Najnovší film možno položil sériu Mad Max na kolená. Tom Hardy poslal svetu zmätočný odkaz

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Bude ďalší Mad Max film?

Už je to takmer dekáda a pol, kedy režisér George Miller vyjadril záujem spraviť nie jeden Mad Max film, ale hneď viaceré. Zatiaľ sme sa dočkali nadviazania na pôvodnú sériu a nedávneho prequelu. Práve ten však mohol spôsobiť, že značka nadobro skončila. Herecký predstaviteľ Maxa Rochatanskeho sa totiž vyjadril v rozhovore pre Forbes, že sa podľa neho chystaný film s podtitulom Wasteland nekoná.

Pôvodne mal Mad Max: Wasteland nadviazať na film Zbesilá cesta z roku 2015. V ňom si Maxa zahral Tom Hardy, ktorý sa po boku imperátorky Furiosy (Charlize Theron) postavil tyranickému vládcovu Immortan Joeovi a jeho armáde v apokalyptickej pustatine.

mad max pokracovanie
Zdroj: themoviedb.org

Herci sa nevedeli na pľaci zniesť, dej vymenili za prequel

Krátko po vydaní filmu však vyšli na povrch informácie, že herecký predstavitelia sa nevedeli na pľaci zniesť. Režisér tak pristúpil k inej logickej voľbe, povedal, že sa bude film odohrávať pred udalosťami Zbesilje cesty, ale po prequeli Furiosa, na ktorom v tom čase už vytrvalo pracoval.

Film sa zameral na mladšiu Furiosu v podaní Anye-Taylor Joy po tom, čo ju uniesol warlord Dementius stvárnený Chrisom Hemsworthom. Dorazil do kín minulý mesiac a narazil na seriózny problém. V kinách hrozivo pohorel a išlo o najväčší neúspech štúdia Warner Bros za posledných 29 rokov. Situácia je o to bizarnejšia, že diváci si film zamilovali a udeľujú mu vysoké hodnotenia.

Furiosa Warner Bros.
TMDb/redakcia

Pochoval neúspech Furiosy značku?

Teraz si k tomu pripočítajme aktuálne vyjadrenie Hardyho. Počas rozhovoru k jeho filmu Motorkári padla reč aj na spomenutú ságu. Svoj prípadný návrat okomentoval jednoducho, iba jedinou vetou: „Nemyslím si, že sa to stane.“

Otázkou je, či chystaný film naozaj pochovala Furiosa,herec nedostal potrebné informácie alebo nemá záujem o návrat. 79-ročný režisér totiž počas kampane k filmu Furiosa ešte začiatkom mája hovoril, že ďalší Mad Max film je pripravený. V rozhovore pre Entertaiment Weekly povedal, že celý príbeh je naplánovaný a scenáristi dobre vedia, čo Max robil rok pred udalosťami filmu Zbesilá cesta.

Vyjadrenia herca a režiséra sa rozchádzajú

Ak by herec nemal záujem, ale režisér je presvedčený o filme, núka sa jednoduché riešenie. Hardy koniec koncov vystriedal v roli Mela Gibsona, ktorý postavu hral v 80. rokoch. Navyše sme videli Maxa aj vo filme Furiosa, avšak len ako malé cameo. Postava bola nasnímaná z diaľky a od chrbta, na pľaci však bol Jacob Tomuri, dlhoročný Hardyho kaskadér. Nemuselo by však byť vylúčené, že by úloha zostala práve jemu.

Čo si myslíte vy? Nekoná sa podľa vás ďalší Mad Max ako to hovorí Hardy alebo je už v príprave ako tvrdí Miller? Prijali by ste vy ďalší kúsok do ságy? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: ign.com; joblo.com; forbes.com

 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -