Cyberpunk 2077 si zahráme na PS5 a Xbox Series X hneď po vydaní hry. Má to však jeden háčik

Nenechajte si ujsť

Roland Brožkovič
Roland Brožkovič
Ahojte, volám sa Roland, mám 21 rokov a študujem masmediálnu komunikáciu v Trnave. Vo voľnom čase pozerám filmy, seriály, e-športy alebo hrám počítačové hry. Rád cestujem a objavujem nové miesta.

Cyberpunk 2077 a nové konzoly

Okolo očakávanej hry Cyberpunk 2077 od poľského štúdia CD Projekt Red, ktorá je mimochodom vo vývoji už dlhých 8 rokov, sa stále vynárajú mnohé otázky. Jednou z najčastejších je tá ohľadom novej generácie konzol, čiže PS5Xbox Series X. Autori nám na ňu konečne ponúkli odpoveď.

Štúdio totiž potvrdilo, že si ich hru zahráme na nových konzolách okamžite po jej vydaní. To znie síce veľmi dobre, no pôjde len o spätnú kompatibilitu z predošlej generácie s miernym vylepšením, ktorý nebol bližšie špecifikovaný. Očakávame ale, že hra bude mať aj napriek tomu obrovský úspech, keďže jej tvorcovia patria k absolútnym obľúbencom medzi hráčmi a pri svojich predošlých tituloch nám ukázali, že úplne zaslúžene.

Cyberpunk 2077
Zdroj: techspot.com

Upgrade príde v dvoch fázach

Keďže si hru pri launchi zahráme cez spätnú kompatibilitu, v deň vydania očakávame len vyššie rozlíšenie či menšie grafické úpravy oproti verzii na PlayStation 4Xbox One. Hra síce nebude vyzerať úplne rovnako, no nebude to ani skutočný next-gen. Výhodou ale je, že nebudete musieť kupovať verziu na nové konzoly. Stačí vložiť disk z PS4 do PS5 a môžete hrať. To samozrejme platí aj pre digitálne verzie. Stále tu je ale množstvo otáznikov, na ktoré budú musieť autori odpovedať.

Skutočný upgrade, ktorý naplno využije potenciál nových konzol, pridá rôzne efekty, raytracing či lepšie textúry, taktiež príde, no zrejme až niekedy budúci rok. Bude samozrejme dostupný zadarmo.

Hra Cyberpunk 2077
Zdroj: taringa.net

Veľký krok vpred

Hoci to tak na prvý pohľad možno nevyzerá, ide o obrovský krok vpred, ktorý poteší nejedného hráča. Spätná kompatibilita totiž dnes nie je samozrejmosťou. Zatiaľ čo ju PS4 neponúka vôbec, Xbox One ju do svojej ponuky pridal až niekoľko rokov po vydaní konzoly a ani to nie na všetkých tituloch. Ich zoznam môžete nájsť tu.

Čo si o celej tejto situácii myslíte? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: eurogamer.net

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -