Obľúbená česká TV pozastavuje vysielanie na Slovensku

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Známy český kanál obmedzuje vysielanie na Slovensku

Diváci na Slovensku si nasledujúcich pár dní nenaladia TV kanál ČT2. „Dvojka“ českej televízie z nášho trhu síce neodchádza, konflikt ohľadom práv však zapríčinil, že musia dočasne pozastaviť vysielanie v definovaných časoch. Na tému upozornil portál Parabola.cz.

Dôvodom pre obmedzenie vysielania ČT2 na Slovensku sa stal futbalový šampionát Euro 2024, respektíve vysielacia práva na tento program. Kým v susednom Česku budú Majstrovstvá Európy vo futbale 2024 vysielať kanály Českej televízie, vrátane ČT2 a ČT Sport, u nás získala exkluzívne práva mediálna skupina Markíza.

Aby české kanály neporušili exkluzivitu vysielania na slovenskom území, za ktoré zaplatila Markíza, v časoch futbalových zápasov bude kanál ČT2 nedostupný bez náhradného programu pre Slovákov.

Konkrétne si stanicu nenaladíte v týchto časoch:

  • 23. 6. 2024 od 20:00 do polnoci
  • 24. 6. 2024 od 20:00 do polnoci
  • 25. 6. 2024 od 17:00 do polnoci
  • 26. 6. 2024 od 17:00 do polnoci

Na Slovensku práva na Euro 2024 získala mediálna skupina Markíza, ktorá bude zápasy vysielať na staniciach TV Markíza a TV Dajto. Okrem toho budú prenosy futbalového šampionátu dostupné aj na streamovacej službe VOYO SK.

euro 2024
Zdroj: EURO 2024

Konflikt vysielacích práv už zapríčinil veľké zmeny na našom trhu

Kvôli nezhodám vo vysielacích právach a ohľadom exkluzivity už v minulosti Slováci prišli o 5 televíznych kanálov skupiny Nova. Ako náhrada prišiel nový kanál, ktorý začal ponúkať vlastnú tvorbu, respektíve programy, ktoré neporušovali dohody o exkluzívnych právach na vysielanie na našom území.

Nedávno sme boli svedkami ďalšej podobnej premeny, kedy pôvodnú Primu COOL nahradila upravená Prima COOL SK. Tento nový kanál ponúka zväčša podobný obsah, no s istými programovými úpravami.

Riešenie začať odlišovať vysielanie českej a slovenskej stanice navrhol aj Protimonopolný úrad (PMÚ) Slovenskej republiky v čase, kedy televízie JOJ a Markíza tlačili na lokálnych operátorov, aby obmedzovali české TV kanály. Údajne z rovnakých dôvodov v marci 2024 skončil na Slovensku aj kanál ČT Sport – pred vysielaním MS v ľadovom hokeji, na ktoré u nás vlastnila práva skupina JOJ. Túto informáciu však žiadna zo strán nepotvrdila.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -