Navždy nás opustil minister mágie z Harryho Pottera, Robert Hardy známy aj ako Cornelius Fudge.

Nenechajte si ujsť

Denis Bandura
Denis Bandura
I am Mr. Meeseeks, look at me

Všetci zomrieme

Každý je len človek. Nič viac, nič menej. Poznáme rovnaké emócie, konáme rovnaké skutky a prežívame rovnaké obdobia života. Skôr či neskôr to na každého z nás raz príde. A zomrieme. Či už smrťou prirodzenou, alebo smrťou nie veľmi takou, akou by sme chceli. A bohužiaľ, herci, režiséri, scenáristi a mnohí ľudia z branže kinematografie sú tiež len ľudia. Alebo až ľudia? Po tomto nie veľmi pozitívnom úvode, pozrime sa na to, kto opustil filmový svet tentokrát.

Každopádne, opustila nás ďalšia šarmantná britská ikona, Cornelius Fudge. A aj keď to nie je jeho skutočné meno, tak väčšina z Vás ho pozná práve ako túto postavu. Vo veku 91 rokov nás opustila filmová legenda, Robert Hardy. Minister mágie získal v roku 1981 Rad Bristkého Impéria. Oženil sa dvakrát, prvýkrát v roku 1952 s Elizabeth Foxovou, no manželstvo dlho nevydržalo a preto v roku 1961 prišla do jeho života Sally Pearsonová.

p05bg20y
Zdroj: bbc.com

Úctyhodne dlhá kariéra

Timothy Sydney Robert Hardy stál na pódiu divadla a filmu viac ako 70 rokov, čo je naozaj úctyhodná doba. Ako neskôr aj ukázalo vyhlásenie, Sir Robert Hardy zomrel v domove dôchodcov pre hercov na predmestí Londýna. Počas svojho naozaj dlhého života si zahral Robert Hardy množstvo významných postáv. Okrem už spomínaného ministra mágie si tiež niekoľko krát zahral bývalého britského premiéra Winstona Churchilla, či veterinára Siegfrieda Farnona alebo Franklina D. Roosvelta.

V roku 1995 si zahral vo filmovej verzii Rozum a Cit podľa knihy Jane Austenovej. Okrem postáv, ktoré zahral v divadle či filme, Robert Hardy prepožičal svoj hlas aj Robinovi Hoodovi v adaptácii pre deti. Stal sa aj hlasom D’Artagnana v Troch Mušketieroch či hlasom Fryderyka Chopina v príbehu Chopina.

Film Title: Harry Potter And The Prisoner Of Azkaban.
Zdroj: dailymail.com

Robert Hardy počas štúdia na Oxfordskej univerzite stretol Richarda Burtona, tiež významného herca a stali sa dobrými priateľmi. Robertov otec bol riaditeľom na Cheltenhamskej vysokej škole. Počas štúdia na Oxfordskej univerzite Robert študoval pod vedením profesorov C.S. Lewisa a J.R.R. Tolkiena.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -