Čo priniesla prvá Night City Wire prezentácia? Akciou nabitý trailer, ukážku hrateľnosti a pripravované anime

Nenechajte si ujsť

Gerard Butler čelí koncu sveta | Greenland: Posledný úkryt RECENZIA

Greenland: Posledný úkryt RECENZIA Greenland: Posledný úkryt RECENZIA - V záplave superhrdinských filmov sa len málokedy dočkáme blockbusteru s iným námetom, ktorý nevsádza všetko na...

Pokračovanie filmu Warcraft a prvá vesmírna reality šou?! – RESTART #1

Dovoľujeme si vám predstaviť projekt, na ktorom sme usilovne pracovali počas leta. Toto je RESTART, náš nový formát videí, ktorý sme pre vás vytvorili...

Kto je Kang the Conqueror? Nový MCU záporák dokáže cestovať v čase a je silnejší ako Thanos

Kto bude nový MCU záporák? Film Avengers: Endgame ukončil jednu veľkú príbehovú kapitolu menom Infinity Saga, ktorá sa pomaly formovala od roku 2008. Prvé tri...

Vzniká nová vesmírna reality šou, ktorej víťaz poletí priamo na Medzinárodnú vesmírnu stanicu

Vesmírna reality šou Space Hero Vyzerá to tak, že herec Tom Cruise nebude jedinou televíznou hviezdou, ktorá poletí mimo planéty Zem. Po úspešnej ceste lode...
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Prvý veľký Cyberpunk 2077 stream

Nadchádzajúci projekt poľského štúdia CD Projekt sa síce neustále odkladá, vývojári na ňom však nepochybne aktívne pracujú. Svedčí o tom i aktuálna a vlastne úplne prvá Night City Wire prezentácia, ktorá priniesla enormné množstvo nových informácií, pričom tie sa týkajú práve očakávaného futuristického RPG s názvom Cyberpunk 2077.

Medzi novinkami a doposiaľ nezverejnenými informáciami je napríklad predstavenie nevidenej gameplay mechaniky, nabitý a mimoriadne štýlový trailer (Keanu Reeves v ňom nechýba), no aj odhalenie anime seriálu.

To všetko prebehlo v rámci približnej polhodinu trvajúceho livestreamu. My sa v tomto článku podrobne pozrieme na všetko, čo si pre nás poľskí tvorcovia pripravili a rozoberieme niektoré detaily.

Night City Wire prezentácia odhalila trailer z prológu a detektívnu hrateľnosť

Nová ukážka zachytáva úplný začiatok hry, teda prológ. Ten si už mimochodom mohli zahrať niektorí novinári zo zahraničia, takže v najbližšej dobe vám YouTube pravdepodobne zaplavia videá z identického dema Cyberpunk 2077.

Len v krátkosti možno spomenúť, že mnohí chvália veľké možnosti, vystavanie tamojšieho sveta a tradične kvalitné príbehové prvky. Akcia taktiež vyzerá fantasticky a očividne pôjde o dynamickú záležitosť, v ktorej využijete mnohé “gadgety”, čo naznačovali i predchádzajúce prezentácie.

Cyberpunk 2077
Zdroj: discordapp.com

Príbehový trailer láka na prežitie vlastnej legendy, ktorá je lemovaná vašimi rozhodnutiami a postupom v jednotlivých questoch a hlavných misiách. Samozrejme, nechýba ani niekoľko prestreliek, kontaktné bitky, originálne spracované prostredia a bizarné charaktery (nielen povahou, ale i vizuálnym stvárnením).

Kompletný trailer sa nesie v pomerne svižnom a zábavnou duchu, až to celé pripomína futuristickú heist snímku. Na vážnejšie témy a temnejší nádych môže dôjsť v neskorších častiach, i keď isté to, pochopiteľne, nie je.

Každopádne, audiovizuálna prezentácia je na úrovni a nepochybne si v izbe ponorenej do tmy naplno užijete všetky tie neóny, farebné pútače a život, ktorý dýcha z každého pohľadu na Night City.

Night City Wire prezentácia - story trailer
Zdroj: reportdoor.com

Mnohí z nás by nepochybne radi videli Cyberpunk 2077 v pote dynamického strieľania, divokých automobilových naháňačiek, výbuchov a súbojov s diferentným osadenstvom jednotlivých sekcií. Ak aj vy patríte medzi takýchto hráčov, nová gameplay ukážka vás sklame.

Zaoberá sa totiž takzvaným Braindance elementom, ktorý pripomína určitú formu detektívnych pasáží. Ide o prístroj priamo v príbehu hry, no a ten umožňuje na vlastnej koži prežívať situácia zo života konkrétnych obyvateľov.

V praxi ide o video, ktoré môžete ľubovoľne skúmať, posúvať, zastavovať, rýchlo pretočiť a to všetko za účelom nájdenia stôp, či dôležitých informácií. Prostredníctvom prístroja spoznáte mnohé, častokrát temné a dramatické príbehy postáv, neraz s trpkým koncom. Autori si údaje pripravili scenáristicky hutné dejové línie, ktorá nás budú zaujímať a s nadšením v nich budeme pátrať.

Vyjde i sprievodné anime

Milým a vlastne úplne neočakávaným prekvapením bolo odhalenie anime seriálu. Štúdio Trigger (tvorcovia Little Witch Academia a Kill la Kill) bude pracovať na spin-off projekte nazvanom Cyberpunk: Edgerunners.

Ten nebol bližšie priblížený, avšak vieme, že pôjde o samostatný príbeh, ktorý bude dostupný prostredníctvom Netflixu, konkrétne v roku 2022 (preto sa jeho tvorba zrejme nenachádza v pokročilejšej fáze). Podľa všetkého má byť seriál určený ako fanúšikom, tak i neznalcom hernej predlohy, či stolového originálu.

Night City Wire prezentácia - Cyberpunk Edgerunners
Zdroj: ign.com

Na záver dodávame, že vyššie priložené video je kompletným záznamom prvého Night City Wire streamu, pričom o pár týždňov by mal nasledovať ďalší. V tom aktuálnom vývojári preberajú ďalšie dejové detaily, ktoré súvisia so svetom a niektorými charaktermi, čiže v prípade, že si chcete rozšíriť svoje lore znalosti, neváhajte si pozrieť video.

Ešte upozorňujeme, že terajší dátum vydania je nastavený na 19. novembra 2020, no a všetci dúfame, že ide o konečný deň D. Na futuristické dobrodružstvo sa môžu pripraviť majitelia konzol terajšej i nadchádzajúcej hernej generácie, no a samozrejme aj osobných počítačov. Neskôr by mala pribudnúť Google Stadia.

Presvedčila vás Night City Wire prezentácia o kvalitách nadchádzajúceho Cyberpunk 2077? Máte už predobjednané najočakávanejšie RPG posledných rokov? Určite nám dajte vedieť prostredníctvom komentárov. 

Zdroj: YouTube.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

iPhone 12 Mini? Najnovší únik odhalil existenciu ďalšieho smartfónu novej generácie od Apple

S očakávaným októbrovým odhalením smartfónu iPhone 12 sa nám podarilo získať celkom podrobný obraz toho, čo môžeme od novej generácie vlakových modelov od Apple...

Film Borat 2 dostal dlhý a absurdný názov, ktorý pozostáva z takmer dvadsiatich slov

Áhoj ja Bórat. Nóvy ve městě. Móc fájne. Nedávno sme vás informovali o tom, že film Borat 2 bol úspešne nakrútený v tajnosti, dokonca...

Seriál Zaklínač mení obsadenie kľúčovej postavy pre druhú sériu. Koho sa táto zmena týka?

Zaklínač mení obsadenie kľúčovej postavy Druhá séria populárneho fantasy seriálu podľa knižnej predlohy Zaklínač mení obsadenie postavy pre druhú sériu. Ide o pomerne dôležitý charakter,...

Chris Hemsworth sa pripája k režisérovi filmu Top Gun: Maverick v novom sci-fi projekte od Netflixu

Chris Hemsworth, Miles Teller a Jurnee Smollett stvárnia hlavné postavy pripravovaného sci-fi filmu Spiderhead, ktorý uvidíme na Netflixe. V režisérskom kresle sa objaví Joseph...

Gerard Butler čelí koncu sveta | Greenland: Posledný úkryt RECENZIA

Greenland: Posledný úkryt RECENZIA Greenland: Posledný úkryt RECENZIA - V záplave superhrdinských filmov sa len málokedy dočkáme blockbusteru s iným námetom, ktorý nevsádza všetko na...