Crytek konečne ohlásil hru Crysis Remastered. Dorazil aj oficiálny teaser

Nenechajte si ujsť

Filip Glezgo
Filip Glezgo
Volám sa Filip a študujem na Akadémii umení v BB. Kinematografia je vášeň, bez ktorej by som si nevedel predstaviť každodenný život. Tiež sa zaujímam o psychológiu, šport a prírodu. Jediné, čo mi v lete chýba, je zima... Už veľmi dlho som zmiereným s tým, že užívanie si krásy pohyblivých obrázkov na veľkom plátne, bude naveky mojim jediným prekliatím.

Crysis Remastered 2020

Nemecká spoločnosť Crytek už niekoľko dní ohlasovala neznáme novinky okolo populárnej hernej série Crysis, ktorá započala rokom 2007.

Ich oficiálny Twitter účet začal uverejňovať zapamätateľné dialógy z hry s nádejou, že by sme sa mohli dočkať nového dielu, remaku, prípadne remasteru. Vzniklo viacero špekulácií, ale až 16. apríla bola oficiálne ohlásená Remastered verzia originálnej hry.

Dostali sme k tomu aj jednoduchý teaser, ktorý v nás prebúdza nemalé pozitívne očakávania.

Sila, odolnosť, rýchlosť, kamufláž

Keď pred 13 rokmi vyšla akčná hra z prvej osobyCrysis, jednalo sa o grafickú revolúciu. Jej vizuálna stránka je ešte stále aj teraz považovaná za veľmi pokrokovú. V dobe uverejnenia si zaslúžila neuveriteľnú poklonu a žiadna iná hra sa jej v tomto smere nemohla vyrovnať. Bohužiaľ, malo to aj svoje negatíva.

Crysis si aj pri veľmi výkonných herných zostavách nedokázal udržať stabilné FPS. Sekalo a trhalo to prakticky skoro každému. Crytek sa hru pokúšal opravovať a spraviť čo najviac kompatibilnú s PC verziou, ale doteraz býva stále jednou z najnáročnejších hier na jeho výkon. Aj kvôli tomu verzia na konzoly vyzerala oproti PC úplne inak. Vizuálne degradovane.

Crysis
Zdroj: youtube.com

Remaster by ale už podobné problémy s vysokými nárokmi mať nemal, keďže bol prekvapivo ohlásený titul aj pre konzolu Nintendo Switch. Samozrejme sa k tomu pripojí PCPlayStation 4 a aj Xbox One. Náš hrdina Jake ‚Nomad‚ Dunn si tak znova oblečie svoj špeciálny mimozemský nano-oblek a vydá do nebezpečnej džungle, kde musí bojovať s nepríjemnými Kórejcami a syntetickými chápadlami z vesmíru.

Crysis Remastered je naplánovaná na leto. Vylepšená by mala byť vysoká kvalita textúr, objekty, svetelnosť, hmla a ešte rôzne iné grafické nastavenia. Crytek multiplayer hry zatiaľ nespomína a hovorí iba a singleplayer móde.

crysis remastered
Pravdepodobná ukážka Crysis Remastered, Zdroj: segmentnext.com

Spoločnosť Crytek si nie v dávnej minulosti prechádzala veľmi ťažkým finančným obdobím, preto sme ohlásenie novej hry ani tak veľmi neočakávali. Remaster by im ale mohol znovu nakopnúť peňaženky a šancu, že by sme v budúcnosti niečo ako Crysis 4 mohli predsa len vidieť.

Už originálna hra očarila svojou grafikou a formou nejedného herného fanúšika. Preto ak všetko dopadne tak, ako by mohlo, môžeme sa aj teraz tešiť na prekrásny návrat ikonickej hernej klasiky.

Tešíte sa na hru Crysis Remastered, ktorá príde v lete? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -