Natáčajú nový seriál zo sveta Hry o tróny. Ukáže nám obdobie, ktoré sme doteraz nevideli

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Natáčajú nový seriál zo sveta Hry o tróny

Aktualizované 19. júna 2024: Seriál A Knight Of The Seven Kingdoms začal natáčanie, informoval na svojom Facebooku oficiálny účet Game of Thrones. Pôjde o prequel zo sveta Hry o tróny, ktorý sa bude odohrávať zhruba 100 rokov pred udalosťami z hlavného seriálu. Pre porovnanie, Rod draka sa odohráva asi 200 rokov pre Hrou o tróny.

Príbeh bude vychádzať z knihy Príbehy Dunka a Egga, ktorá rozpráva o potulnom rytierovi Duncanovi Vysokom a jeho panošovi s prezývkou Egg. Seriál vyjde „už čoskoro“ na streamovacej službe Max (HBO Max). Teda to aspoň píše oficiálny profil.

2. séria Rod draka sa začala nakrúcať v apríli 2023, pričom vychádzať začala až v júni 2024, teda o 14 mesiacov neskôr. Ak sa bude rovnaký scenár opakovať pri A Knight Of The Seven Kingdoms, uvidíme ho v októbri 2025. Avšak celkom určite bude príbeh o rytierovi bez drakov menej náročný na post produkciu a môžeme ho tak uvidieť už počas leta 2025, teda v medzere medzi 2. a už potvrdenou 3. sériou Rod draka.

Pôvodný článok

Už je to rok, čo sme sa dozvedeli, že sa seriálový svet Hry o tróny rozrastie aj o ďalší projekt. Zameria sa na knižnú predlohu, ktorú George R.R. Martin napísal ešte v roku 1997. Teraz nám spoločnosť Warner Bros. Discovery dáva najavo prostredníctvom ich oficiálnej mediálnej stránky, že sa seriál A Knight Of The Seven Kingdoms: The Hedge Knight vo svojej príprave pohol vpred.

Príbeh bude vychádzať k knihy Príbehy Dunka a Egga, ktorá dostala aj dve pokračovania. Hovorí o potulnom rytierovi Duncanovi Vysokom. Je síce odvážny, avšak stále je mladý a značne naivný. Od biedneho života však zachráni chudobného chlapca s prezývkou Egg, ktorý sa stane jeho panošom.

Rytier a panoš proti celému kráľovstvu

Udalosti sa odohrávajú približne storočie pred príbehom Hier o tróny, v čase, keď ešte vládnu Targaryenovci a ľudia si pamätajú draky. Dvojica cestuje krajinou, aby prekonávala nejednu nástrahu, vrátane nekompromisných nepriateľov a nie vždy úplne čestných priateľov. Zásadný zvrat nastane, keď sa dozvedáme, že Egg je v skutočnosti budúcim kráľom

Teraz sme zistili okrem popisov deja aj osobnosti, ktoré si zmienené dve postavy zahrajú. Dunka stvárni Peter Claffey, bývalý hráč rugby, ktorý má pred sebou otvorenú hereckú kariéru. Vidieť sme ho mohli v seriáli Bad Sisters z Apple TV+ a má sa objaviť v ďalšej sérii Vikingov: Valhalla aj po boku Cilliana Murphyho v projekte Small Things Like These.

Peter Claffey Dexter Sol Ansell
Zdroj: Warner Bros. Discovery

Poznáme herecké tváre

Mladého panoša si zahrá iba deväťročný Dexter Sol Ansell. Svoju prvú rolu však mal iba ako štvorročný v seriáli Emmerdale z roku 2019. Objavil sa aj v trileri Midwichské kukučky a nedávno stvárnil detskú verziu Coriolanusa Snowa v prequeli k Hrám o život. Seriál A Knight Of The Seven Kingdoms nebude jeho jediným projektom, oznámený je aj do obsadenia seriálov The Moor, Hullraisers či Robin and the Hood.

Scenáristami seriálu sú Martin a Ira Parker. Druhá zmienená z dvojice pracuje aj na prequeli Rod draka. Ten dostane očakávanú druhú sériu už tento rok v júni. Príbehy Dunca a Egga sa tak stanú druhým spin-offom z Hry o tróny. Od zverejnenia informácie o obsadení David Zaslav, šéf Warner Bros. Discovery uviedol, že by sme mali očakávať premiéru niekedy koncom roka 2025.

Ste radi, že práve toto bude druhý seriál, ktorý vznikne zo sveta Hier o tróny? Pozdávajú sa vám príbehy Dunka a Egga? A čo hovoríte na obsadenie? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroje: press.wbd.com; screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -