Milujem to Milujem to
0
Milujem to
Andrej Cvik

Nováčik

Life isn't as serious as it seems to be

Komentár

Pridaj komentár

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format