Hra Crash Bandicoot 4 bude obsahovať vysokú cenovku a mikrotransakcie. Čoho by sa mohli týkať?

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Herná ikona hlási návrat

Dnes už snáď neexistuje hráč, ktorý by unikátneho herného hrdinu nepoznal. V 90. rokoch minulého storočia prišiel s výbornou trilógiou na konzolu PlayStation 1, pričom okamžite sa z neho stal maskot danej platformy. Dnes, viac ako dve dekády od svojho prvého dobrodružstva, prichádza Crash Bandicoot 4, ktorý má, žiaľ, obsahovať mikrotransakcie.

Na štvrtý oficiálny diel sa čakalo naozaj dlho. Naughty Dog (áno, autori terajších konzolových hitov ako The Last of Us, prípadne Uncharted) vyprodukoval štyri hry, pričom posledná bola pretekársky spin-off. Odvtedy si herný Crash zažil vavríny a tvrdé pády, no značke sa už nikdy nepodarilo nájsť správny smer.

Zďaleka najlepším projektom bola takzvaná N. Sane trilógia, ktorá na milimeter presne remakovala pôvodné tri tituly. Hrateľnosť zostala zachovaná so všetkými kladmi i problémami, akurát vyzeral počin štúdia Vicarious Visions ako hra zo súčasnej doby. A vďaka tomu si staro-nový Crash Bandicoot vyslúžil výborné hodnotenia.

Crash Bandicoot 4 oficiálne obsahuje mikrotransakcie

Na žánrovej novinke pracujú vývojári z Toys for Bob (tvorcovia Switch portu N. Sane Trilogy a remaku Spyra). Z dostupného a nedávno vydaného traileru sa zdá, že chcú zostať verní hrateľnosť, kreativite v rámci tvorby levelov a unikátnosti zasadenia, avšak do toho všetkého primiešavajú nové a svieže prvky.

Ukážka okrem toho prezrádza, že by sme sa mali zhostiť úlohy viacerých postáv. Menovite môžeme bez zaváhania potvrdiť Coco a doktora Neo Cortexa. A práve s tým by mohli súvisieť potvrdené mikrotransakcie.

Crash Bandicoot 4 - It's About Time mikrotransakcie
Zdroj: gameshedge.com

V prípade, že prejdete na oficiálnu americkú stránku obchodu Microsoft, nájdete tam práve štvrtého Crasha. Cenovka je nastavená na 59,99 € +. Znamienko plus a text pod predajnou cenou prezrádzajú, že It’s About Time bude obsahovať in-game platby. Momentálne sa jedná iba o špekuláciu, avšak zrejme budú súvisieť s dostupnými skinmi.

Naskytuje sa i možnosť, že všetky kozmetické doplnky budete môcť získať prostredníctvom tradičného hrania. No ak sa vám nebude dariť, určitú časť odevu si zakúpite za symbolickú cenu, ako by šlo o menšie DLC.

Podobné rozhodnutie je pomerne riskantné, obzvlášť v prípade takto orientovanej hry. Fanúšikovia už niekoľkokrát v minulosti preukázali, že nie sú ochotní takéto transakcie tolerovať. Na ich reakcie si ale počkáme. Konkrétne do 2. októbra 2020. Práve vtedy sa ikonický požierač ovocia Wumpa pozrie na konzoly PlayStation 4 a Xbox One.

Dáte novému dobrodružstvu postavičky so zvučným menom Crash Bandicoot šancu i napriek tomu, že bude obsahovať mikrotransakcie? Podeľte sa s nami o svoje postoje prostredníctvom komentárovej sekcie. 

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -