Chceš vyhrať stovky eur a popritom sa zabaviť? Neváhaj a príď si po cenu!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Aj keď sa medzi nami nachádzajú milovníci filmov, seriálov, hier, anime, umenia, východnej či západnej kultúry, všetkých nás spája jedno: komunita. Komunita je to, na čom stojí celá naša láska ku zábavnému priemyslu ako takému. Každý, kto už so svojimi kamarátmi či cudzími ľuďmi rozoberal rôzne filmové teórie, delil sa o herné tipy a triky či sledoval niekoho umelecké predstavenie, vie, o čom hovorím. A práve vďaka úžasnej komunite sú tu obľúbené akcie ako AnimeSHOW a Comics Salón, ktoré prichádzajú so skvelou novinkou!

REPORTÁŽ: AnimeSHOW & GAME EXPO 2018
Zdroj: Dominik Kusý

Cosplay súťaž na AnimeSHOW 2019

Už z našich reportáži z CS 2018 a AS 2018 ste si mohli všimnúť, že v návštevách komunitných podujatí ohľadom popkultúry sa vyžívame. Jednoducho to milujeme. V tom, samozrejme, nebudeme sami, keďže len tieto dve akcie pravidelne priťahujú tisíce spokojných návštevníkov. Odvážim sa povedať, že tieto festivaly ponúkajú niečo pre každého. Rozhodne sa vám teda oplatí prísť aj tentokrát, nech už sa radíte medzi milovníkov komiksov, fantasy, spoločenských či video hier, anime, technológií atď. Niektorí však budú mať ešte väčšiu motiváciu!

Na AnimeSHOW nás zakaždým láka rozsiahly program, v ktorom vás čaká všetko, čo vám napadne. My z redakcie Rewindu sa však pravidelne najviac tešíme na známu Cosplay súťaž, v ktorej sa stretávajú niekedy aj desiatky talentovaných súťažiacich. My až tak zruční nie sme, preto sa len pozeráme na vystúpenie. Pevne však verím, že je tu mnoho takých, ktorí sa už súťaže zúčastnili, alebo ešte len plánujú zúčastniť – v každom prípade však spozornite. Máme pre vás totižto skvelé novinky!

REPORTÁŽ: Comics Salón & IstroCON 2018
Zdroj: Dominik Kusý

Ešte lepšie ceny!

Zatiaľ čo v minulosti súťažiaci bojovali o nemalé vecné ceny, tentokrát to bude inak. Aby sa zaručilo, že súťažiaci si svoju výhru užije naplno, bude predaná vo finančnej podobe. Počiatkom AnimeSHOW 2019 tak prídu veľké „prize money“, ktoré vo výsledku ešte navýšia prestíž tejto Cosplay súťaže.

Ako vždy, aj tentoraz budú hlavné ceny vyberať návštevníci. Pomocou hlasovacích lístkov ľudia zahlasujú o prvé tri miesta, ktoré podľa toho získajú sumy 500€, 100€ a 50€. To však stále nie je všetko. Prítomná bude aj 5-členná odborná porota, ktorá spomedzi súťažiacich vyberie ďalších 5 jednotlivcov podľa rôznych kategórií, po čom každý získa výhru 100€. Navyše sa vyberie absolútny víťaz, ktorý dostane možnosť kvalifikovať sa v medzinárodnej súťaži Cosplay Champions. Tieto ambiciózne peňažné sumy ku všetkému doplnia aj zaujímavé vecné ceny od sponzorov a partnerov.

REPORTÁŽ: Comics Salón & IstroCON 2018
Zdroj: Dominik Kusý

Načo ešte čakáš? Pokiaľ máš rád Cosplay, chceš ukázať svoj talent, zabaviť sa a popritom súťažiť o skvelé ceny, nie je čo riešiť! O pravidlách a tom, ako sa zúčastniť, sa viac dočítaš na tomto odkaze. Môžeš si potom byť istý, že ti budeme držať palce. My ostatní sa tak určite prídeme pozrieť a ja osobne dúfam, že koncom marca sa spolu v Bratislave znova stretneme. Samotné vstupenky sa dajú zakúpiť na tomto odkaze, pričom podotýkam, že čím skôr si ich zaobstaráte, tým sú lacnejšie!

AnimeSHOW 2019 – 365.bank je 12. ročník medzinárodného festivalu popkultúry s výstavou. Odohrávať sa bude 29. – 31. marca v DK Ružinov, Bratislava. Tak čo, vidíme sa?

Zdroj: animeshow.sk, facebook.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -