Filmy, komiksy, cosplay a japonská kultúra – to všetko a ešte viac nájdete na Comics Salón a IstroCON 2017!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Už tento mesiac sa môžeme tešiť na jubilejný 30. ročník festivalu popkultúry Comics Salón a IstroCON 2017! Od 15. do 17. septembra sa môžete tešiť na Comics, Anime, Hry, japonskú kultúru, Sci-fi, fantasy, horor a KPOP. Užijete si plno filmov, prednášok, súťaží a všetkého, čo poteší geekovskú dušu. Festival ponúka výborný a nabitý program, možnosť sebarealizácie pre tvorcov komiksov a výtvarníkov a samozrejme, množstvo zábavy! Každým rokom víta festival viac ako 10 tisíc návštevníkov, ktorí majú radi to isté, ako vy. Tešiť sa môžete aj na desiatky kvalitných cosplayov z vašich obľúbených hier, filmov alebo anime. Aký program nás teda čaká tento rok?

Comics Salón
Zdroj: facebook.com

Čo si všetko na Comics Salón a IstroCON 2017 užijeme?

Zo stránky súťaží sa môžeme ako každý rok tešiť na Cosplay sútaž, ktorej víťaz bude poslaný do Londýna na európske finále! Netreba zabúdať ani na novú medzinárodnú tanečnú súťaž KPOP Contest alebo Original Costume, kde ukážete svoju originálnosť a kreativitu. Samozrejmosťou sú prednášky, ktoré sa týkajú anime, sci-fi, fantasy, komiksov a celkovej popkultúry. Zažijeme aj krsty západných komiksov ako Strážcovia Galaxie, Deadpool alebo mangy Fullmetal Alchemist. Samozrejme, sme filmová stránka a tak sa veľmi tešíme na premietania filmových trhákov ako Ghost in the Shell, Fantastické Zvery, Assassin´s Creed, Logan, Lego Batman alebo Star Trek: Do neznáma.

Uvidíme aj premietania najnovších anime, fantasy, sci-fi a komiskových filmov. Spevácke duše môžu súťažiť v Karaoke a tanečné zas v KPOP Conteste alebo Dance Dance Revolution.

Comics Salón
Foto: Lia Silmarwen & František Juriš

Hotový raj pre hráčov

Na svoje si prídu aj milovníci hier. Môžete sa tešiť na turnaje v PC hrách ako League of Legends, Counter Strike, FIFA alebo Heroes of the Storm. Na konzolách si zasúťažite v Tekken 7, Mortal Kombat X, Naruto Ultimate Ninja Storm 4 a Soul Calibur 5. Zahrať si však samozrejme môžu aj hráči, ktorí nebudú súťažiť! Na festivale nájdete Arkády, retro Nintendo a Sega konzoly, počítače a najnovšie herné konzoly. Hrať sa budú aj kartové a spoločenské hry.

Pokiaľ si teda chcete užiť 3 dni plné zábavy, vidíme sa 15.-17. septembra 2017 v priestoroch DK Ružinov na Ružinovskej 28 v Bratislave! Lístky na festival si môžete zakúpiť napríklad TU, alebo rovno na mieste akcie.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -