Na Slovensku otvorili revolučnú automatizovanú COOP Jednota predajňu. Potraviny tu nakúpite 24/7 (FOTO)

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

COOP Jednota otvára prvú automatizovanú predajňu

Predajňa v Šalgočke v okrese Galanta ukazuje riešenie modernej prevádzky pre malé obce. Domáca maloobchodná sieť COOP Jednota tu otvorila svoju prvú automatizovanú predajňu 24/7. Otvorenie ďalších automatizovaných predajní prebehne už v lete 2024.

Predajňa počas doobedia funguje v štandardnom režime s obsluhou. Potom sa prepne do automatizovaného režimu pre neobmedzenú dobu predaja s plnohodnotným sortimentom.

Unikátna predajňa v malej obci

Skúsenosti zo zahraničia ukazujú, že koncept 24/7 prináša zákazníkom vyšší štandard nakupovania. Aktívny prístup vedenia obce Šalgočka však priniesol aj rozmer dostupnosti potravín v menších obciach.

Obec Šalgočka má len 460 obyvateľov, aj napriek tomu však aktuálne disponuje jednou z najmodernejších predajní potravín na Slovensku. O otvorenie tejto prevádzky COOP Jednoty sa zaslúžil najmä prístup starostky Heleny Mesárošovej.

Ako funguje nákupný proces?

Na celý nákupný proces dohliada v automatizovanej predajni umelá inteligencia a kamerový systém. Predajňa je napojená na pult centrálnej ochrany a v prípade neočakávaných situácií si zákazník vie privolať pomoc. Zákazníci môžu v predajni nakupovať neobmedzene 24 hodín denne, 7 dní v týždni potraviny, drogériu aj doplnkový tovar.

Prevádzka je otvorená s personálom v čase od 6:00 do 12:00, v sobotu v čase od 6:00 do 11:00 a počas zvyšných hodín je v samoobslužnom režime.

Dôležité je, aby sa zákazník zaregistroval, dostane vernostnú kartu a môže nakupovať kedykoľvek. Vernostná karta umožňuje zákazníkovi vstup aj odchod z predajne. Ak už zákazník vernostnú kartu má, stačí mu doplniť osobné údaje. „Súčasťou registrácie je aj overenie identity voči občianskemu preukazu, aby sme vedeli garantovať vstup pre zákazníkov 18+,“ dodáva M. Švrček z IT oddelenia COOP Jednoty.

Vstup do automatizovanej predajne bude umožnený držiteľom vernostnej karty vo veku 18+. V budúcnosti sa plánuje povoliť vstup aj prostredníctvom mobilnej aplikácie COOP Jednota klub. Už teraz však môžete vstúpiť s vernostnou kartou zobrazenou cez telefón.

Pre otvorenie dverí do predajne stačí naskenovať vernostnú kartu alebo QR kód z aplikácie a následne môže nakupovať. Pred skenovaním tovaru na samoobslužnej pokladnici musí zákazník opäť najprv naskenovať QR kód alebo vernostnú kartu.

Platba za nákup môže byť iba bezhotovostná, prostredníctvom platobného terminálu. Pri odchode z predajne treba znova použiť QR kód na otvorenie dverí.

coop jednota
Zdroj: redakcia REWIND.sk

Čoskoro pribudnú ďalšie

Inšpiráciou pre nový koncept predajní je česká sieť predajní COOP, ktorá v súčasnosti prevádzkuje v Českej republike takmer 40 automatizovaných predajní.

Expanziu plánuje maloobchodná sieť aj na Slovensku, počas budúcich 12 mesiacov plánujú na Slovensku otvoriť 10 ďalších prevádzok podobných tej v Šalgočke. V rámci testovania rôznych formátov sa ďalšie predajne budú nachádzať vo väčších mestách aj na vidieku.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -