Daenerys sa stretáva so Sansou! Čo odhaľuje ukážka poslednej série Game of Thrones?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Len pred chvíľou prebehol 76. ročník odovzdávania cien Golden Globe Awards. Hrdý pohľad na naše obľúbené filmy a seriály však nebolo všetko, čo z tohto večera vzišlo. Počas šou sa totižto predviedla aj stanica HBO, ktorá nás novou ukážkou láka na tohtoročné programy, medzi ktoré patria Boj o moc, Viceprezident(ka), True Detective, Veľké malé klamstvá a, samozrejme, aj Game of Thrones. Poďme sa spolu pozrieť na najvzrušujúcejší moment celej ukážky: Daenerys sa stretáva so Sansou!

Sansa Ôsma séria Game of Thrones
Zdroj: variety.com

Daenerys sa stretáva so Sansou!

Posledná, ôsma séria seriálu Game of Thrones (Hra o tróny) je jednou z najočakávanejších televíznych udalostí tohto roka. Čo všetko sa udeje, ako skončia naše obľúbené postavy a akým spôsobom sa uzatvorí jeden z najveľkolepejších seriálových príbehov vôbec? Podľa všetkého sa máme na čo tešiť. 8. séria bude nielenže emocionálna, ale aj ohromne epická. Pre príklad uvidíme aj bitku, ktorá bude tak veľká, že sa stane historickým momentom televízie.

To všetko je krásne. Dobre však vieme, že akcia a skvelé bojové sekvencie nie sú jediným dôvodom našej lásky voči Game of Thrones. Asi najdôležitejšie totižto v príbehu sú samotné postavy. Veď predsa knižná predloha G.R.R. Martina sa volá Pieseň ľadu a ohňa (severu a juhu – Starkovcov a Targaryenovcov). Ako to teda bude vyzerať, keď sa po rokoch konečne stretnú ľad a oheň a Daenerys zavíta na Winterfell (Zimovres)?

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=Y7vrjkheBt8?start=39]

 

Ako vidíte v ukážke vyššie, dve mocné ženy voči sebe chovajú rešpekt. Po ich prvom stretnutí v ságe, ktorá začala pred 8 rokmi, si Sansa pohľadom premeria Daenerys a povie jej:

„Zimovres je váš, vaše veličenstvo.“

(Winterfell is yours, your grace.)

Samozrejme, ukážka je rýchlo zostrihaná. Tvorcovia nám totižto nechcú prezradiť všetky dôležité momenty zo seriálov. Je teda dosť možné, že toto nebudú prvé slová, ktoré si Sansa Stark a Daenerys Targaryen vymenia. Naozaj Sansa rešpektuje novú kráľovnú, alebo je nervózna z toho, že cudzinec má znova vládnuť nad pradávnym domovom Starkovcov? Bude s tým súvisieť tento spolierový únik informácií? Odpovede sa dozvieme už v apríli tohto roka! Dovtedy nás musia nasýtiť len podobné ukážky.

game of thrones 7 trailer
Zdroj: hdwallpapers.com

Ako vidíte, máme o jeden dôvod viac tešiť sa na poslednú sériu Game of Thrones. Veríte, že sa podarí a zapíše sa do histórie televízie?

Zdroj: elle.com, youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -