Svet Cyberpunk 2077 dostane film alebo seriál. Už je vo vývoji, toto o ňom vieme

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Cyberpunk 2077 dostane hraný projekt

Len krátko po aktualizácii Cyberpunk 2077 2.0 a vydaní expanzie Phantom Liberty nás poľský vývojár CD Projekt RED teší ďalšou novinkou. Na svojom webe informuje, že hraný projekt z mesta Night City je oficiálne vo vývoji.

Live-action adaptáciu zo sveta Cyberpunk 2077 prinesú v spolupráci s globálnou mediálnou spoločnosťou Anonymous Content, ktorá má na konte nejeden oceňovaný hit. Pracovali na úspešných seriáloch ako True Detective, Mr. Robot či oscarových snímkach Revenant Zmŕtvychvstanie a Spotlight. Tento rok spolupracovali na japonskom animáku Chlapec a volavka od Mijazakiho i dráme Foe s Paulom Mescalom a Saoirse Ronan.

Cyberpunk 2077 DLC zdarma
Zdroj: 4kwallpapers.com

Film alebo seriál?

Bližšie informácie o tom, či bude hrané spracovanie formou filmu alebo seriálu, zatiaľ nemáme. Projekt je stále v skorej fáze vývoja, CD Projekt aktuálne hľadá správneho scenáristu pre vytvorenie úplne nového príbehu zo sveta Cyberpunk 2077.

Oznámenie filmu alebo seriálu otvára diskusiu aj ohľadom obsadenia. Ako vieme, hlavnou hereckou hviezdou pôvodnej hry je Keanu Reeves v úlohe Johnnyho Silverhanda. Ťahúňom novej expanzie Phantom Liberty je zas Idris Elba ako Solomon Reed. Preto je len otázkou času, či sa tu niekto z hviezdnej dvojice ukáže aspoň vo forme cameo úlohy.

CD Projekt RED rozšíril distopický, neónový svet Cyberpunku už niekoľkokrát. Či už prostredníctvom písanej novely Cyberpunk 2077: No Coincidence alebo pripravovanej stolovej hry Gangs of Night City.

Cyberpunk: Edgerunners
Zdroj: tmdb.org

Cyberpunk: Edgerunners je zárukou kvality

Avšak tým najúspešnejším projektom je nepochybne anime séria Cyberpunk: Edgerunners, ktorú minulý rok priniesli na Netflix v spolupráci so štúdiom Trigger. Emotívny príbeh postavy menom David Martinez získal hneď niekoľko ocenení Anime roka (od IGN či Crunchyroll). Seriál si drží na serveri Rotten Tomatoes bezchybné hodnotenie 100 %, čo nám dáva istú nádej, že hraná adaptácia dopadne úspechom.

Ako štúdio sa pod projekt podpíše AC Studios – ktoré patrí pod Anonymous Content – a vyvíjať budú spolu s kreatívcami z CD Projekt RED.

Teší vás, že Cyberpunk 2077 dostane hraný projekt? Veríte, že sa vyrovná žánrovým hitom ako Blade Runner či Blade Runner 2049? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: cdprojekt.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -