Cyberpunk 2077 predstavuje svoje zbrane. Čaká na nás rozmanitý arzenál rozdelený do tried

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Najočakávanejšia hra posledných rokov

Niet najmenších pochýb, že nadchádzajúci futuristický projekt poľských tvorcov zo štúdia CD Projekt je jedným z najočakávanejších titulov súčasnosti. Hoci už bol niekoľkokrát odložený, vývojári očividne hodlajú aktuálny dátum vydania dodržať. Svedčia o tom i Night City Wire prezentácie, pričom druhý diel série streamov predstavil početné zbrane, na ktoré môžeme v neónovom svete hry Cyberpunk 2077 naraziť.

V modernom akčnom RPG bude bohato zastúpené strieľanie, to už vieme. Rovnako vieme i to, že sa na svet dívame z pohľadu prvej osoby, takže z tohto hľadiska ide o pomerne tradičnú strieľačku, ktorá ale ponúka široké možnosti v oblasti rozhodovania sa. Dokonca, ak nechcete nutne zabíjať, nemusíte, keďže k postupu sa dá využiť stealth alebo šikovná komunikácia.

Každopádne, druhý diel Night City Wire prezentácií ukazoval primárne akčnú zložku a jednotlivé triedy zbraní. Od chladných mečov, cez mohutné brokovnice, ktoré trhajú protivníkov na kusy, až po technologicky vyspelé mlynčeky na mäso s povolenou auto-aim funkciou.

Zbrane sveta Cyberpunk 2077 sú rozdelené do niekoľkých kategórií

Aby sme všetko v jednoduchosti vysvetlili, môžeme povedať, že strelné zbrane sa zaraďujú do troch samostatných kategórií. V nebezpečnom svete nájdeme technologické, silné a inteligentné zbrane. Každá jedna z tried je v niečom špecifická.

Strednú kategóriu zrejme netreba bližšie predstavovať, nakoľko ponúka najničivejšiu útočnú silu, a teda najrýchlejšie pokorí protivníkov. Jej atraktivita spočíva v tom, že sa munícia pre túto triedu dokáže odrážať od rôznych povrchov a zasiahne tak i nepriateľov, ktorí sú na prvý pohľad skrytý.

Cyberpunk 2077 zbrane Night City Wire
Zdroj: psu.com

Ešte zaujímavejšie sa javí technologická kategória, ktorá má podľa všetkého ponúknuť rôzne vylepšenia a unikátne modifikácie. Takýmto spôsobom sa viete dostať k elektrickej, prípadne kyselinovej munícii.

Nakoniec tu máme šikovné zbrane. Tie dokážu protivníkov sami zamerať a útočia bez nutnosti mierenia. Dokonca v hre nájdete brokovnicu s ôsmimi hlavňami, ktoré automaticky zlikvidujú všetkých súperov v miestnosti.

Kombinácia dvoch žánrov

Netreba ale zabúdať, že ide o RPG hru. Jeden z vývojárov prehlásil, že bolo pomerne náročné skĺbiť prvky tradičného žánrového titulu a frenetického FPS. Údajne ale budú naše schopnosti v súbojoch neustále narastať. Postupne bude nabíjanie rýchlejšie a pohyb plynulejší, čím sa stanú väčšie prestrelky jednoduchšími.

Rovnako máme na zbrane narážať v celom svete. Niektoré sú pomerne bežné, avšak rarita iných pôsobí úctyhodne. Občas nás má čakať neľahké rozhodnutie, keďže bude veľmi vzácny druh ľubovoľného prostriedku na ofenzívu skrytý za NPC postavou. To znamená, že jej budete musieť vziať život, aby ste sa dostali k vytúženému kúsku železa.

Na úplný záver pripomíname, že Cyberpunk 2077 je momentálne naplánovaný na 19. novembra 2020. Dúfajme, že už nedôjde k žiadnemu ďalšiemu odloženiu a v spomínaný deň si novinku od autorov herného Zaklínača na vlastnej koži vyskúšajú všetci majitelia osobných počítačov a konzol PlayStation 4 a Xbox One.

Čo hovoríte na predstavený arzenál a jednotlivé kategórie? Ktorú budete využívať počas hrania najviac? Podeľte sa s nami o svoje preferencie prostredníctvom komentárov.

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -