Nová rozprávka Connected od tvorcov animáku Spider-Mana prichádza s prvým trailerom

Nenechajte si ujsť

Roland Brožkovič
Roland Brožkovič
Ahojte, volám sa Roland, mám 21 rokov a študujem masmediálnu komunikáciu v Trnave. Vo voľnom čase pozerám filmy, seriály, e-športy alebo hrám počítačové hry. Rád cestujem a objavujem nové miesta.

Phill Lord a Chris Miller sú tvorcami filmov ako Lego príbeh, 21 Jump Street alebo oscarového Spider-Man: Paralelné svety. Svoje sily opäť spojili, aby na plátna kín priniesli ďalší geniálny príbeh, a tak sa nám ukazuje nová rozprávka Connected.

Smutná hlava rodiny

Trailer nám ukázal základné črty príbehu. Otec rodiny je smutný, že stratil kontakt so svojimi deťmi, ktoré sú závislé na smartfónoch. Akoby toho nebolo dosť, staršia dcéra sa chystá odletieť na vysokú školu, a tak sa ešte viac odlúčiť od svojich najbližších. Snaživý otec sa jej preto rozhodne zrušiť let a zobrať ju autom. Vydávajú sa tak na cestu naprieč Amerikou, ktorá mierne pripomína Griswoldovcov.

Vzbura robotov

Cesta je nudná a deti sú na svojich mobiloch. Všetko sa však zmení vo chvíli, keď nastane vzbura robotov, ktoré mali ľuďom paradoxne uľahčovať život. Teraz ich ale terorizujú. Cestovná idylka sa tak mení na boj o prežitie, v ktorom sa členovia rodiny môžu spoľahnúť iba jeden na druhého.

rozprávka CONNECTED
Zdroj: themoviemylife.com

Stroje, ktoré sú ako odtrhnuté z reťaze, majú na sebe podobné logo, aké vlastní Amazon. Práve táto firma totiž patrí medzi popredných inovátorov v tomto odvetví. Známe sú ich drony, ktoré chce firma už v blízkej budúcnosti používať na doručovanie zásielok.

Moderné problémy

Film vyzerá veľmi vtipne a originálne. Poukazuje na problémy súčasnej spoločnosti, kde sa deti stali otrokmi technológií a viac veria influencerom na sociálnych sieťach, než svojim rodičom. Skutočný medziľudský kontakt vidíme vo svete stále menej a menej. Práve to sa zrejme snažia autori zmeniť.

Na režisérsku stoličku sa posadia Michael Rianda a Jeff Rowe. Hlasy postavám prepožičajú herci a herečky ako Olivia Colman, Maya Rudolph, Abbi JacobsonDanny McBride. Premiéra filmu je v našich končinách naplánovaná na túto jeseň, presnejšie na 24. septembra 2020. O distribúciu snímky, ktorá patrí pod Sony Pictures, sa u nás postará spoločnosť Falcon.

Stali ste sa aj vy otrokom moderných technológií alebo si držíte odstup? Vyjadrite sa nám do komentárov.

Zdroj: geektyrant.com, theverge.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -