Čo všetko nám odhalilo D23 o najočakávanejších animovaných filmoch od Disney a Pixar?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

D23 odhalilo nové detaily o filmoch Toy Story 4, Rodinka Úžasných 2 a mnoho ďalších Disney animákoch!

Je Júl a tak ako každý rok, sviatok pre filmových nadšencov sa začína. Dve najväčšie udalosti menom D23 a Comic Con prichádzajú práve teraz. Na Comic Con si síce ešte týždeň počkáme, no D23 už má svoj prvý deň za sebou. Čo sa teda také významné udialo? Dve veci. Prvou bolo vyhlásenie nových Disney Legiend, čiže niečo ako sieň slávy pre štúdio Disney, a tou druhou bol panel ohľadom prichádzajúcich animovaných filmov od štúdia Pixar a Walt Disney Pictures.

K Disney Legendám sa teda (konečne) pridáva najlepší Jedi v galaxii, Mark Hamill, a tvorca najväčších komiksových hrdinov od Marvelu, Stan Lee. Obaja dostali nádherné pripomenutie v podobe video zostrihov ich najväčších momentov v kariére. Po odovzdaní cien teda začal hlavný bod večera a tým bol samozrejme panel od Pixaru a Walt Disney Animation Studios.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=goUcs5Vw4I4]

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=vGaMlgdJSH0]

Walt Disney Animation Studios a Pixar D23 panel

Celý panel moderoval režisér John Lasseter, ktorý rovno na úvod povedal, že ľudia vo vnútri uvidia niečo, čo sa ešte za steny štúdia Pixar nedostalo. Pochopiteľne, všetky klipy a trailery prezentované na akcii neboli vydané pre verejnosť, takže na tie si my budeme musieť ešte počkať. Detailné popisy však zverejnené boli a práve tie vám tu teraz zhrnieme.

Nemenovaný film od Disneytoons

Ako prvý film nám predstavili zatiaľ ešte nepomenovaný projekt z produkcie Disneytoons. Ten nám vraj ukáže nový level letectva. Divákom ukázali ukážku. V nej bol záber na staré lietadlo nad púšťou, ktoré zrazu predbehli dva high-tech tryskáče. Tie zrazu leteli vyššie a vyššie až vyleteli nad atmosféru. Všetko vraj vyzeralo reálne, no tryskáče mali namiesto okien oči. To znamená, že toto bude nový film zo sveta Áut a Lietadiel. Do kín by mal doraziť 12. apríla 2019. Pre verejnosť však štúdio vydalo oficiálnu fotku a musíme povedať, že ohľadom reálnosti teda neklamali:

Prvá fotka z nemenovaného filmu zo sveta Áut a Lietadiel, ktorý dorazí v roku 2019
Prvá fotka z nemenovaného filmu zo sveta Áut a Lietadiel, ktorý dorazí v roku 2019; Zdroj: ohmy.disney.com

Ľadové Kráľovstvo 2

Po vesmírnych lietadlách teda na pódium prišla herečka Kristen Bell, ktorá prepožičala svoj hlas Anne z Ľadového Kráľovstva. Namiesto pokračovania ľadového hitu však začali propagovať krátky film Olaf’s Frozen Adventure, ktorý bude mať 21 minút a bude sa premietať pred filmom Coco. Na pódium neskôr vyšiel samotný Olaf, Josh Gad, ktorý zaspieval jednu pieseň z filmu. Po pesničke teda začali rozprávať o pokračovaní celovečerného filmu a povedali, že film časom dostane nový názov a nezostane pri Frozen 2. Keďže sa však film iba začal natáčať, divákom ukázali iba pohľady do zákulisia. Ľadové Kráľovstvo 2 príde do kín až 27. novembra 2019.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=hb8WDATVB6A]

Ralph Rozbi-To 2

Po odchode tvorcov Ľadového Kráľovstva divákom spustili krátky trailer na pokračovanie Ralpha Rozbi-To. V ňom Ralph a Vanellope spoznávajú Internet a sú obklopení vtipnými internetovými reklamami. Na pódium prišli tvorcovia a herci a predstavili nám novú postavu menom Yesss. Je to ženská postava, ktorá si stále mení vlasy a oblečenie, aby vyzerala trendy. Rozprávať ju bude Taraji. P Henson. Neskôr divákom ukázali klip, v ktorom traja hrdinovia skončia na internetovej stránke OhMyDisney.com, kde vidia veľa Marvel a Star Wars postáv. Dokonca aj animovaného Stana Leeho. Zrazu sa k nim pridajú VŠETKY Disney princezny, ktoré sú vytvorené 3D animáciou. K nim príde aj C-3PO, ktorého princezny oslovujú R2 a BB-8.

Všetky princezné sú nadabované herečkami, ktoré ich hrali vo vlastných filmoch.Každá z nich zrazu začala prichádzať na pódium. Paige O’Hara (Belle), Jodi Benson (Ariel), Linda Larkin (Jasmína), Irene Bedard (Pocahontas), Anika Noni Rose (Tiana z filmu Princezna a Žaba), Andy Moore (Rapunzel), Kristen Bell (Anna) a Kelly MacDonald (Merida) spolu s Auli’i Cravalho (Vaiana). Všetky ženy dostali masívny aplauz a dokonca sa spolu odfotili.

Rodinka Úžasných 2

Po odchode princezien prišiel na pódium moderátor Lasseter, ktorý povedal, že na toto pokračovanie čakal odkedy videl prvé náčrty príbehu prvého dielu. Hneď na to pustili falošný dokument o Edne, o ktorej rozprávajú rôzne modelky ako o veľkom módnom trende. Tento dokument bol zverejnený aj pre nás:

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=GxjsWlUTz7U]

Neskôr prišiel na pódium režisér Brad Bird, ktorý ľuďom ukázal modely vynovených členov našej obľúbenej rodinky. Taktiež vraj rodinka býva v novom modernom dome. Udalosti druhého filmu vraj začnú presne tam, kde prvý skončil. Vtom na pódium vyšli herci. Craig T. Nelson, Holly Hunter, Sarah Vowell, Huck Milner a Samuel L. Jackson. Tí prišli ukázať klip z filmu, kde sa Bob stará o malého Jack Jacka. Ten však zaspí na gauči a Jack Jack zatiaľ vybehol na záhradu, kde sa začne biť s mývalom. Využíva pri tom takmer všetky svoje superschopnosti, no a na konci boja si ho všimne už prebudený Bob, ktorý sa veľmi potešil, že Jack Jack má schopnosti. To bolo z panelu všetko. Film príde do kín 15. júna 2018 a bude sa premietať aj v 3D! Neskôr sa oficiálne zverejnil prvý concept art pre film:

Prvý concept-art pre pokračovanie Rodinky Úžasných po 14 rokoch!
Prvý concept-art pre pokračovanie Rodinky Úžasných po 14 rokoch!; Zdroj: ew.com

Toy Story 4

Lasseter potvrdil, že Toy Story 4 je oficiálny názov. Režisérom bude Josh Cooley, pre ktorého to bude režijný debut. Divákom ukázali menšie video zo zákulisia. V ňom ukázali nahrávanie prvej vety do filmu. Je ňou veta „oooo“, ktorú samozrejme povedia mimozemšťania z Pizza Planet.

Nový nemenovaný Pixar film

Po Toy Story 4 sa hneď prešlo na nový film od štúdia Pixar. Ten bude od scenáristu Príšeriek: Univerzita. Vraj nás v ňom zavedú do magického sveta kde žijú elfovia, trollovia, duchovia a „všetko, čo ste videli na dverách dodávok v 70. rokoch“. Jednorožce vraj budú ich zvieratkami a dokonca ukázali concept jedného, ktorý sa hrabe v odpadkoch. Film vraj bude o dvoch bratoch, ktorí sa budú snažiť zistiť kto bol ich otec.

Coco

Ako posledný film prišiel samozrejme Coco. Na pódium vyšli režiséri, ktorí sa rozrozprávali o deji filmu a ukázali rôzne klipy. Na konci prišiel na pódium Benjamin Bratt, ktorý zaspieval pieseň z filmu s názvom Remember Me. Spolu s ním kopa tanečníkov a zo stropu začali lietať konfety. Ľudia ktorí videli klipy a toto predstavenie povedali, že sa máme na čo tešiť. Trailery vraj vôbec nevedia ukázať čaro tohto filmu. Pre verejnosť už iba zverejnili nový obrázok:

Nový obrázok k filmu Coco, ktorý príde do kín už tento rok!
Nový obrázok k filmu Coco, ktorý príde do kín už tento rok!; Zdroj: eldiariony.com

Toto bol teda koniec panelu. Každý Disney fanúšik si teda určite prišiel na svoje. Treba uznať, že chlapíci to majú rozplánované dobre. Najväčší panel však príde dnes, keďže Disney bude prezentovať svoje hrané projekty! Mali by sa ukázať filmy ako Mary Poppins Returns, Enchanted 2, Star Wars: The Last Jedi, Ant-Man & The Wasp, Thor: Ragnarok a Avengers: Infinity War. Či už niečo zverejnia aj pre nás je však veľmi otázne. Každopádne, určite nás sledujte!

Na ktorý animovaný Disney alebo Pixar film sa tešíte najviac vy? Zaujímajú vás ešte pokračovania ako Toy Story 4 a Rodinka Úžasných 2? Vaše názory nám píšte do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -